Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen az átlagember élete...

Milyen az átlagember élete Romániában?

Figyelt kérdés
Sokan sírnak, hogy Magyarország élhetetlen, dehát Románia is elvan valahogy, pedig kb. feleannyit keresnek. Romániai magyarok! Tudnátok mesélni, hogy milyen odaát az élet, miben más Magyarországtól?

2015. aug. 29. 20:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy pozitív véleményem van Romániáról, valahogy boldogabbnak tűnnek az ottani emberek, akár románok, akár magyarok.
2015. aug. 29. 20:25
 2/8 anonim ***** válasza:
2015. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elfogott embercsempészek között rengeteg román van. Ha adnak haza a léből, akkor van ott jólét újabban.
2015. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Románia rossz helyzetben van, még szerintem mindig azt nyögik, amikor Csaucseszku idején vissza fizették az államadósságot. Nem ezt várná az ember, de kicsit nehéz életkörülményt javítani, ha teljesen leamortizálja a népet. Magyarországon is hasonlót kellene csinálni, nem akkora mértékben, mint Csaucseszku. Én sajnálom a románokat, de náluk még így is hamarabb van euró mint nálunk. Rengeteg román vándorol ki külföldre. Mindenhol ott vannak. Viszont ők demográfiailag jobban állnak, mert mind min. 3 gyereket csinál. Szóval európa kihal, míg Románia élni fog.
2015. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Viszont ők demográfiailag jobban állnak, mert mind min. 3 gyereket csinál."


A romániai termékenységi ráta az egyik legkisebb a világon. Konkrétan 1,08.

2015. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én Romániában élek és imadok itt lenni.Ez az én hazám és jól megyvagyok,csodás családom van és mindent megkaptam/megkapok amire csak vágyom,hála a jó Istennek,remélem igy is marad.Vannak szegényebb részei,gazdagabb.Mint minden országban itt is vannak rossz emberek és hatalmas szívvel rendelkező emberek.Vannak azért olyan munkahelyek itt is ahol nagy a fizetés és van sokkal szegényebb fizetés is.Meg lehet élni.Átlagban egy családban 2-4 gyerek van.Én sajna egyedüli gyerek vagyok.A nyugdíj akarom mondani a nyögdíj az nagyon kevés az olyan öregeknek akik nem "olyan nagy híres cégeknél dolgoztak vagy nem volt magasabb állásuk".Egy öregnek nehéz meg élni,főleg aki beteg, gyógyszerre kell költenie és nincs ki kisegítse a családjából.
2015. aug. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ott élek. De 4 gyerekes családot nem ismerek. Nem azt mondom nincs ilyen, de nem általános.
2015. aug. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
#6 vagyok....még 7 gyerekest is ismerek meg 5 :D
2015. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!