Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez a nagy gyásszal azt akarjuk...

Ez a nagy gyásszal azt akarjuk közvetíteni a kelet felé, hogy a francia emberek élete értékesebbek mint más népeké? Miért?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy csak a facebookos média által irányított birkák vannak mélységes álgyászban... de ma amikor megláttam az egyetemem(!) lapján, hogy még ők is franciazászlósra színezték a profilképüket, és gyertyagyújtást rendeztek, akkor kicsit felfordult a gyomrom... Szép is ez. De vannak török és arab hallgatóink is, mégis az ankarai illetve az arab országokban zajló merényletek áldozatai még egy posztot se érdemeltek meg soha tőlük, nem hogy gyertyagyújtást! Olyankor hol volt a szolidaritás?!

Ha már az egyetemek is ilyen álszentek és médiafanatikusok akkor mit várjunk az átlagemberektől?


2015. nov. 17. 17:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
64%

Unom már ezeket a kérdéseket.

De amúgy téged a Párizsban történtek előtt érdekelt hogy mi van máshol? Mondjuk Líbiában? Szíriában? Vagy máshol? Szerintem nem...szóval ez az "álszent" duma amit te is elmondasz. Ez a megint csak szavaiddal élve "gyomorforgató"!

2015. nov. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Kérdésed jogos: erre szokták mondani, hogy amit szabad Jupiternek, nem szabad az ökörnek. amikor Magyarország elkezdett kerítést építeni a magyar szerb határra, csak úgy vicsorogtak a nyugati politikusok. Amikor Szlovénia vagy Ausztria kezd el kerítést építeni, akkor csend. Amikor Magyarország plakátokkal kampányolt a menekültáradat ellen, mindenki idegengyűlölőnek bélyegezte. amikor Németország teszi ugyanezt Afganisztánban (pont ma láttam a híradóban), akkor ismét néma csend.

2015. nov. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Plusz ez megint egy indokkal több hogy bombázzák szíriát esetleg asszad csapatait huhuu nagyon váratlan. Nagyjából erröl beszél minden gondolkozni képes ember hopp megtörtént mégse változik semmi a baloldalpn.
2015. nov. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Nem, nem igazán érdekelt, hogy mi zajlik az arab világban, vagy legalábbis nem különösebben érintett meg, hozzászoktam hogy a világ csúf. Ugyanakkor nem én vagyok az, aki most habzószájjal gyászolja a párizsiakat. Vagy mindegyiket gyászolja meg valaki, vagy egyiket se. Én egyiket se teszem! Tehát nem vagyok álszent.

Azonban a nagy médiafelhajtás fényében szerintem érthető, hogy a normális gondolkodású embereknek elkezdte bökni a csőrét, hogy a 2015-ben még ott tartunk, hogy azt közvetítik, egyes emberek többet érnek másoknál.

Főleg ha még egy egyetem is ezt teszi.

2015. nov. 17. 17:27
 5/32 anonim ***** válasza:
51%

# 4/4 Időpont ma 17:27


Ajánlom figyelmedbe. Ha nem tetszik, hogy index, akkor ott az eredeti CollegeHumoros is.


[link]


[link]


Túldramatizálod. Az, pedig, hogy szemrehányod amikor az emberek emberként viselkednek, az rólad állít ki bizonyítványt. Azt pedig ne mondj, hogy mondjuk anyád (vagy hozzád közelebb álló személy, csak van ilyen) meghal, az ugyanannyira fáj, mintha egy timbuktui kecskepásztor haláláról olvasnál.


A magyar éhezők sokkolóbbak, mint az etióp éhezők. Egy percnyi vonatkésés Japánban a vasúttársaság elnökének lemondását okozta, nálunk ez minden vonatnál előfordul.

Franciaország már-már testvéri ország. EU tagállam.


Arra már ki sem térek, hogy fogalmad sincs a médiafanatizmus, és az álszent szavak jelentésétől.

2015. nov. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
47%

Ugyan, akkor vagy te egyetemista, amikor en szovjet urhajos.


"kicsit felfordult a gyomrom..."


Milyen tragya ember az akinek a megemlekezestol felfordul a gyomra...

2015. nov. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
48%

"Vagy mindegyiket gyászolja meg valaki, vagy egyiket se."


Majd ha meghal az anyad, es te gyaszolni fogsz, akkor meg fogom kerdezni toled hogy miert vagy ilyen alszent, hiszen az orszag masik vegeben lako vadidegen ember anyjat nem gyaszoltad.


vagy mindet gyaszold vagy egyet sem!

2015. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Franciaország világpolitikai szerepe jelentős, a többi nép felejtős.

Ha ugyanez Tiranában történik, a kutyát nem érdekli.

2015. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Közintézmények esetében, hacsak nem volt valami vonatkozása kapcsolatban vele(amit értek ezalatt babonából nem írom ki) nem értek egyet azzal, hogy ilyen "trend" elemeket tegyenek közzé, mivel nem biztos(közel lehetetlen), hogy az egyetem 100%-a így emlékezne meg.


A zászló kirakós megemlékezést amúgy sem tartom szerencsésnek, mivel tudjuk, hogy nem csak Párizs/Franciaország a terroristák egyetlen közelmúltbeli bűne, illetve nem minden áldozat volt helyi.


Sokkal jobban azonosulni tudtam a vasárnapi meccsen a norvégok által kitett "pray for the world" kiírással. Illetve az "I'm not scared" kiírással(azt hiszem ez egy magyar szurkoló arcára volt festve(az Eiffel toronnyal, tehát egyértelmű volt a célzás).

2015. nov. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

#5


Csak nehogy mindenhol "safe space" legyen, mivel mindig "betelik valakinek a pohár", akkor már inkább kommenteljen.

2015. nov. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!