Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lett a Harmadik Birodalom...

Mi lett a Harmadik Birodalom idején Németországban maradt oroszokkal?

Figyelt kérdés
Tudtommal jó néhány részük áttelepült Franciaországba vagy máshová, olvastam olyanról aki például a Horst Wessel SS hadosztályba jelentkezett harcolni a bolsevizmus ellen, de voltak akiket kivégeztek vagy elhurcoltak... tehát nagyon vegyes... mégis mi történt összeségében velük...?

2015. dec. 13. 21:01
 1/6 A kérdező kommentje:
ezenkívül a Hitlerjugendben is volt egy pár orosz nemzetiségű...
2015. dec. 13. 21:10
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Mi lett volna? Egy részük hazament, mások pedig itt maradtak vendégségben vagy 40 évet.
2015. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Alapanyagokká váltak egy-egy kolbászféle elkészítése során.
2015. dec. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első úgy értem, hogy 1941 előtt egészen Hitler hatalomra kerüléséig, vagy amíg nem álltak hadban a Szovjetunióval! de akár 1945-ig... tehát nem a megszállást követő időkre értettem...
2015. dec. 13. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Abban az időben orosz állampolgár magánemberként nem tartózkodhatott külföldön, így Németországban sem. Aki a kommunizmus elől menekült, az továbbtelepült. Aki hivatalosan volt kint azokat hazarendelték. Akit nem rendeltek haza, azt egyszerűen kémnek tekintették a németek, de ilyen nem igazán volt.
2015. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A neve alapján Horst Wessel nem igazán orosz "nemezetiségű", tehát könnyen kaphatott állampolgársgot. A neten csak egy Horst Wesselt találtam:

[link]

2017. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!