Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van olyan nyugati liberális...

Van olyan nyugati liberális állam ahol legális a poligámia, többnejűség? Mikorra várható ennek elfogadása?

Figyelt kérdés

Úgy tudom ez jelenleg még inkább csak az iszlám kultúrkörhöz tartozó országokban engedélyezett.

A hagyományosan keresztény kultúrkörhöz tartozó államokban ez általában nem megengedett. De a konzervatív szemléletek egyre inkább háttérbe szorulnak, ma már sok országban a melegházasság is elfogadott. A kettőnél több fős szerelem legalizálása, jogi elismerése viszont még mindig várat magára. Így például a muszlimok, mormonok is diszkriminációt szenvednek.

Mikorra várható fordulat ebben is?



2015. júl. 12. 00:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nos, nekem a több nejűséggel és többférjűséggel sincs addig bajom, amíg abba minden résztvevő önként beleegyezik.


Viszont a házasság egy speciális kapcsolat, kérdés hány emberrel tudja fenntartani a megkötéséhez általában társított érzelmi viszonyt egy időben, illetve hogyan működik a válás.

2015. júl. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy alkalmazkodva a társadalmi változásokhoz a családjog is fejlődik. Az is nyilvánvaló, hogy a szerzett családi kapcsolatok sokrétűsége miatt a házasság fogalmát (annak vagyonjogi, örökösödési, védelmi tartalmát megőrizve) általánosítani kell akárhány és akármilyen nemű ember önkéntesen létesített társas kapcsolatára. Nyilvánvaló, hogy a különböző családstruktúrában élő emberek számára azonos jogokat kell biztosítani.


Hogy ez mikorra válik mindenhol általánossá azt nem tudom, de a homoszexuálisok házasságkötésének legalizálása ennek a folyamatnak az első lépése.

2015. júl. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!