Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mely országokban nem kellenek...

Mely országokban nem kellenek vizsgák és munkavállalás az állampolgárság megszerzéséhez?

Figyelt kérdés
Egyedül csak Svédországról tudok, de szeretnék többet tudni.

2015. dec. 18. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom Olaszországban csak lakcím kell.
2015. dec. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az afrikai országok jó részében biztos nem kell, főleg, hogy a lakosság jó része még írni-olvasni sem tud. :D
2015. dec. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

(Másik 86%-os vagyok)


Mi bajod van kérdező az írásbeli vizsgával? Semmi extra, és általában adnak egy kicsi kézikönyvet, amiből tudsz tanulni a vizsgára, meg olyan nagyon részletes dolgokat úgysem kérdeznek, mert csak arra kíváncsiak általában, hogy tudsz-e alapszintű dolgokat az országról meg a történelméről, meg persze az adott ország nyelvén van a vizsga. Kb érettségihez hasonló, tehát tételsorok vannak, de ez országonként változik, Magyarországon vannak tételsorok.

Van olyan ország, ahol középfokú nyelvvizsgát is kérnek az állampolgársághoz.


Vannak ugyan kirívó esetek (például Litvániában az ott élő oroszoknak direkt olyan nehéz állampolgársági vizsgát csináltak, amin még az átlag litván anyanyelvű ember is elbukott volna, de ez csak az oroszokra vonatkozott nem túl kedves gesztusból), de általában egyáltalán nem nagy dolog letenni az állampolgársági vizsgát.

Az meg teljesen természetes, hogy elvárják az adott országban, hogy beszéld az ország nyelvét. Svédország ebben nagyon liberális, de nagyon rossz irányba haladnak.


Sok olyan ország van, ahol ha vállalkozást indítasz, vagy egyből dolgozol, egy idő után könnyített állampolgárságot kapsz. Ilyen például Oroszország is. Ha jól tudom, könnyített állampolgárságnál nincs vizsga, és a megszerzéséig tartó időtartam is jóval rövidebb.

2015. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na-na!

Azért senki ne gondolja,hogy úgy osztogatják az állampolgárságokat mint a cukrot.. a svédeknél se kapod meg rögtön,csak ha a feltételek közül az egyik teljesítve van. A minimum a többéves munkaviszony,de akkoris könnyebb a papír megszerzése ha az egyik szülőd echte svéd,vagy már rég svéd állampolgár. Bár ilyen könnyű feltételek mellett képzelheted milyen emberek mennek oda... én inkább kivárom itt Hollandiában. Igaz 5 éve vagyok itt és még 10 év mire megkapom de amikor a kezembe lesz tudom,hogy tettem érte.

2015. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor melyek azok az országok ahol könnyített állampolgárságot kapok ha vállalkozást indítok?
2015. dec. 19. 05:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézz utána angolul, többet tudsz meg mint itt.


Én is csak annyit tudok, hogy Oroszország ilyen, vagy ha fél millió eurót befektetsz Montenegróba, akkor automatikusan állampolgár leszel, ugyanígy 1 millió euró Máltánál. Csak hát mire te ennyi pénzt kicsengetsz, addigra simán megkapod alapba is az állampolgárságot, mert ennyi pénzt összeszedni nem 5 év, hanem jóval több.

2015. dec. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"gaz 5 éve vagyok itt és még 10 év mire megkapom de amikor a kezembe lesz tudom,hogy tettem érte."


Ez hogy lehetséges? Hollandiában 5 év elég ahhoz, hogy állampolgárságot kapj, 15 év bőven túlzás, ennyit általában a nem EU-s, 3. világból jött emberek szoktak kapni.

Ugyanígy Ausztriánál is. Az EU-s állampolgároknak 6 év, a nem EU-soknak 10-12.

2015. dec. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Találtam egy oldalt ahol leírja hogy az EU-s állampolgárok hogyan szerezhetik meg az adott Schengeni országban az állampolgárságot. De itt csak azt írja le hogy mennyi ideig kell élni. Kellenek még plusz feltételek az állampolgárságért vagy csak ott kell élni lakcímen valamennyi évig?! [link]
2015. dec. 19. 08:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokszor csak lakcím kell, meg az, hogy ne tartózkodj fél évnél tovább máshol. Van olyan hely, ahol olyan dokumentumokat is kérnek, ami igazolja, hogy beszéled a nyelvet, van olyan ország, ahol munkaviszony is kell, ez országonként elég változó lehet.

Olaszországban csak lakcím kell, hogy ott élsz. Észtországban nyelvvizsga is kell, ha jól tudom.

Ausztriában 6 év országban élés kell, meg valamennyi munkaviszony. Stb.

2015. dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Németországról és Norvégiáról tudsz valamit 9-es válaszoló?
2015. dec. 19. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!