Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha 1944-ben nem kényszerítetté...

Ha 1944-ben nem kényszerítették volna Rommelt arra, hogy öngyilkos legyen, milyen büntetést kapott volna a Nürnbergi perben?

Figyelt kérdés

2015. júl. 13. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Átlag katonát - aki nem vállalt politikai szerepet, vagy nem kötődött a nevéhez tömeggyilkosság -nem igazán ítéltek el a nürnbergi perben. Rommel pedig az egyik "legtisztább" nevű katona volt.
2015. júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
Halálbüntetést kapott volna, ahogy sok bűntelen nyilas is.
2015. júl. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Büntetlen nyilas? Francba, reméltem, hogy a te fajtád nem téved ide.
2015. júl. 13. 19:03
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Valószínűleg csak tanúként hallgatták volna ki, egyetlen katonai parancsnokot sem ítélték el Nürnbergben, csak teljes haderőnemek vezetői, pl. Göring vagy Eric Raeder és Dönitz kapott halál, illetve börtönbüntetést, ha megszegett valamilyen nemzetközi egyezményt, ami jelentős civil veszteséget okozott. Raeder és Dönitz is a korlátlan tengeralattjáró offenzíva miatt lett elítélve.


Egyébként meg kérdező a GYK kommentelőinek fele itt a politika rovatban "netnáci", szóval nem tudom mit vársz...

2015. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
Fő a véleménynyilvánítás szabadsága, igaz, kérdező?
2015. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
19:25: nektek az csak addig fáj, amíg titeket szólnak le. Persze ti simán kinyírnátok bárkit, aki nem tetszik.
2015. júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem lett volna büntetve.

Példának okáért Guderián sem volt.

2015. júl. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Rommel egy normális katonatiszt volt, akit az ellenségei is tiszteltek és nem az az elvakult náci.

Nem hinném, hogy perbe fogták volna, legalábbis elítélni nem ítélték volna el.

2015. júl. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 LazyJones ***** válasza:
100%
Ha nem választja az öngyilkosságot, akkor kivégezték volna a Hitler elleni merénylet miatt. Szerintem se így, se úgy nem jutott volna el Nürnbergig.
2015. júl. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, itt úgy tettem fel a kérdést, mintha nem derült volna ki a merényletben játszott szerepe.
2015. júl. 13. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!