Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Románok lehetőségei az életben?

Románok lehetőségei az életben?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy a legtöbb romániai énekes Bukarestből vagy Konstancából származnak. Tehát aki a Partiumból<Bánátból<Erdélyből<Moldovából<Olténiából származik, annak kevesebb esélye van a felemelkedésre?

Illetve mindenkit inkább Bukarest és a tenger felé nyomatnak? A sorrendet direkt írtam így, tehát egy havasalföldinek és moldvainak, akik nagyrészt románok, több esélyük lehet, mint ott, ahol nem csak románok élnek, mint Erdélyben.



2015. aug. 20. 11:54
 1/6 A kérdező kommentje:
A kérdés lehet inkább a karrier témába illik, de azért lehet politikai vonatkozása is.
2015. aug. 20. 11:55
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem bárki megcsinálhatja a szerencséjét származási helytől függetlenül (mármint Románián belül).

Ennek esélyét viszont nem tudom, lehet, hogy valamivel több lehetősége van egy bukarestinek, mint egy moldovainak, de pl internet mindenhol van (bárki lehet youtube sztár).

2015. aug. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, egy magyarnak nehezebb boldogulni. Minden szinten próbálják hátráltatni őket a románok. ( Tudom, mert én is ott nőttem fel, 24 évesen jöttem Budapestre ).
2015. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem csak magyarokra gondolok, hanem a románokra. Mert tényleg akármelyik román énekest nézem, Bukarest vagy Konstanca a származási helye, esetleg Havasalföld vagy Moldva, de semmiképpen sem Erdély.
2015. aug. 22. 20:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Három lehetséges magyarázat jutott eszembe a témával kapcsolatban, rendre egy gazdasági, egy kulturális, végül egy pedig oktatási-gazdasági megközelítésből vizsgálva.


1., Romániában mai napig hatalmas fejlettségi különbségek léteznek a Kárpátok két különböző oldala között. Sokat enyhült a differencia az elmúlt 100 év politikájának köszönhetően, de még mindig rendkívül szembeötlő. (Ez alól kivételt jelent a regáti oldalon talán Prahova, Argeş, Ilfov megyék, a főváros, és persze a tengerparti régió, melyek elérik vagy akár túlszárnyalják az átlagos erdélyi megyék fejlettségét.) Emiatt a regáti területeken van egy bizonyos fajta irigység az erdélyiek dolgosságára, összeszedettségére, nyugatias viselkedésére, mentalitására, jólétére (pontosabban "jobb létére"). Ezért elképzelhetőnek tartom, hogy ahhoz, hogy Romániában sikeres legyél, erdélyiként, bánátiként, körösvidékiként stb., tényleg nagyon jónak kell lenned, még ha román is vagy.


2., Úgy látom, Románián belül Erdély és Bánát már az első pontban felsorolt okok miatt is kicsit elszigeteltebb, hagyományaira sokkal büszkébb, és azokat büszkébben ápoló régió. Tradicionálisabb. Nagyobb súlya van a folk-pop elegyítésnek, és valamivel kisebb talán a mai top zenei műfajoknak. Persze a mai erdélyi román fiatal ugyanúgy felkapott műfajok kedvelője mint a bukaresti, de mintha Transzilvániának lenne etéren egy 15-20 éves megkésése. Ezért is lehet, hogy a jelenleg befutott román előadók zömében regátiak.


3., Általános jelenség, hogy a fővárosban mindig több pénz van mindenre, ez Románia esetén hatványozottan igaz, mivel iszonyatos mennyiségű pénzek folynak be oda, amelyek a perifériaterületekről illetve a gazdagabb erdélyi és bánáti megyékből kerülnek kivonásra. Hogyha az ország valamely részében összeáll egy band, vagy csak egy diák egymagában elhatározza, hogy énekes kíván lenni, legjobban teszi(k), ha olyan intézményt próbál(nak) keresni, mely lehetőleg elismert, és lefedi ezt a profilt. Ilyen nagyobb eséllyel van Bukarestben, mint mondjuk Nagybányán, Craiován, Botoşani-ban vagy Resicán. A zenei képzés elvégzését követően pedig az összeálló band vagy a solo énekes már mint bukaresti fog Románia vagy jobb esetben a nagyvilág elé kerülni, nem pedig nagybányaiként, craiovaiként stb.


U.i.: kérlek, írj le pár előadót, kiket tanulmányoztál!


Remélem, tudtam segíteni. :)

2015. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes és hasznos választ! Pl. Inna, Alexandra Stan, de sok román előadó angol névvel jelenik meg.
2015. aug. 25. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!