Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a náci németek fejlesztik...

Ha a náci németek fejlesztik ki az atombombát, akkor gondolkodás nélkül rádobták volna az Egyesült Államokra és a Szovjetunióra?

Figyelt kérdés
Gondolom az sem zavarta volna őket, hogy 50 millió német származású élt az Államokban. Nekik azok már nem voltak igazi németek.
2015. okt. 7. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Az USA kapott volna egyet vagy kettőt, hogy leálljanak a háborúval.


A Szovjetunióra viszont hiába dobálták volna, ők nem álltak volna le.

Sztálinnál egy az emberveszteség csak járulékos veszteségnek számított.

2015. okt. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-el vitatkoznék, mármint ami a Szovjetuniót illeti. Ugyanis amikor az amerikaiak keménykedtek Hirosimánál az atombombával, az hatással volt a szovjetekre, és ezért is alakult ki a hidegháború, mert amikor a szovjetek kifejlesztették az atombombát, ők sem mertek vele támadni, hogy nehogy rájuk is pusztító hatással legyen. Ha a szovjetek nem féltek volna az atomtól, akkor a hidegháború sem alakult volna ki, hanem ostoba módon nekimentek volna szemtől szemben a kapitalistáknak. De egyáltalán nem ezt tették, hanem kínosan ügyeltek arra, hogy nehogy okot adjanak a háborúra... mint ahogy a nyugatiak is kínosan ügyeltek erre... mivel mindegyik fél félt a másiktól, hogy atomot kezd el használni.



Na de a kérdésre visszatérve, a nácik biztos valahol felrobbantották volna az atombombát, azaz élesben bevetették volna, mert ezzel tudtak volna "hatást" elérni ,vagyis politikai nyomást gyakorolni az ellenfelekre. Hogy hol, ez jó kérdés, valószínűleg nem Európában. De a lényeg, hogy kb. azt csinálták volna, amit az amcsik meg is csináltak.

2015. okt. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jah az lemaradt, hogy ha a nácik valahol bevetik az atomot, a szovjetek is megijedtek volna, mint ahogy később az amerikai atombomba is féken tartotta őket (és ők is féken tartották az atommal az amcsikat).
2015. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3%

Gondolkodás nélkül bevetették volna, ha ugyan lett volna nekik mivel. Az első generációs atombombák ugyanis jókora böhömök voltak, valószínűleg a német változat is egy több tonnás, csak nehézbombázó repülőről bevethető szerkezet lett volna. A németeknek meg nem nagyon volt nehézbombázójuk.

Persze, tudom, volt helyette rakétájuk. Tudott is vinni az A-4 (közismertebb nevén V-2) úgy nagyjából egytonnás robbanófejet - és akkor még szóba sem került, hogy én nem mertem volna jó szívvel rábízni egy akkori atombombát egy V-2 találati pontosságára.

Az Egyesült Államok ellen kizárt, hogy nukleáris fegyvert tudott volna bevetni Németország, nem volt rá eszközük. A Szovjetunió ellen nagy kínlódva összejöhetett volna nekik - addig reszelték volna valamelyik kétmotoros bombázójukat, amíg valahogy csak elbírja pár száz kilométeres hatósugárral a bombát. Csak az a baj, hogy egy ilyen fegyvert a Szovjetunió ellen valamikor 1941-42-ben kellett volna bevetni, mikor saját repterekről el tudták volna érni Leningrádot, Moszkvát vagy Sztálingrádot még egy ilyen különleges küldeménnyel is.. Akármelyikre dobnak atombombát, meglett volna a kellő hatása. Akkoriban meg még közel sem voltak az atombomba megvalósításához.

2015. okt. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Gondolkodás nélkül ők sem dobálóztak volna.


Egyrészt még az angolokat sem tudták tartósan bombázni, a V-1 és V-2 rakták meghibásodási aránya meg túl nagy kockázatot jelentett volna.


Az USA gyakorlatilag elérhetetlen és sérthetetlen volt, ahhoz megfelelő bombázógépek kellettek volna.


Ráadásul, ott van a tény, hogy hiába dobnak le 1-2 atomot, azzal csak mégjobban felhergelik az ameriakiakat, lehet egyszerre meghal 10-100 ezer vagy 1 millió ember, de cserébe a németeket is a földbe gyalulták volna. Az oroszokat meg amúgy sem riasztotta el milliók elvesztése, lásd Leningrád, Sztálingrád...


Japán esetében már egy félig-meddig megtört országra dobtak atomot, máig vitatják hogy volt e rá egyáltalán szükség. A Szovjetek és Amerikaiak meg persze hogy nem mertek volna egymás ellen lépni, tekintve hogy mindkettő közel kiapadhatatlan forrásokkal rendelkező ország. Ezzel szemben Németország hosszú távon legyőzhető volt, elvégre ők is villámháborúra készültek, és nem évekig tartó hadakozásra. Ráadásul egyre inkább elapadtak a forrásaik, míg az oroszok vagy amerikaiak ontották a hadianyagot magukból.

2015. okt. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"A németeknek meg nem nagyon volt nehézbombázójuk."


Népszerű mítosz ez a második VH kapcsán, de nem igaz. A németek több mint ezer He-177-est gyártottak, amik a maguk 6-7 tonnás bombaterhével tudták aztt, amit modjuk egy amerikai B-17 vagy egy brit Stirling. Tény, hogy nem volt olyan nagy bombaterhük mint egy Lancasternek vagy B-29-nek, de ettől még nehézbombázók voltak, csak nem vettek részt az angliai csatában így a későbbi szerepvállalásukat pl. 1944-es Nagy-Britannia elleni német bombázóoffenzívát ("Baby Blitz"), sokan egyszerűen elfelejtik. Egyébként ekkoriban voltak, olyan érdekes találkozások a levegőben, hogy brit bombázóformáció, ami ment bombázni Németországot összetalálkozott a német bombázósokkal, akik mentek bombázni angliai városokat, az esetek többségében a hajózók átintegettek egymásnak, meg "szárnybillegtetéssel" üdvözölték a "kollégákat". Ez az érdekes kettősség, a háborúban végig fennállt, a Luftwaffe vagy a RAF terrorbombázásait legjobban mindig a másik ország repülősei védték a köznép haragjával szemben pl. brit repülősök vagy luftwaffésok gyakran mentették ki a lelőtt gépek személyzetét a lincselő tömegből.

2015. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az ötlet jó, nem is értem az oroszok miért nem fognak össze a gonosz amcsi vezetők ellen!

Amúgy húgyeség atombombásdit játszani. Lerombolnám a fegyvergyárakat!

2015. okt. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, ugyanis nem tudták volna mivel rájuk dobni.
2015. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak azt ne felejtsük el, hogy a He-177 folyamatos motorgondokkal, és gyermekbetegségekkel küzdött, és kényszerből, "felsőbb parancsra" ment a sorozatgyártása. Emellett egyszerre elég minimális egység volt bevethető. Ráadásul a bevetések során is nagy veszteségeik voltak, sok visszafordult motorgondokkal és egyéb problémákkal.


Ráadásul már a Londoni bombázásokkal is hatalmas veszteségeket szenvedtek a német bombázógépek, az USA-hoz meg minimum egy közeli bázis reptér kellett volna, mint anno a Japánnál volt az amcsiknak.


Az sem mellékes, hogy Európai hadszíntéren sokkal komolyabb légvédelemmel álltak volna szemben akár a németek, akár az amcsik. A japán légierő is csak árnyéka volt önmagának az atombombák ledobásakor.

2015. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3%

"Ha a szovjetek nem féltek volna az atomtól, akkor a hidegháború sem alakult volna ki, hanem ostoba módon nekimentek volna szemtől szemben a kapitalistáknak."


ez már rég ki lett tárgyalva, nem volt semmi féle konfliktus, a cion-zsidók színjátszottak


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..

2015. okt. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!