Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hitler gonosz volt?

Hitler gonosz volt?

Figyelt kérdés

2015. jún. 29. 16:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Mihez képest? Minden nézőpont kérdése. A zsidók szerint gonosz volt, a neonácik szerint nem.
2015. jún. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%

A gonoszságot én az emberi tapasztalatok alapján tudom értelmezni. Aki másoknak rossz tapasztalatokat okoz, az rossz ember, aki másoknak pozitív tapasztalatokat okoz, az jó ember. Persze ha az okozott tapasztalatok egybevágnak a szándékkal.

Hitler kiemelkedően rossz tapasztalatokat okozott több százmillió embernek, és ez pontosan egybevágott a szándékával. Ugyanezt folytatta volna, ha van rá lehetősége. Pozitív tapasztalatokat igen kevés embernek okozott. Sem a németeknek, sem a zsidóknak, sem másnak, csak nagyon kevés közeli ismerősének. (Még azt sem mondanám, hogy a neonáciknak pozitív tapasztalatokat okozott, persze mivel ennek már semmi köze a szándékához, ezért ezeket nem számítom.)

->Az én definícióm alapján Hitler gonosz volt.

2015. jún. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem. Inkább jó színész.

Elhitetni és arra törekedni (lebensborn),hogy az igazi árja nagas,szőke és kék szemű,miközben ő alacsony,fekete hajú és barna szemű azért nem akármi.


Szerintem aki igazán gonosz volt az Himmler meg Mengele.

2015. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%
Ez olyan, egyértelmű.
2015. jún. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%
Mivel akkor még nem éltünk, és nem ismertük, nem tudunk semmit Hitlerről, csak azt tudjuk, hogy mások mit mondanak róla. Ez természetesen vagy igaz, vagy nem, a magad értékrendjétől függ, hogy elhiszed-e, amit mások mondanak. Az se biztos, hogy létezett. Az se biztos, hogy a világegyetem létezett 50 évvel ezelőtt.
2015. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
44%
Mitől lett volna gonosz?
2015. jún. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
Gonosz csak a mesékben, rajzfilmekben van. A valóságban nem sokat lehet ezzel a kifejezéssel kezdeni. Emberek vannak, ilyen olyan motivációkkal, gondolkodással, cselekedetekkel. Csak a gyerekek gondolkodnak gonoszban meg jóban szerintem, meg azok a felnőttek, akiknek arra van igényük, hogy a világot végletekig leegyszerűsítsék.
2015. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%
Nem volt gonosz,csak úgy próbálják a gonoszok beállítani.
2015. jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%

Ő nemcsakhogy gonosz volt, ő volt a főgonosz, a főboss. Szerencsére amióta meghalt, végre béke, szólás és sajtószabadság van.


Ha erre válaszolni merészel egy náci, feljelentem holokauszttagadásért!

2015. jún. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%
Szólás és sajtószabadság :D :D :D
2015. jún. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!