Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy a nyugati...

Miért van az, hogy a nyugati külföldiek teljesen mások, mint a magyarok? Sokkal normálisabbak meg minden.

Figyelt kérdés
Fiatalok, idősebbek egyaránt.

#külföldiiek
2015. aug. 9. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem igaz.

Rasszista kijelentés, mert megbélyegez egy egész népcsoportot.

2015. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Kulturálisan fejlettebbek, demokratikusabbak, toleránsabbak, kevésbé stresszesek, jobban odafigyelnek a másik ember igényeire és elfogadják a másik gyengeségeit.

Ezért is fejlettebbek a nyugati államok.

2015. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Normális az, aki egy adott társadalom által felállított keretbe bele fér. Pápuán például a normális emberek megesznek más embereket, de Öcsödön ezt már nem tartják normálisnak. Ózdon kirabolnak a nyílt utcán a normális emberek, de ugyanez Rákóczifalván már nem elfogadott.
2015. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Tehát a normális magatartás származástól függ? Nem sok lépésre állsz a fajelmélettől...
2015. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerviz mérnökként volt lehetőségem jó néhány országba ellátogatni, elárulom, a világon pont ugyanolyan arányban találni normális és bunkó embereket, mint nálunk. Sajnos és nem sajnos mindkét csoporthoz volt szerencsém eddig minden országban, ahol megfordultam.


Amúgy egy nemzetet úgy ismerhetsz meg a legjobban, ha megfigyeled, hogyan viselkedik a hazáján kívül, más országoknál vendégségben. Na ebben pont nem a nyugati országok lakói jeleskednek.

2015. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton is bőven van bunkó.

Valószínűsítem, hogy te a polgári kultúrának az emberek közti viselkedés részét akartad most kihangsúlyozni. Tény, hogy a Magyarországon a polgárosodás göröngyös úton járt. Bár megjegyzem sok külföldi szerint a magyarok normálisabbak, mert nem felszínesek. És olyan, hogy nyugati értékek persze vannak, de mindenhol (sokszor nagyon) mások az emberek egymással és az idegenekkel szemben is.

2015. aug. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Akkor kérdezz meg egy budapesti hoteltakarítót, hogy a magyar vagy az angol vendéggel van-e több gond....

Én elég sokat utaztam nyugaton - szabadidőben és munkámból kifolyólag is - és munkából kifolyólag Magyraországon is volt szerencsém nyugat-európai kollegákhoz. Tudnék mesélni a mosdatlan, büdös franciákról, akiknek nem derogál egész héten ugyanazt a zoknit hordani, az alkoholista, igénytelen írekről, akik nem ismerik az ágyneműt (megkapták a lakáshoz, és nem húzták fel, azt se tudták, mi az) - kollegámnak mondtam, mikor bosszankodott miattuk, hogy gondolj arra, hogy mikor Árpád behozott titeket ide, ezek még kannibálok voltak - vagy a kedves, visszafogott olasz kollegákról, akik a kölcsönkért autót összeszemetelve, cigarettával kiégetett kárpittal adták vissza...

AZt kijelenteni, hogy XY nép felsőbbrendű, XY meg alsóbbrendű, egyébként civilizált emberek körében 1945 óta annyira nem szokás, nem elfogadott és nem szalonképes. Minden népben vannak ilyen emberek, meg olyanok is, legfeljebb egyikben kicsit több az ilyen, és kevesebb az olyan, de ez se biztos, hogy baj.

A felületes ítélet egyébként onnan származik, hogy a nyugat-európaiak nagy többsége nem jár ide (miért is tenné?) ezért NAGY TÖBBSÉGÜKBEN ide onnan főleg civilizált emberek jönnek bár mint fent utaltam rá: nem mind), a tahóbbja otthon van (bár a német túrista meg a budapestre berúgni ideruccanó angol aranyifjú nem mindig ez a kategória), magyarral viszont a nagy átlaggal találkozol, a bunkóval is. Innen a felületes és sommás értékítéleted.

2015. aug. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindannyian emlékszünk az NDK-s turistákra...
2015. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Látom sokan ugy határoznak meg egy népet, hogy volt egy-két rossz tapasztalatuk, hát én több százzal beszélgettem, főleg németekkel és csehekkel.

Szerintem tök nagy különbség van köztük a németek olyan barátságos, vidám embereknek ismertem meg nagy részben, míg a csehek nagyon stresszesek voltak, picit durvábbak is.

2015. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"németek olyan barátságos, vidám emberek"


Németország melyik részéről származtak?

Mert tájegységenként vannak különbségek.

2015. aug. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!