Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Szovjetunió hogyan tudta...

A Szovjetunió hogyan tudta ilyen mértékben sztenderdizálni az utcaképet, életmódot az egész területén?

Figyelt kérdés

Itt egy utcakép Hászán faluból, az orosz távolkeleten van párszáz méterre Észak-Koreától, de azt hinnéd egy Kárpátaljai faluban vagy a magyar határtól párszáz méterre.


[link]



2016. jan. 12. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Úgy, hogy kőkemény diktatúra volt.
2016. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja és az utcán látható emberek fehéremberek ugyanolyan ruhában, mint amiben nálunk szoktak járni Szabolcs megyében.
2016. jan. 12. 22:41
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
A nemzetiszínű kerítés feltűnt valakinek? :-)
2016. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én erről a faluról először évekkel ezelőtt hallottam, olvastam két osztrák blogját, akik vonattal mentek Észak-Koreába, és ugye ez az orosz határállomás.


Most láttam meg, hogy már ilyen távoli helyről is van google lépegetés, mielőtt láttam, úgy képzeltem, hogy már itt is ilyen lecsapott tetős házak vannak, fából faragott színes sárkányok, hordókban erjed a kimcsi, kimonós húzott szemű ázsiaiak járkálnak, koreai feliratok stb. erre behozom a képet és "Tunyogmatolcs" közepén találom magam, kicsit különös érzés volt :)

2016. jan. 12. 22:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, Kárpátalján mintha kevesebb hullámpala lenne... az is csak az ólak tetején.
2016. jan. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egysiku egydimenzios termeles sztenderdizalta a regi SZU-t.

Egyfajta kalapcsot gyartottak, ugyanaz a kalapacs volt minden melos szerszamosladajaban Ukrajnatol Vlagyivosztokig.

Ugyanigy volt a ruhakkal, az alektromossagi termekkkel, az elelmiszerrel, stb.

Ugyanazt az egy elerheto finom Krasznaja Moszkva kolnit hasznaltak a holgyek a nagy birodalom minden sarkan.

A kinalat sztenderdizalta a munkasparadicsomot :)

Legalabbis en igy emlekszem

2016. jan. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon is volt hasonló jelenség abban az időben. Ha bementél bármelyik lakótelepi panelba, nagy részükben ugyanaz az egyenberendezés volt megtalálható. :-)
2016. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7

Azok voltak a régi szép idők :)

2016. jan. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!