Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor veszik észre az emberek,...

Mikor veszik észre az emberek, hogy a magas átlagfizetések nem párosulnak nagyobb jóléttel?

Figyelt kérdés

Minden normálisabb helyzetben lévő országban (kb. USA, Kanada, Európa nagyrésze, meg mondjuk Japán, Dél-Korea) úgy alakul a fizetések és az árak aránya, hogy minimálbérből épphogy meglehet élni, az átlagfizetés meg elég egy relatíve jóléthez.


Németországban és a legtöbb nyugat-európai országban pl. 1000 euró körül van a minimálbér. Ez a magyar 300 eurós minimálbérhez képest soknak hangzik, csakhogy a fizetés oroszlánrésze (durván 600 euró, és akkor mégcsak egy szar keletnémet panellakásról beszélünk) elmegy a lakbérre és a rezsire, valamint az élelmiszeren és az alapvető termékeken kívül minden drágább, mint Magyarországon.


Aki itthon csóró és kimegy Londonba, Berlinbe pincérnek az nem fog jobban élni kint, csak papíron háromszor annyit keres, akinek meg itthon is jól megy, annak meg felesleges kimennie, mert minek menjen ki, ha itthon is jól él.



Spanyolországban pl. a jó szakma vagy diploma nélküli fiatalokat úgy hívják, hogy "mileurista" (szó szerint kb. ezereuró-ista). Ez a csoport kénytelen otthon élni a szüleivel, mert az az 1000 euró semmire se elég. Még olyan vidéki városokban is, mint Sevilla 800 euró a legszarabb lakás lakbére és rezsije. Semmivel se jobb a helyzetük a mi "százezerforintista" fiataljainknál, képzetlenjeinknél.



2013. febr. 22. 10:11
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Aki jól akar élni, annak nem el kell költöznie egy képzeletben jobb országba, hanem magát kell képeznie.


Ez az elköltözősdi csak akkor működik, ha egy olyan helyről megy el valaki, ami nem fejlett ország pl. fekete-afrikából, valami ázsiai nyomorországból meg ilyenek, de Magyarországon ugyanolyan jólét van, mint Nyugat-Európában és Amerikában. Aki itthon szegény munkás, az kint is az lesz.

2013. febr. 22. 10:21
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Nagy ostobaságot írtál!


1, ha ott marad a lakás kifizetése után 400euro, az már magában több mint a 300 és abból itt is ki kell fizetni a lakhatást.

2, Ma már tényleg csak a lakhatás drágább nyugaton és a szolgáltatások (én éltem Bécs külvárosában az A4 es mellett panelben, berendezve 400euro volt és ketten fizettük. Itthon egy hasonló albérlet 40e!!

Kapizsgálod ugye? Közben 1700-1800 euro szaladt össze havonta. Itthon 120e ér kellett volna ugyan azt csinálni.

Csak matekolj nyugodtan.


"Aki itthon csóró és kimegy Londonba, Berlinbe pincérnek az nem fog jobban élni kint, csak papíron háromszor annyit keres, akinek meg itthon is jól megy, annak meg felesleges kimennie, mert minek menjen ki, ha itthon is jól él.



Jahh, nem a belvárosban kell lakást bérelni, nem kell kocsmázni stb stb és akkor sokkal több marad.

Te soha nem voltál még külföldön dolgozni, ezt kell megállípítanom.


Mond meg!

Ki az az ostoba aki ma a Spanyolokhoz akar dolgozni menni?

Spanyolország a válság előtt is max a mezőgazdasági 0 képzett munkaerőnek adott otthont. Aki keresni akart és volt hozzá alapja ambíciója az soha nem ment oda.

2013. febr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

"Aki jól akar élni, annak nem el kell költöznie egy képzeletben jobb országba, hanem magát kell képeznie.



A szokásos ostobaság!


Építész vagyok, energetikus, munkalehetőség 0.

Az utolsó ajánlat amit kaptam 120e volt, ami még a törvényi minimum alatt is mélyen volt.

Inkább kimegyek 1-2-3 hóra fizikai munkát végezni Ausztriába vagy valami német ajkú területre és hazajövök vegetálni. Némi alkalmi munka adódik itthon is és akad egy kis üzlet is néha.


Mivé, minek, képezzem magam!

2013. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Azért nem így van kérdező.


Egy német ember , német átlagbérrel sokkal több mindent megengedhet magának , tud spórolni is mint egy magyar átlagbérrel.


Nyugaton minimálbért kereső ember is jobban él mint Magyarországon a minimált kereső.


Nem ugyanaz.

2013. febr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 szántóvető ***** válasza:
73%

kérdező ennyi butaságot ritkán olvasni egy kérdésben,te külföldön életedben nem dolgoztál még.nyugatnémet nem keres 2000 euro alatt,(keletnémet kevesebbet kap),ha 5 év munkaviszonyod van akkor már automatikusan jár 500 euro nyugdíj amint eléred a korhatárt.gyerekek után is jár juttatás+kajapénz,ruhapénz.

Spanyolban 25% körüli a munkanélküliség,ott nagy gondok vannak ez tény.

2013. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%
énis teljesen egyetértek a kérdezővel...szerintem ezaz egész onnan ered hogy ha kimész külföldre dolgozni akkor benned van a sporlok mint állat mentalítás és elvagy vajaskenyéren közbe ugy persze félre tudsz rakni nincs pizzarendelés mozi étterem gyorskaja színház stb hanem sporolok és amjd lessz sok. itthon meg persze haverok kocsma ajándék meg minden. igy meg lemegy a pénz és végülis élet élet de ha kint ugy élne mint itt akkor ugyanígy nem lenne pénze. én laktam londonba egy évet egyetem közben és bár ugye aránylag sokat kerestem(napilapok terítésének vezénylése kvázi raktáros voltam) kényelmesen eléldegéltem de félre nem tettem belőle...igy azt tudom mondani h éltem elvoltam de nem kuporgattam h majd itthon milyen jo lesz igy viszont nem maradt sok föle a fizunak
2013. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%
A jólét nem függ össze a fizetéssel. Ezen mit kéne észrevennem? Eddig is tudtam.
2013. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Mert Kína felvásárolta őket. És ha egyszer azt mondják, hogy takarodjanak Alaszkába akkor nem tehetnek mást mint takarodnak.

cs

n0einuronak felel meg, egy honos munkavállaló minimum 2000euro. Az az, ott ha kocsmázol legfeljebb nem takarítasz meg itthon meg kiraknak a lakásból mert még a rezsire sem telik!


Akkora tévedésben élsz, éltek!


Arról nem is beszélve hogy ha idehaza a magyar állapotokat nézed akkor vedd odakint is az aktuális hazai állapotokat alapul az összehasonlításban. Egyből látszani fog hogy mennyire sz@rul állunk!

2013. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Kérdezd azt a félmillió magyart aki kiment dolgozni! Ha annyire nem jött volna be nekik hidd el nem ezt tennék.

Az utóbbi pár évben fordult meg bennem hogy szép dolog a hazaszeretet, de lassan kifutok az időből hogy családot alapítsak, esetleg lakásom legyen elmenjek nyaralni legyen hobbim stb. stb. Mindezt úgy hogy 3 helyen dolgozok kb. napi 10-12órát. Mivel itthon egyre inkább behal a gazdaság ezért szinte úgy érzem kiüldöznek külföldre dolgozni. Valamit át kéne gondolni ott fent hogy jófelé megy -e amit csinálnak!

2013. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 ConnectCare ***** válasza:
Van igazság a dologban, ezért is találták ki az ún. Big Mac Indexet, amivel össze lehet hasonlítani az 1 óra munkával megszerzett jövedelmet 1 Big Mac árával az adott országban. Bár ez sem old meg mindent (lehet, hogy egy országban a Big Mac pl. pont olcsó, de minden más meg baromi drága), de a semminél azért jobb.
2013. febr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!