Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon igazam van, vagy tévedek?

Vajon igazam van, vagy tévedek?

Figyelt kérdés

Világos, hogy azt, hogy egy adott pillanatban mi tortenik az emberiséggel, azt utólag - 100,200 év múlva - könnyebb meghatározni, mint a történések pillanatában. Vagyis könnyen lehet, hogy tévedek. Ezért is NAGYON kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Én úgy látom, hogy a militáns iszlám szeretné megszerezni magának Európát. De jo arab és muzulmán szokás szerint, egymással is harcolnak a vezető szerep megszerzéséért.

Alapban vannak a szunniták (ISIS), es a siiták (Irán).

De ezen belül van aztán milliónyi szövetség, meg csoport, aqkiket a különbözö iszlám államok támogatnak, és amit innen Európábol lehetetlen átlátni - én legalábbis nem látom át.

A vezető államok közül egyelőre nem mindenki harcol aktivan vagy teljes erőből (pld Törökország, Irán), ezek kivárnak, hogy alkalmas pillanatban csapjanak oda a másiknak.

Namost ami minket illet rövidtávon: migránsok, sok szociális és kultúrális probléma. Ez azonban jó a militáns iszlámnak, mert mire "letisztitják" egymás között a helyzetet a helyi haatalmak, úgy, hogy Európát fegyveresen is fenyegethetik, addigra a mostani első migráns nemzedék már sokadik lesz, radikalis, terrorra hajlamos BENTLAKÓKKAL, ami meg fogja könnyiteni a kontinens katonai es vallási birtokba vételét.



2015. nov. 30. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is úgy látom, hogy valaki magának akarja európát, de a "militáns iszlám" ebben csak bábu... Én azt látom, hogy már 2.5-3 éve egyre erősebb "digitális terrortámadásoknak" vagyunk kitéve... Az embereket a facebookon, twitteren, instagrammon, youtubon stb stb-n keresztül félelemben és rettegésben tartják mostanra... Mi ez, ha nem terrorizmus?

Az iszlám és a közelkelet csak egy kihasználható eszköz ehhez a terrorhoz... Én a helyedbeb azon gondolkodnék, hogy te miért gondolkodsz ilyeneken, és hogy miért erősödik rohamosan a dollár ;)

2015. dec. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Előző, te a "háttérhatalom"-ra célzol. Én nem hiszek annak a létezésében. Azt természetesen tudom, hogy a nagyon-nagyon gazdagok mindent megtesznek a pénzük és a hatalmuk növelése érdekeben, de abban nem, hogy előre tervezni képesek a történelmet, és még a terv végrehajtására is képesek lennének.

A militáns iszlám sem tervez a szó igazi értelmeben. Egy -egy államhatalom (mint pld Irán) igen, de a terv sikeres végrehajtása nagyon-nagyon nem biztos.

2015. dec. 2. 13:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Félreértesz, én nem vagyok összeesküvés párti, egyszerűen azt mondom, hogy az igazi háborúkat már gazdasági érdekek uralják és bizony amerikának hatalmas érdeke van európa gyengítésére, érdekes és elgondolkodtató, hogy amíg felőlunk folyamatosan támadja oroazország minden cselekedetét, addig a csendes óceán irányából er

ősíti a gazdasági kapcsolataikaz oroszországgal és kínával...

Németország katonai megszállás alatt van az usa részéről a II. Csilágháború óta folyamatosan, és láss csodát a német közvéleményt totálisan leszarva a németek folyamatosan hívják, sőt mostmár direkt telepíteni fogják be európába a muzulmánokat, akik miatt romlani fog a közbiztonság minden nagy városban és a gazdagok gyorsabban fognak kitelepülni amerikába, kínába és oroszországba, de persze főleg kínába... Amerika kínának lóg rettenetes pénzekkel, oroszország mostanra szinte kínától függ gazdaságilag, amerika pedig próbálja menteni magát, de soha nem fogja kofizetni a mi porba taposásunk nélk

ül a kínai tartozásait... Én legalábbis így látom, de a háttér hatalmas hülyeség nem izgat.

2015. dec. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!