Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ahol poligámia (többnejűség)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ahol poligámia (többnejűség) van ott hogy tudják megállni a nők, hogy ne legyenek féltékenyek? Biztos nem szereti minden ugyanúgy a férj. Én meg is őrülnék.

Figyelt kérdés

2014. júl. 16. 19:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Nekik ez a természetes.
2014. júl. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Akik abban a rendszerben nötek fel, azoknak ez a természetes. Ebböl következöen legfeljebb versengés van köztük, de hagyomanyos értelemben vett féltékenység nem.
2014. júl. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

#2 jól leíta

versengés van, féltékenység nincs

2014. júl. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Ezen már gondolkodtam én is. Arra jutottam, hogy nyilván csak úgy lehet, ha boldogok azok a nők. Mert amerre nézel azt látod a kielégületlen, mohó emberek marják egymást, akiknek semmi sem elég, semmi sem jó. Az kell a nyugalomhoz, hogy elégedettek legyenek, az kell hogy kedvesek legyenek, megértőek, szolidárisak. Nyilván van benne egy jó értelemben vett alázat, nem megalázkodás, hanem ahol nem a saját önös, mohó vágyai után lohol lihegve, hanem kedvesen fogadja, amit kap. A nyugalomhoz ez nem csak a poligámiában kell, hanem minden emberi együttélésben.
2014. júl. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Ezekben a kultúrákban a házasságnak teljesen más a lényege és elgondolása, mint nálunk.

1. mint már előttem írták, ott ez az elfogadott, ez a természetes, ebben nevelkedtek, hogy ez így normális.


2. ezek a házasságok az esetek 99%-ban nem szerelemházasságok, sokszor nem is ők választanak párt, hanem érdek-és gazdasági szövetségek. Akit pedig nem szeretsz(vagyis nem úgy), hanem megjelenik x időnként és meghág, hogy gyerek legyen belőle, arra nem leszel féltékeny, hogy más nőkkel is ezt teszi.


Amikor Franciaországban tanultam, volt egy elefántcsontparti ismerősöm, aki mondta, hogy az apjának 5 felesége van és tizenvalahány testvére. Kérdezgettem erről, mert érdekelt, hogy hogy működik. Én sem tudtam elképzelni, hogy akkor most együtt élnek mind, vagy van egy főfeleség, és azzal él vagy mi van. Mondta, hogy ő az apját tizen x évesen látta először, amikor Franciaországba került gimnáziumba mint elsőszülött fiú. Ugyanis az apja ott dolgozik, küldi haza a pénzt az 5 családjának. Az anyák egyedül nevelik a gyerekeket, az apa sokévente látja csak őket.


Szóval ne a mi családmodelljeinkből és kapcsolatainkból indulj ki, amikor ilyen kultúrákra gondolsz. Teljesen mások az értékrendek, szokások, más a normális, és mást jelent a boldogság is.

2014. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
22%

Azokban a kultúrákban a feleségek úgy viszonyulnak egymáshoz, mint a testvérek.

Normális esetben a testvérek sem féltékenyek egymásra, és nem akarják kisajátítani a szülői szeretetet/figyelmet.


Csak ez nekünk furcsa. Nekik meg mi vagyunk furcsák, amiért birtokoljuk egymást.

2014. júl. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Hát ahogy ott van, aki szenved a poligámiától, itt is van, aki szenved a monogámiától. Nálunk szerencsére ez fellazulóban van.

Ott sem kötelező olyannal házasodni, aki több nőt szándékozik elvenni.

2014. júl. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Nitókrisz ***** válasza:
100%

En Egyiptomban elek, itt elvileg abban a tudatban nottek fel a nok, hogy ez megengedett a ferfiaknak (persze bizonyos feltetelek mellett) megsem fogadja el a nok tobbsege. Nem is kotelezo elfogadni, kerheti, hogy valjanak el. Az Iszlam megengedi a ferfiaknak, hogy maximum negy feleseguk legyen, DE csak akkor, ha egyenloen tudnak veluk banni, ha ezt nem tudjak megtenni (es ki tudja ezt, most komolyan?) akkor jobb, ha nem nosulnek ujra, maradnak egy feleseggel. Ettol fuggetlenul sok ferfi vesz el tobb not, es vagy kijonnke egymassal a nok, vagy nem. Vannak, akiknel jol mukodik.


Mas oldalrol, mas kulturakban meg szeretot tartanak a ferfiak, van aki tobbet is - kerdes, melyik a jobb a megoldas?

2014. júl. 17. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
37%

Nem vagyok iszlám hívő, ebben az országban születtem, két szerelmem van (nők), ők is szeretik egymást, nincs semmiféle versengés, féltékenység. (Nem a vagyonomért, pénzemért szeretnek, mert az nincs.) Sajnos nem tudunk együtt élni mindhárman, de szeretnénk. Természetesen ha bármelyik szerelmem be akarna hozni a családba egy újabb férfit, akit emberileg a többiek is elfogadnak, akkor bővülni fog a család és nem lesz probléma a részemről se.

Természetesen ahhoz, hogy ez működjön, azt a sok ostobaságot, mononormatív és heteronormatív gondolkodást felül kell írni a résztvevőknek, amivel tömnek minket születésünk óta. És ne higgye senki, hogy ez könnyű, nagyon nehéz megtörni az évtizedes kondicionálást.

2014. júl. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

"be akarna hozni a családba egy újabb férfit"

A "többférjűség" soha sehol nem volt legitim - és ennek nagyon is erős oka van. Megnézném, azt a családot, ahova a nő "behoz" egy ürgét - rövid úton kivégzitek egymást uraim.

2014. júl. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!