Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyin utálók vs Putyin...

Putyin utálók vs Putyin barátok. Te melyik oldalon állsz?

Figyelt kérdés

Igaz már nem aktuális, de nem idejétmúlt sem a dolog.


Tavaly februárban amikor Putyin Budapestre látogatott, akkor két csoport fogadta őt.

Ezt a két csoportot mutatja be ez a két részes film:

https://www.youtube.com/watch?v=Y8a1UK9oJfM

https://www.youtube.com/watch?v=soitYkeJfpE


Február 16-án a Humán Platform ellentüntetést szervezett. Február 17-én két rokonszenv demonstráció is volt Budapesten. Míg az előzőt a gyűlölködő ordibálás, addig a másik kettőt a békés, csendes felszólalások jellemezték.


Aki alaposan szemügyre veszi a Putyin-ellenes csoportot az kijelentheti, hogy: Vak vezet világtalant.

Ennek a csoportnak a teherautóktól kezdve a kihangosításig elég sok mindenre volt pénze.

A menet a Keleti pályaudvartól a Nyugati pályaudvarig ment, a vezérszónok egy ismeretlen fiatalember volt, aki vehemensen szidta az orosz és magyar diktatúrát, a korrupciót, és a többi és a többi. Vélhetően hiányos tudásából fakadóan hallgatott el néhány tényt arról, hogy az ukrán puccsot a CIA szervezte NATO mesterlövészekkel, hogy az USA tart fenn törvényen kívüli fogolytáborokat, hogy az USA vette körül Oroszországot támaszpontokkal és nem fordítva.


A színpadon felszólaló hölgy – valamilyen energia-klubtól – felszólalásában elmondta, hogy minden, ami energia, az nyugatról jön. Csak az orosz gázt és olajat felejtette el valahogyan.


Miért is vezetett vak világtalant? Az emberek többségének – a szervezőknek sem – fogalmuk sem volt arról, hogy miért is utálják Putyint, nem ismerik az Oroszország elleni szankciók és lejárató kampányának valódi hátterét. És ami rosszabb: az sem derült ki, mit akarnak valójában – csak az, hogy mit nem.


sem derült ki, mit akarnak valójában – csak az, hogy mit nem.


A másik két rendezvényen sokkal kevesebben voltak, a technika is szegényesebb volt, de jóval színesebbek voltak a felszólalások – ezek a beszédek mind a békét éltették, nem gyűlölködtek, és inkább előremutatók voltak, mint romboló jellegűek. Az orosz követség mellett felszólaltak Szlovákiából és egy Magyarországon élő szíriai polgár is. Akik még az ellen sem szóltak fel amit Magyarország tett Szíria ellen (nagykövetség bezáratása, szélsőséges ellenzékiekkel való szimpatizálás stb).


A Belvárosban az Eurázsiai Népszövetség és orosz szimpatizánsok vonultak békésen, majd néhány beszéd után (magyarul és oroszul) mécseseket gyújtottak a Novorussia területén elhunyt civil, és honvédő személyek emlékére. (orientalista nyomán)


Te hol állsz?



2016. jan. 8. 19:41
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
77%

"Putyin utálók vs Putyin barátok. Te melyik oldalon állsz?"


Én a vízilovakkal vagyok.

2016. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
73%

Természetesen Putyin-utáló vagyok, mint minden tisztességes ember.

Akik pedig imádják őt, azokat becsomagolnám egy dobozva és feladnám neki, mint például a sakkozó ügynökeit.

És örülhetnének neki, hogy én nem tüntetem el őket és nem szenvedtetek velük véletlen balesetet, mint ahogy imádott országukban szokás az ellenzékkel tenni.

2016. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Na most már a balesetet is rákenyitek...


Szánalmasak ezek az atlantisták... Mivel nem tudnak igazi érveket mondani ezért fűt-fát kennek azokra akik nem akarnak úgy táncolni ahogy az USA fütyül.

Ezt csinálták Aszaddal is (kitalálták, hogy szarint használtak civilek ellen, pedig pont az általuk felfegyverzett ellenzék csinálta ezt), meg Kadhafival is és még sorolhatnám...

2016. jan. 8. 21:19
 14/40 anonim ***** válasza:
75%

Igazi érv Putyin ellen, a hatalmas hitel, ami függőséget okozna Magyarországnak évtizedekre ahelyett, hogy az megújuló energiára költenénk, ezáltal végre növekedne az a magyar energetika és kisebb részben lenne kitéve más országoknak.

Ezen kívül se Szíria, se Kadhafi megbuktatása nincs bizonyítva. Ugyanúgy állhatnak mögötte az oroszok is, hiszen jelenleg a legnagyobb nyertesei az egésznek.

2016. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
41%
A vegyi fegyvereket pedig mind a két fél használta. Igazából egyik se jobb, mint a másik.
2016. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

„Használjunk megújuló energiaforrásokat”


Jó. Használjunk. Azzal egyetértek, hogy Magyarországnak is a megújuló energiákra kell támaszkodnia – vagy kellene, de a gondolati azonosság itt ki is merül.


A kormány korrupcióján való felháborodásán teljes mértékben egyet tudok érteni, de nem hangzott el megoldás, vagy kivezető alternatíva, csak a jelenlegi rendszer szidalmazása. Az, hogy a magyar nemzet a nyugathoz akar tartozni és mindig oda tartozott, szintén kissé sántikált nekem, hiszen letagadja a keleti gyökereinket, letagadja a keleten élő testvérnépeinket. Ez a rész is felemásra sikeredett.


És azt a marhaságot remélem nem gondolja komolyan, hogy az eredetileg oroszokkal szimpatizált országok destabilizálása az oroszok érdeke.


„A vegyi fegyvereket pedig mind a két fél használta. Igazából egyik se jobb, mint a másik.”


Megint egy atlantisták által terjesztett hazugság.

Aszad NEM használt vegyi fegyvereket, de az ellenzék igen.

2016. jan. 8. 22:05
 17/40 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom az atrocitások a civil lakosság ellen is, csak a kormányellenes erőkről igazak és kormányerők atrocitásai csak atlantista hazugságok?
2016. jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
62%

"Aszad NEM használt vegyi fegyvereket, de az ellenzék igen."


El nem tudom milyen beteges szervilizmus kell ahhoz hogy valaki egy gyilkos diktatos se..et nyalja ekkora lelkesedessel.


Hacsak nem te is a ruszki titkosszolgalat termeke vagy, aki ezerrel nyomja a nyugatellenes propagandat, magyarul is.


Ha mar valahova allni kell, akkor egyertelmuen a nyugat oldalara allok, es atlantista vagyok.


Az ilyen kurucinfos-hidfos ruszki propagandistakon meg rohogok.

2016. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
47%
Mellette, nekem mindig is Putyin volt a politikai példaképem.
2016. jan. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk pont Szíria az egyik legérdekesebb szereplője a Közel-Keletnek, orosz szövetséges, de ki tudja, hogy meddig. Eléggé nyitottak az elmúlt években az USA és Izrael felé. Kadhafi is hasonlóan. Mindenki aki az USA-t vádolja háborún kívül, semmilyen komolyabb okok nem bírnak mondani, már pedig van egy fegyvere az USA-nak, ami sokkal erősebb, mindennél és az a kapitalizmus, ami felé Szíria jó úton haladt. Ilyen szempontok mellett nehezem hiszem el, hogy az USA-nak célja lett volna destabilizálni a térséget. Iránnak, Oroszországnak talán még Kínának is több érdeke van benne.
2016. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!