Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztriával milyen a viszonya...

Ausztriával milyen a viszonya a terroristáknak? Bécsben van egész Európa legnagyobb karácsonyi vására, ott egész Eu-val elbánhatnak egyszerre, ráadásul ez egy vallási ünnep, amit ők nem ismernek el.

Figyelt kérdés

November-decemberben fél Európa Bécsben van, ott aztán mindenféle nyelven hallani beszélgetést ilyenkor, rengeteg a turista.

Ha ott történne egy robbanás, azzal nem csak egyetlen országnak üzennének, hanem szinte mindnek.

Ráadásul ők csak a saját hitüket ismerik el egyetlen és igaz hitként, így egy más vallás legnagyobb ünnepét örömmel tennék tönkre.

Vajon van félnivalója annak, aki odamegy?



2015. nov. 16. 17:14
1 2
 11/12 cli_hlt ***** válasza:

"...ott egész Eu-val elbánhatnak egyszerre..." :) nem.


~140 embert sikerült megölniük most. Persze, ha van ismerős közötte, akkor ez egy tragédia.


Viszont Franciaországban csak autóbalesetben halnak meg ~3-4000-en egy évben.


Ezek az akciók a statisztikákban nem is látszanak, nem bánnak ezek el senkivel.


A hírekben viszont látszanak. Amiben komoly kárt tehetnek, az a biztonságérzetünk, és az egymásba vetett bizalmunk. Ezt nem szabad hagyni.


Szépen felhergelik vele a népet az európai muszlim kisebbség ellen, utálni fogjuk őket, ők meg szépen mennek harcolni, illetve harcolnak a szülőhelyükön.


Well played IS.

2015. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Na akkor leírom neked is, hogy megnyugodj. Én Bécsben tanulok, élek. Tegnap este sétálgattunk a rathausplatzi karácsonyi vásárban is és semmi gyanúsat nem láttam, rendőröket a belvárosban viszont annál többet. Figyelik a helyszínt. Nyilván ez nem 100%os védelem, lehetnek támadások de akkor is felesleges a félelem. Elméletben az itteni karacsonyi vásár tökéletes célpont különböző nemzetiségű civilek lemészárlásához, azonban akkora port kavart mostanában ez a dolog, mindenki hallott/olvasott róla és számít rá, hogy márcsak ezért sem valószínű, hogy tényleges cselekményre kerülne sor. Ha pedig mégis, tenni úgysem tudunk ellene, az nem a mi feladatunk. Nekünk csak annyi a dolgunk, hogy ha a feltételezett bécsi "veszélyzónák" valamelyikében tartózkodunk, azt fokozott figyelemmel tegyük. Ha a kérdésed mögött az állt, hogy te vagy esetleg családod/ismerőseid kijönnének karácsonyozni, de nem érzitek biztonságosnak a várost, szerintem nem kell emiatt lemondani egy esetleges utazást. Nyilván én sem kísértem a sorsot és ugrálok egész nap a Rathausplatzon, Stephansplatzon, Stadtparkban, vagy a Hofburgnál, de ha csak néhány óráról lenne szó, reálisan nézve nincs sok esély, hogy pont akkor és ott történjen terrortámadás, ahol épp én vagyok. Remélem valamennyire hasznosnak találtad a véleményemet. :) 19L
2015. nov. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!