Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Orbán Viktor lenne a...

Ha Orbán Viktor lenne a francia elnök, szerintetek sem lenne akkor ez a káosz Calais-ban, és egész Franciaországban? Ő sokkal tehetségesebb, határozottabb szerintem, mint Hollande.

Figyelt kérdés

Több ezer migráns császkál össze vissza az egész országban kontrollálatlanul, vágják fel a kamionokat, hogy felszökjenek, a hatóságok pedig tehetetlenek, nincs semmi eszköz a kezükben.


Szerintem Orbán tudná, hogy kell velük bánni, egy kis könnygáz, gumilövedék, és nem engedne be már egy darab újat sem az országba. Röszkénél már bizonyított.


Szerintem rendet tudna tenni, a mostani francia kormány és hatóság teljesen impotens.


2015. nov. 28. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ha Orbán lenne a francia elnök, akkor a franciáknak komolyabb problémáik is lennének. Pl. tudod, éhen halás, meg ilyenek. Mint Magyarországon, Orbán csodálatos földjén, ahol a gyermekéhezést csak a felnőtt éhezés múlja felül. De cserébe van közmunkaprogram, ami ugyan sokszorosa a segély rendszernek, és rendszerszerű visszaélésekre ad lehetőséget, de legalább... hát semmi, előnye az nincsen. Meg olyan apróságokkal foglalkoznának a franciák, hogy a felsőoktatás harmadát ellopják, nagy múltú és sikeres intézményeket semmisítenek meg, helyükbe teljesen értelmetlen kormányintézményeket építenek fel, amikre semmi szükség, és nem is csinálnak semmit, csak a pénzt nyelik.

Ja, és stadionok. Meg manyup, meg titkos orosz üzletek, meg a többi.

2015. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
A franciák már meglincselték volna.
2015. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ja, igen első, természetesen, ha öt éve Francois Hollande lenne a magyar elnök, akkor itt mindenkinek lenne munkája, francia színvonalú bérekkel, minden tiszta, és rendezett lenne, senki nem éhezne.


Nem gondolod, hogy Orbán döntötte ilyen nyomorba ezt az országot...

2015. nov. 28. 22:26
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Nem ő döntötte nyomorba, csak igen sokat rontott a helyzeten. Amit a magyarok eltűrnek, de a franciák nem tűnék.

Fogalmam sincs, Hollande milyen elnök, így arról nem tudok nyilatkozni, hogy milyen hatással lenne Magyarországra. Nem is érdekel.

2015. nov. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha Orbán lenne a francia miniszterelnök, akkor már a kormányra kerülése utáni 1 éven belül elkergették volna őt a korrupció miatt.
2015. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

"Nem gondolod, hogy Orbán döntötte ilyen nyomorba ezt az országot..."


Nem. Bőven elég, hogy abban tartja és még mélyebb nyomorba löki.

2015. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szerintem a párhuzamos társadalmak, a megnövekedett bűnözés, rablás, nemi erőszak, az idegen vallásokhoz, kultúrákhoz való folyamatos alkalmazkodási kényszer, a megsokszorozódott terrorveszély sokkal nagyobb problémát jelentenek az országnak, minthogy eggyel több, vagy kevesebb stadion van.
2015. nov. 28. 22:32
 8/15 A kérdező kommentje:

Ezért lenne jó, ha egy jobb ellenzék lenne, mert az jobban visszatartaná a korrupciót Magyarországon.


De egyébként, ha annyira kisüti a szemed a korrupció, miért nem teszel feljelentést egy-egy konkrét ügyben?

2015. nov. 28. 22:36
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

"De egyébként, ha annyira kisüti a szemed a korrupció, miért nem teszel feljelentést egy-egy konkrét ügyben?"


Mert reggel fél 5-kor kelek és este fél 7-re érek haza a munkából.

Szerinted ki az apám faxának akaródzik még ezen kívül bíróságra szaladgálni?

Péntek este örülök neki, hogy élek. Ha még egy nappal többet kéne dolgozni, akkor felakaszkodnék.

2015. nov. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem meg az, hogy elvették az emberek jövőjét és milliókat kényszerítenek külföldre, sokkal nagyobb problémát jelent, mint bármi más. Alig ismerek olyan embert 30 alatt, aki a jövőjét Magyarországon képzelné el. Nem azért, mert itt éhen halnánk, az ország egyik legjobb egyetemének a szerintem legjobb karáról beszélünk. Hanem azért, mert Magyarországon egyszerűen nincs semmiféle perspektíva. Ennél nagyobb problémánk jelenleg nincs. És ezt a problémát megsokszorozta a Fidesz, ahogy azt a kivándorlási statisztikák is bizonyítják.

Ugye milyen rossz cserébe szegény angoloknak, németeknek és franciáknak, hogy mindenki oda akar menni? Mennyivel jobb egy olyan hely, amit mindenki elhagy!

Fidesz logika...

2015. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!