Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Afrika olyan mint több ezer...

Afrika olyan mint több ezer évvel ezelőtt Európa?

Figyelt kérdés

Vannak országok de a legtöbb minek?

Csomó kis törzs van egy-egy országon belül is saját nyelvvel szokással.

Európában az államok előtt ugyanez volt nem? Csak megkezdődött a szerveződés és egy erősebb csoport sok másikat is iránxított.



2015. dec. 22. 06:52
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

Afrika nem egy egyseges tomb...


Vannak viszonylag normalis es vannak elmaradott reszei. A jelenlegi helyzetert egyebkent nagy reszben a gyarmatosito feher ember is felelos.

2015. dec. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Fehér vagyok, sőt kb az egész ország fehér. De Magyarország nem nagyon gyarmatosított. Jó lenne ha visszavennél a rasszizmusodból
2015. dec. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

"A jelenlegi helyzetert egyebkent nagy reszben a gyarmatosito feher ember is felelos."


igen, azért a helyzetért, hogy sok országban fejlett gazdaságot hoztak létre, amik lepipálnak sok európait. Fun fact: Dél-Afrikában az apartheid bukása után a közbiztonság és a gazdasági stabilitás jelentősen romlott. Vajon miért?

2015. dec. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Mocskos fehérek, kiemelték Afrikát a kőkorszakból, bizony, mocskos fehérek.
2015. dec. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem. Afrika is sokat változott az utóbbi évszázadokban.

Már ott sem (csak) törzsi berendezkedés szerint élnek, hanem létrejöttek az államok. Különbség, hogy míg az európai államok általában a saját, belső szerveződés során jöttek létre, addig az afrikai államok többségét a gyarmatosítók hozták létre néhány kivételtől eltekintve (pl. Etiópia, Marokkó, Burundi, Ruanda, Mali).

2015. dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Joola válasza:

Kedves kérdező! Afrikát szterotípiák alaoján ítéled meg, feltételezem még nem jártál ott. Ne úgy képzeld el, hogy törzsek vannak mindenfelé szétszórva és ennyi. 53 ország van, van köztük rendkívül gazdag és szegényebb. De még a szegényebb országokban is vannak utak, meg ájfón meg technika. Nincs annyira elmaradva, mint azt sokan képzelik, persze vannak törzsek, akik tartják magukat a szokásokhoz, de azt meg nem értem, h szerinted ez miért nem jó. Nem értem a kérdésed, h "vannak országok, de a legtöbb minek". Miért gondolod, hogy az a jó mindenkinek, ha bevásárlóközpontok meg műutak között él?

Egyébként Afrika 6 országában jártam egyenlőre, szerelmes vagyok a kontinensbe, 4 országban stoppal mentem, és hónapokat töltöttem el, szóval szívesen mesélek róla, hogy milyen, ha érdekel. Persze sok helyet nem láttam, de kérdezz meg pár év múlva és akkor a többi helyről is tudok mesélni remélhetőleg :D

2015. dec. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!