Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha 1944-ben nem kényszerítetté...

Ha 1944-ben nem kényszerítették volna Rommelt arra, hogy öngyilkos legyen, milyen büntetést kapott volna a Nürnbergi perben?

Figyelt kérdés

2015. júl. 13. 17:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#6: Ez sok nemzeti gondolkodásura jellemző, de én nem ilyen vagyok.
2015. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

6-os kommentelő, nem tudom miért többes szám első személyben beszélsz rólam, lehet nyelvtan órán nem figyeltél oda.


Az pedig téged minősít, hogy egy politikai szabadságjogok mellett kiálló személyről így fröcsögsz.

2015. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

'Az pedig téged minősít, hogy egy politikai szabadságjogok mellett kiálló személyről így fröcsögsz.'


Kicsit le vagyok maradva. Milyen pol. szabadságjogokról van szó?

2015. júl. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A nürnbergi perben kivégezték Alfred Jodlt is, pedig "A háborús bűnösséget és az emberiesség elleni bűntetteket kizárólag általában, egyetlen konkrét eset nélkül rótták fel neki. "
2015. júl. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én majdnem biztos vagyok benne, hogy nem végezték volna ki.

Nem volt fanatikus náci, katona volt. Védelmében szólt volna az őt övező tisztelet (még ellenségei részéről is), hogy háborús bűntettekben nem vett részt illetve a Hitler elleni merénylet.

2015. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azért tegyük hozzá, hogy a szövetségesek örültek annak, hogy Hitler megúszta a merényletet.

Hitler ekkor már egy őrült és hibát hibára halmozó katonai stratéga volt, aki saját kezébe vesz minden hatalmat. Ha ő meghal, attól féltek, hogy jobb stratégák kezébe kerül a hatalom, és a kapitulációt megelőzik egy hosszas alkudozással, ami USA és Anglia közvéleményét megviselte volna.

2015. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!