Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kanadai munkavállalás előtt...

Névtelenül nevű kérdése:

Kanadai munkavállalás előtt munkavállalási engedélyt kell kérni?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy mi a helyes sorrend. Tehát, először munkavállalási engedélyt kell kérnem, másodszor itthonról próbálni kanadai munkahelyet találni, VAGY a munkavállalási engedély kérelemhez már csatolnom kell a leendő kanadai munkahelyem megnevezését?

Esetleg van valakinek tapasztalata? Tudnék privátban beszélgetni tapasztalt, kint élő magyarokkal?

Előre is köszönöm.



2015. aug. 4. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Édes jó istenem! Te komolyan azt hiszed, hogy rajtad kívül mindenki hülye? Hogy lenne egyetlen teremtett lélek Magyarországon, ha ilyen egyszerű lenne kijutni?
2015. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia. Nem gondolom, hogy rajam kívül ne lennének mások is, akik elmennének innen. Persze hogy vannak, sokan is.

Azt is tudom, hogy sok más feltételnek is meg kell felelnem, például nyelvtudás, szakma, szakmában eltöltött idő. Meg pénz.

Az a helyzet, hogy egyetemre járok, ha elvégzem, akkor gépészmérnök leszek. Ahogy te is utaltál rá, itthon nem a legjobbak a kilátások.

Tudod, én nem szeretem Magyarországot. Nem csak a mostani helyzet miatt. Sosem éreztem magam idevalónak. Az ellenemre van, ha valaki képzettség nélkül megy valahová, és nem akarván beilleszkedni és nem akarván elfogadni az ottani szokásokat szégyent hoz a saját országára. De én képzem magam, és sok pénzem van egy újrakezdéshez. Nem vagyok fiatal.

Csak szeretném elhagyni Európát, Kanadában dolgozni és élni és mindent megtennék, hogy beilleszkedjünk a családommal.

Csak szeretném tudni a választ a kérdésemre.

Üdv, Ervin.

2015. aug. 5. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, kedves Ervin, először is bocsánatkéréssel tartozom, amiért így rád förmedtem. Tévedtem pár évet, és a tanulmányaidat illetően, és elhamarkodottan ítéltem.

Tehát, kérlek, bocsáss meg.

Ami a kanadai éltedet illeti, tényleg felejtős. Amennyire én tudom, semmi esélyed. Jelen pillanatban Svájc az, ahol jól kereshetnél, de hogy amikor végzel, milyen lesz a helyzet, azt a jó isten se tudja.

Ha ez megnyugtat, én drukkolok neked. :-))

2015. aug. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, és hidd el, nem kell bocsánatot kérned. Mindig mindenből tanulunk egy kicsit, mint most is. Talán érdemes lett volna pontosabb képet adni magamról már az elején, ezzel elkerülhettem volna, hogy tévesen ítéljenek meg.

Ami Kanadát illeti, nem szeretném hogy álom maradjon. Törekszem arra, hogy megfeleljek a kanadai elvárásoknak, és sokat tanulok, hogy összejöjjön. Ez attól fog függeni, mennyit tanultam, és mennyire vagyok kitartó.

Üdv. :)

2015. aug. 6. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!