Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ugyebár minden ország küzd a...

Ugyebár minden ország küzd a menekültproblémával és szenvednek is miattuk. Miért nem úgy küzdenek ellene, hogy összefognak és a problémát szüntetik meg, amiért menekülnek ezek az emberek?

Figyelt kérdés

Szerintem nem az a jó megoldás, hogy kerítés, meg csesztetni őket rendőrséggel, meg üvöltözni velük, meg egyéb módon szemétkedni. Én nagyon sajnálom ezeket az embereket, egyik sem jókedvükből menekül el a hazájából, hanem nagyon is érthető okokból. Mert a sok hülye állandóan robbantgat, meg lövöldöz. Szerintem a sok hülye ember ellen kéne küzdeni, biztonságossá, élhetővé tenni az országukat és akkor nem menekülnének onnan. Megértem, hogy ahol állandóan háború van, onnan menekülni kell.


Szerintem össze kéne fogni mindegyik országnak és végre békét teremteni. Harcba szállni és leverni végre azt a sok eszetlent. Máshogy a menekült probléma nem oldódik meg. Ezzel csak azt látják a balhézók, hogy győznek, folyamatosan érik el a céljukat és mégtöbb területet fognak szerezni, ahonnan szintén elfognak emiatt menekülni rengetegen. Aztán persze, hogy Európa fejére fog nőni ez a rengeteg menekült ember.



2015. aug. 12. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Mert az lehetetlen. Ezek az "emberek" genetikailag képtelenek civilizáltan, békében élni. A gyarmatosítás ideje alatt viszonylagos nyugalom volt ezeken a helyeken, de az újragyarmatosításhoz háborúzni kellene, az meg senkinek nem hiányzik.
2015. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Duenna ***** válasza:
51%
Az USA verte szét azokat az államokat, amelyekből most kivándorolnak be, Európába. Nos, hogyan akarsz te a NATO-val, mint katonai tömbbel szembeszállni, amikor benne van Magyarország a NATO-ban, mint katonai tömbben?
2015. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A rengeteg öngyilkos merénylőtől meg ilyen-olyan robbantó terrorista őrültek miatt menekülnek, én úgy tudom. Mivel ott bármikor meglehet halni. Kimegy az ember az utcára és felrobban mellette egy autó, vagy elmegy egy piacra és az öngyilkos merénylő felrobbantja magát. Nekem van egy Afganisztáni barátom, Kabulból jöttek el a családdal, ő mondta, hogy ezért. De ők már jó pár éve itt vannak és nagyon rendesek. De az országukban annyira durva a helyzet, hogy egy sima boltban, mint pl. itt nálunk Interspar is fémdetektorok vannak. Az őrült szélsőséges terrorista barmok miatt ilyen a helyzet, akiknek az a háború, hogy ártatlanokat ölnek. Nőket és gyerekeket is.
2015. aug. 12. 15:25
 4/13 Dymo ***** válasza:
100%

Miért magyarok és más nyugatiak haljanak meg a menekültek országáért és békéjéért? Nem az lenne a normális, ha ők harcolnának a saját hazájukért?

Így is rengeteg harcjárművet és fegyvert kaptak már, a kiképzés mellett.

2015. aug. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 schocko ***** válasza:
Rosszul tudod...nyugatra azért menekülnek, mert háborús országból most befogadják őket...ha vége a háborúnak, akkor nem mehetnek...persze vannak akik a háború miatt menekülnek, de azok ott vannak valamelyik szomszédos országban...
2015. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szép elgondolás, csak sajnos nem ilyen hely a világ. Rövidtávú politikai-gazdasági célokat vesznek csak figyelembe a vezetők, hiszen a legtöbb országban 4-5 évre szól a hatalmuk. Senki nem fog beleállni egy tömérdek pénzbe kerülő és évtizedekig elhúzódó programba.


Ha nem lehet rövidtávon megoldani, akkor szépen hagyják a végsőkig eszkalálódni a helyzetet, aztán erővel lenyomják az egyik felet, hogy ne tudjon ugrálni. Így megy ez évezredek óta.

2015. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem én, de azért jutott ez eszembe, mert ez a menekültprobléma, ami van mostanában, még mindig a jobbik fele ennek az egésznek. A rosszabb pedig például a tunéziai terroristatámadás, amiben ha jól emlékszem 38 ártatlan embert lőtt agyon az iszlám állam egyik okostojása. Meg ugye voltak támadások Franciaországban meg a fene tudja hol. Előbb utóbb muszáj lesz tenni ezek ellen az őrültek ellen, mert ezek valamiért abban lelik örömüket, ha minél több embert megölhetnek az egész világon.
2015. aug. 12. 20:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Én kérdeznék tőled valamit kérdező, abszolút nem támadásból. De ha megnézzük azt, hogy ezen "menekülteknek" a 95%-a 18-40 év közötti életerős férfi, akkor mégis felvetődik a kérdés, hogy ezek a férfiak mégis miért nem ragadnak fegyvert a hazájukért? És lövik le a terroristát, és levan a gond. Megvalósul az amit mondasz. Persze harcolni egyik sem akarna, mikor idejöhet és ingyen lakhat, ehet, koloncként lóghat annak az országnak a szociális rendszerén ahova elveti a fene.


A második. Mi nem vehetjük a vállunkra más országok sorsának terhét. Nekünk is megvan a problémánk. Rengeteg magyar ember éhezik, nincs munkája, az egészségügy nem a legjobb és még lehetne sorolni. A te általad sajnált menekültek meg kidobják az ételt amit kapnak, majd kukákat gyújtanak fel, és közben okostelefonokkal szelfiznek.


Kérdező, én tudom hogy milyen az amikor az embernek élhetetlenné válik a hazája és el kell azt hagynia. De ha neked megengedik, hogy náluk legyél, akkor az első és legfontosabb az hogy meghúzod magad és hálát adsz az istennek amiben hiszel, hogy itt nem hagynak elpusztulni. Nem Allah Akbarozol és gyújtogatsz, az ételt meg kidobálod a kukába, miközben ebben az országban is nagy a szegénység és sokak szükséget szenvednek.


Békét teremteni meg csak úgy lehet, ha ott helyben megvan a béke utáni társadalmi akarat. Nézd meg Szíriát. Ott sikeresen felhergeltek egy csomó mindenkit és egyre nehezebbnek látszik a rendezés. A rendezés pedig csak úgy lehetséges ha a nép és főleg a férfiak nem Európába jönnek "menekültként" és dobálják a rendőröket mert nekik nem tetszik valami, meg követelőznek (lásd Csehország) hanem ottmaradnak és kivívják azt a békét amire szükség van. De ez nem egy veszélytelen és nem is egy gyors dolog. Könnyebb elmenni Angliába és segélyeken élni, mint ezt megvalósítani. Az a gond, hogy a probléma összetettebb.

2015. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én sem támadásból, de megpróbálom elmagyarázni, mint már ezt párszázszor már megtettem itt:


1) "ha megnézzük azt, hogy ezen "menekülteknek" a 95%-a 18-40 év közötti életerős férfi, akkor mégis felvetődik a kérdés, hogy ezek a férfiak mégis miért nem ragadnak fegyvert a hazájukért"


Először is ez nem igaz, "csak" kb. 2/3-uk az itt Magyarországon legalábbis. Világviszonylatban összességében 50%-uk gyerek, nemek szerinti megoszlásuk pedig nagyjából egyenlő. Jellemzően pont azért menekül ez a csoport, mert ők a legveszélyeztetebbek, mégha elsőre ez furának is tűnik. Őket ölik meg először vagy sorozzák be kényszerrel hogy meghaljanak.


Azt meg ugye nem gondolod komolyan, hogy civilek fegyvert ragadnak és bátran szembeszállnak képzett harcosokkal (honnan szerezzenek fegyvert eleve?). Ez nagyon nem életszerű, bármennyire is szépen hangzik. Ráadásul messze nem olyan egyszerű a helyzet, hogy vannak gonosz terroristák, és kész. Polgárháborús állapotok vannak különféle társadalmi csoportok szembenállásából adódóan. 4 menekültből 4 különböző oldalon fogna fegyvert jogos meggyőződésből.


2) "Persze harcolni egyik sem akarna, mikor idejöhet és ingyen lakhat, ehet, koloncként lóghat annak az országnak a szociális rendszerén ahova elveti a fene."


Persze, tök jó életkilátás túlzsúfolt menekülttáborokban élni magánélet és jövőkép nélkül. Kapsz eü. ellátást, ételt és havi 7000 ft költőpénzt, miközben a szírek pl. magyarhoz hasonló életszínvonalon éltek korábban.


3) "A második. Mi nem vehetjük a vállunkra más országok sorsának terhét."


Ez részben jogos, csak elég nagy szerepünk van abban, hogy ezek az országok idejutottak. És akár vállunkra vesszük, akár nem, a probléma megmarad. Tehát akkor inkább próbáljuk közösen megoldani mielőbb, nem? Nekünk is rossz ha vannak menekültek, és a menekültek se szeretnek azok lenni.


4) "A te általad sajnált menekültek meg kidobják az ételt amit kapnak, majd kukákat gyújtanak fel, és közben okostelefonokkal szelfiznek."


Erre nem reagálok, ez szimpla uszítás.


5) "Kérdező, én tudom hogy milyen az amikor az embernek élhetetlenné válik a hazája és el kell azt hagynia."


Nocsak, miért nem küzdöttél inkább ahelyett, hogy egy másik országban lógsz koloncként?


6) "A rendezés pedig csak úgy lehetséges ha a nép és főleg a férfiak nem Európába jönnek "menekültként"


Na most ez azért is jó példa, mert van egy olyan tévhit, hogy a menekültek mind Európába jönnek. Pedig nem. A legtöbb szír menekült most is Szíriában van. Akik külföldre mentek, azok a szomszédos országokban vannak. Az EU-ban mindössze a szír menekültek KETTŐ százaléka van (inkább csak olyan másfél, de ennyin már nem akadjunk fenn).


Remélem sikerült érthetően elmagyaráznom. Ha valami nem tiszta, kérlek jelezd és kifejtem.

2015. aug. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es én csak annyit fűznék hozzá, hogy te egetrengetően hülye vagy.


Civil? Hát lépjen be a hadseregbe a jóég áldjon meg te idióta. Van hivatalos szíriai, eritreai, stb hadsereg, lépjen be, kap kiképzést, fegyvert és mehet harcolni.


Másodszor én nem élősködök, hanem piacképes szakával jól keresek, ellentétben a magadfajta fotellibsivel.


Uszítás?


Nézzük csak, kattints rá és meglátod hogy uszít többek között a Blikk, tessék liberális. Kis google keresés és számoltalanul adja ki az ilyen találatokat.



És áruld el azzal a borsószem agyaddal, hogy Magyarországnak mi köze van ahhoz hogy ezek az országok ide jutottak.


Annyira érthetően magyaráztál, hogy megértettem hogy belőled süt az ostobaság. Ennél fogva pedig felesleges bármit is mondani neked, mint a legtöbb liberálisnak.

[link]


[link]


[link]

2015. aug. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!