Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izraelnek miért a héber lett...

Izraelnek miért a héber lett a hivatalos nyelve?

Figyelt kérdés

Úgy értem:

A héber egy holt nyelv volt, ebből kreálták leegyszerűsítésekkel a modern héber nyelvet, azaz az ivritet, ami Izrael hivatalos nyelve lett.

Viszont alapba ezt a nyelvet senki sem beszélte. Tehát még Izrael megalakulása után sem volt ez senkinek sem az anyanyelve elvileg (vagy max csak egy kisebbség beszélte), azaz mindenkinek külön meg kellett tanulni, majd szépen kialakult az, hogy már az ott élőknek ez az anyanyelvük.

Hogy hogy nem a mindenki által beszélt angol lett a hivatalos nyelv például? Vagy az óhéber, ha már itt tartunk?


Csak azért nem értem, mert Írországnak is a hivatalos nyelve az angol, meg az ír, de komolyan megvan az esélye, hogy az ír nyelv pár generáción belül kihal. Akkor miért nem csinálták meg Írországban azt, hogy CSAK az ír a hivatalos nyelv, és kötelező mindenkinek megtanulni használható szinten?


Vagy Izrael ezt hogy tudta elérni, és Írország miért nem? Mi a kettő közt a különbség ilyen nyelvi téren?



2015. dec. 10. 17:12
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Azt megértem, hogy a zsidók ősi nyelve a héber volt, de rengeteg nép van, ami nyelvcserén esett át.

Pl a bolgárok, akik egy türk nép voltak, most szláv nyelvet beszélnek.

2015. dec. 10. 17:13
 2/22 anonim válasza:
62%
Izraelben az angol kvázi hivatalos nyelv, szinte minden ki van írva angolul, és az oktatás nagy része is angolul zajlik.
2015. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nagyon sokan tudnak nagyon jól angolul, de a héber az első államnyelv, és az oktatás is héber. Persze ki van írva minden angolul is, mint egy második hivatalos nyelv.
2015. dec. 10. 17:21
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Talán mert a saját nyelvet akarták megtartani? Egyszerű a válasz.
2015. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
És Írországnak ez miért nem megy ugyanígy?
2015. dec. 10. 17:46
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Izraelben a mindennapi elet nyelve a heber, pontosabban annak nyelvujitott valtozata, az ivrit. Ivritul beszel az elado a boltban, a tanar az iskolaban, a fiatalok a diszkoban, a kemiat tanulo diak az egyetemen.

Az, hogy a kozlekedesi tablakon angol felirat is van, az egyszeru udvariassag a kulfoldiek fele. Vegulis a vilagon legfeljebb 12 millioan beszelnek ivritul.

2015. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
*Vegulis a vilagon a 7 milliard emberbol legfeljebb 12 millio beszel ivritul.
2015. dec. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
36%
A kreált nemzeteknek kell kreált nyelv meg történelem is hogy az erősítse a nemzeties érzelmeket. Ezt csinálták a romszik a szlovákok a magyarok meg az izraeliek is. Nem új dolog ez már.
2015. dec. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%
És mi alapján számt egy nemzet kreáltnak nálad, mert a felsorolt nemzetek alapján nem jöttem rá?
2015. dec. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
42%

Elozo,

ha Istennek eleg jo volt ez a nyelv ahhoz, hogy ezen a nyelven irassa meg a Bibliat - akkor az jo lesz az izraelieknek is.

2015. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!