Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Gondolkodtál -e már a túlnépes...

Gondolkodtál -e már a túlnépesedés problémáján?

Figyelt kérdés

A kérdés a lesz -e háború európában kérdésből pattant ki, de úgy gondoltam nyitok újat, ne terheljük azt oda nem illő témával.


[link]


2010. márc. 9. 23:38
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Mi az az ökológiai lábnyom?



A természet (el)tartja az emberiséget, és ennek a tehernek a nagyságát három tényező szorzata adja:


népesség * fogyasztás * hatásfok.



Például a benzinfogyasztás okozta napi teher a bioszférára:


hányan autóznak * napi átlag km * milyen fogyasztású autóval.



Az ökológiai lábnyom ezt a terhet viszonyítja a természet eltartóképességéhez. Például Magyarország lakosságának eltartása a jelenlegi fogyasztási szinten az ország területét 30 %-kal túlterheli, azaz Magyarország ökológiai lábnyoma 130 %-os.



Magyarországon a pazarlás megszüntetése és a környezetbarát megoldások az elsődlegesek az ökológiai lábnyom kisebbítésében. De az emberiség ökológiai lábnyoma nem hozható rendbe a túlnépesedés megoldása nélkül. Még ha az OECD országok (a jómódú országok) leszállítanák is fogyasztásukat a szegény országok átlagszintjére, a Földet akkor is túlterhelnénk: a nem-OECD országok ökológiai lábnyom átlaga is 100 % fölött van már.

2010. márc. 9. 23:38
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Igen gondolkodtam, aztán leküldtem még egy sört.


Átlagemberként nem tudjuk megoldani, világvezetőként nem nagyon lehet bevezetni tartós erejű népességszabályozást.

Mi marad? Összeesküvés elméletek...


Környezetvédelem, sajnos szembe került a fenntartható fejlődéssel és igencsak vesztésre áll. Hasznos lenne a jövő szempontjából, de ki akar visszamenni a pusztákra, nomád életet élni?

Túlnépesedés ellen vannak a háborúk, nehéz elképzelni, hogy tömegháborúkat vívnának majd, szóval kapunk néhány töltetet, még ha nem is atom aztán megvan oldva minden.

2010. márc. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
nice ^^
2010. márc. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
én csak a cigányok túlnépesedésén töröm a fejem folyamatosan, mert előre féltem a leendő gyermekeimet... a föld túlnépesedése még egyelőre nem égető kérdés sztem, mert a Föld még jóval többet elbír, mint amit mi képzelünk...
2010. márc. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van, bár én nem esküdnék meg hogy sokat bír még:) És mennyit bír vajon az emberiség? állítólag a gyűlölködést háborúkat is a túlnépesedés okozza.
2010. márc. 10. 00:45
 6/22 anonim ***** válasza:
Múltok láttam egy tök jó dokumentum filmet erről. Lényege az volt hogy nem is igazán rajtunk múlik hanem indián és afrikán, mert ott egyszerűen csinálják a gyereket mintha muszáj lenne. Indiába 4-5-t simán mert ha lány akkor az nem is gyerek. Az a kérdés hogy az ottani kormány jobb belátásokra tudja-e vezetni a lakosságot hogy adjanak fel a hülye hagyományokkal elég 1-2 is. Talán ha valamennyire sikerül (nem csak ott hanem minden ilyen helyen) akkor is olyan 9milliárdnál fogunk megállni. Ha meg nem akkor simán felugorhat 11 milliárdra.
2010. márc. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%

Egy ideig olvastam a Bocs hírlevelét.

A túlnépesedést ott kell megoldani, ahol túlnépesedés van, és nem Magyarországon. Már egy évben is sokkal többen születnek, mint Magyarország teljes lakossága. Ha mi kihalnánk, akkor az nem oldana meg semmit.

Magyarországon a megújuló energiák bevonásával kellene csökkenteni az ökológiai lábnyomot.

2010. márc. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

Népesedésügyi konferencia.

Az előadó a túlnépesedésről beszél.

Megelégeli egy magyar, és felszólal:

-Uraim, önök közül ki a sok?

2010. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A túlnépesedést Ázsiában kell megoldani, a túlfogyasztást Amerikában és Európában.
2010. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Igen, van túlnépesedés, csak éppen nem Európában és az USA-ban.

A fejlett országokban mennyiségileg nem nagy az emberek száma, de minőségben sokkalta többet fogyasztanak, mint kéne.

2010. márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!