Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létrejöhet a jövőben újra az...

Létrejöhet a jövőben újra az Amerikai Konföderációs Államok?

Figyelt kérdés

Nemrégiben betiltották a Konföderációs zászlókat, de rengeteg ember kiállt a déli kultúra mellett és tüntettek. Mondván, hogy ez nem a gyűlölködés és a rabszolgatartás jelképe.


[link]


[link]

[link]


[link]


[link]



#származás #zászló #polgárháború #konföderáció #Amerikai Konföderációs Államok #déli kultúra
2015. aug. 3. 11:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%

náci úrnőnek továbbá:


"-A fegyvertartás a régi amerikai kultúra része, ki akarja ma a fegyvertartást szigorítani? Észak."

a fegyvertartás a régi európai kultúra része is, de szerencsére a humanitás és egyes jótékony elvek szerint kinőttük. ezt már csak a fegyverbu zik, a terroristapalánták, a szánalmas romantikus soviniszták és az amerikai republikánus párt jobb szárnyának európai bérencei szeretnék megváltoztatni, akik eszmeiségükben, lelkületükben ma is a középkorban élnek.


"-A rabszolgaság a régi amerikai kultúra része, ki akar a feketéknek és bevándorlóknak minél több jogot adni? Észak"

ezt még egy náci sem gondolhatja komolyan :D a rabszolgaság minden civilizált helyen ókori intézmény, ami amerikában történt a 19. század végéig, az a legundorítóbb, legembertelenebb dolog, ami társadalomban megtörténhet. ez nem kultúra, hanem barbárság.

persze, a menekülteket gyűlölöd, de ha valaki afrikából rabol el magának bennszülötteket, hogy azok őt szolgálják, az tetszik? neked tényleg igazad van, mikor tagadod, hogy náci vagy. te jobbra előződ a nácikat is.


"-A szabad, falusi élet szintén a régi amerikai kultúra része, hol vannak a legnagyobb metropoliszok? Északon."

ez egyébként csak részben igaz. természetesen, az iparilag, kulturálisan, történelmileg fejlettebb északon erősebb gazdasági előretörés volt tapasztalható mindig is, de csak nézd meg a tíz legnagyobb populációjú városuk listáját:

1 new york - észak, keleti part

2 los angeles - nyugat

3 chicago - észak

4 houston - dél

5 philadelphia - észak

6 phoenix - dél

7 san antonio - dél

8 san diego - nyugat

9 dallas - dél

10 san jose - nyugat


"-A régi Amerika egy fehérek irányította államszövetség volt, melyik terület támogatta főleg a fekete Obamát? Észak."

igen, a suttyó, pitvarban hintaszéken ülő, magát polgárháborús veteránnak képzelő redneck tatterek véleményét ismerjük. volt is egy ilyen vicc:

- Joe bácsi, mit szól ahhoz, hogy néger az elnök?

- Tyű, de büszke lehet a gazdája.


"-Mi a neve és hol található az amerikai nemzeti beállítottságú hagyományőrző szervezet? Klu Klux Klan és Délen található."

azt hivatalosan amúgy Ku Klux Klannak hívják, és hát igen, tényleg amerika legszebb hagyományait őrzi ez a terroristákat, gyilkosokat, merénylőket tömörítő rasszista szervezet.



értem én, hogy te megpróbálsz valamifajta globális szélsőjobboldaliságban hinni, de el kell keserítselek: ilyen nem létezik. aki magyarországon szélsőjobboldali, azt egy amerikai szélsőjobboldali, republikánus nacionalista ugyanúgy "véletlenül" le fog lőni, ha besétál a pázsitjára egy óvatlan pillanatban.

2015. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
7%

"Miért adsz olyanokat a számba amiket nem mondtam? Linkelj be egy ilyen hozzászólásomat ahol Amerikát és a délieket dicsértem!"


pardon, olyan boldogan soroltad az amerikai dél "legszebb" (leggyalázatosabb) "kulturális" hagyományait, hogy azt hittem, az számodra a mennyország. de a tévedés jogát fenntartom.

2015. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%

"a fegyvertartás a régi európai kultúra része is"


Hát pont nem ugyanis a középkorban egyik paraszt se rendelkezhetett fegyverrel. Ugye ez az a réteg ami a lakosság 90%-át adta. A király és a nemesek szigorúan megtiltották törvényekkel hogy a köznépnek fegyvere legyen, senki nem akarta hogy állig felfegyverkezett parasztok lófráljanak a birtokán. Nézz utána ennek mielőtt hülyeségeket beszélsz..


"persze, a menekülteket gyűlölöd, de ha valaki afrikából rabol el magának bennszülötteket, hogy azok őt szolgálják, az tetszik?"


Hol mondtam én olyat hogy jó dolog az amerikai rabszolgaság te agyhalott?? Miért adsz a számba olyan dolgokat amit nem is mondtam?

2015. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%
hehe, attól, hogy a fegyvertartást csak bizonyos (uralkodó) osztályokra korlátozzák, attól még létező dolog. amerikában viszont faji alapon hozták meg a fegyvertartási törvényeket, ott sem lehetett mindenkinek fegyvere hosszú évszázadokig - ma pedig sajnos lehet, holott már régen el kellett volna törölni ezt az egészet, csak a társadalomnak minimálisan felnőttnek kéne lennie hozzá, és leráznia magáról a sötét, suttyó fegyverb uzi republikánus szélsőségeseket.
2015. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
7%

"Hol mondtam én olyat hogy jó dolog az amerikai rabszolgaság te agyhalott??"


írtál te már ezen az oldalon cifrább állatságokat is, úgyhogy nem lepett volna meg.

most sajnos tévedtem, rossz nekem, nagyon.

2015. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Miért kell nácizni? Ha valaki megvédi a déli államokat már egyből náci?
2015. aug. 3. 14:57
 17/19 anonim ***** válasza:
30%

kedves kérdező, ha valaki megvédi a déli államokat, az nem náci.


veszteségek úrnőjének hosszú előtörténete van az oldalon, innen a jelző. bár ő tagadja.

2015. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
15%
nem vagyok egyik sem.
2015. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
15%

főleg liberális nem vagyok, én az alapvető humanitást és a legelemibb emberséget felmutatni képtelen suttyókat üldözöm, és ha arról van szó, fel is rúgom :) ez ellentétes a liberalizmussal úgy en bloc.


ráadásul egy mai európai "liberális" elsősorban az amerikai neokonzervatív republikánusok pártján áll, én pedig gyűlölöm a republikánus pártot.

2015. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!