Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Prágában sokkal nagyobb a...

Prágában sokkal nagyobb a jólét, mint Budapesten?

Figyelt kérdés

Az angol Wikipédia szerint Budapest városában az egy főre eső GDP 37 632 EUR, míg Prágában 43 950 EUR. Azonban ha a fővárosi régiót is hozzávesszük, a cseh fővárosban 46 000 EUR/fő, míg Közép-Magyarországon csak 28 700 EUR/fő.

Persze a GDP nem mindig ad pontos képet ilyen szempontból. Valakinek vannak tapasztalatai ezzel kapcsolatban?



2015. nov. 21. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokkal nagyobb, de nagyobb.
2015. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak jártam ott turistaként 3-szor, de igen... úgy látszott, hogy jobban élnek az emberek. Szerintem kedvezőbb a fekvése, közelebb van a nyugathoz.
2015. nov. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
sokkal,sajnos.
2015. nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ott is spórolnak az emberek, hogy végighúzzák a hónapot.

Nézd meg az angol GDP-t, aztán mivel élnek jobban a prolik?

Semmivel, tömegszállón nyomorognak az emberek.

2015. nov. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem élt ott másfél évig, nos amennyire szépnek, jónak látszik olyan megtévesztő és a vidéki Csehországról ne is beszéljünk. Bizony ott is elég szűkösen lehet kijönni,nem túl nagyok a fizetések,de előrébb vannak azért mint mi.


A csehek nem véletlenül elég barátságtalan, szürke emberek többségében. Az a szerencséjük,hogy gyönyörű az országuk és a történelem is megkímélte az építészetét,kincseit egyébként még itt sem tartanának.

2015. nov. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Cseheknél is széles a társadalmi olló. Tény. Van szegénység is.


De van komoly középosztály, ami Magyarországon ~3-4% az ott ~30-40%. Csak az új autó eladások is simán mutatják, ott azért más világ van. A 4-5 évente új autó, nálunk nem az átlag ember szokása.


Csak ne felejtsük el, ők újra egy német tartomány! ;)


Simán lehet német fizetéseket kapni, sőt nyugati német fizetéseket is, és az ingatlanárak meg nem Müncheniek vagy Hamburgiak.


A legjobb amit ott szeretek rokonokon kívül, a bordélyrendszer. - fura ez így egy mondatban. De hát ha a sört nemszeretem. ;)

2015. nov. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!