Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem állítják meg a...

Miért nem állítják meg a nyugati rasszizmust?

Figyelt kérdés
A fejlett nyugat, lenéz mindenkit, és nem ad lehetőséget senkinek. Pl. ott van a kickstarter, ahol nem lehet magyarországból projektet indítani, csak mert magyar vagy, ez mi, ha nem rasszizmus?! Én nemrégiben pont itt megkérdeztem, hogy mi lenne, ha létrehoznék egy szolgáltatást amit sötét bőrűek nem vehetnek igénybe - azt mondták börtönbe kerülnék mert jogvédő szervezetek meg az állam beperelnének meg sérelemdíjat kellene fizetnem. Akkor a kcikstarter-t hogy engedik? Meg egy csomó távmunkás honlapot is. Miért hagyják, hogy országonként különböztesség meg az embereket? Volt egy felvetés az egyik skandináv országban hogy alanyi jogon kapjanak támogatást (alapjövedelmet) az ott élők, de a bevándorlóknak ez már nem járt. Ez mi, ha nem diszkrimináció? És ráadásul a liberális skandinávi ország hivatalos kormánya hozta meg a törvényt. Anglia is, folyton a hírekből folyik, hogy lekorlátozzák a bevándorlók számát, meg kilépnek az EU ból, mert mások jönnének az országukba. Ők meg elutasítók. Én is mennék nyugatra mosogatni, de diszkriminálnak ha meghallják hogy az akcentusom nem oda valósi. A brit minisztert pl. miért nem vágják börtönbe, ha olyat mond, hogy kirekesztik a többi embereket és csak az angolok kapnak a jóból. A nemzetközi jogvédő szervezetek miért hagyják, ezeknek az oldalaknak hogy az országokból letiltsák a hozzáférést? Én követelem, hogy minden országból elérhető legyen a szolgáltatás. És aki nem teszi azt az oldalt az állami hivatal betiltja az országos internetszolgáltató társaságon keresztül, és bepereli. Miért nem megy ez mindig így? Csak a keletet fikázzák hogy rasszista de nem is mert törökország meg görög, többmillió menekültet befogadott németországban meg felgyújtogatják a menekülttáborokat. Mellesleg meg a kerítés csak azért van, hogy a kijelölt határátlépő helyeken át közlekedhessenek a menekültek, ugyanúgy jöhet mindenki az országba és letelepedési jogot kérhet és kaphat. Tehát a kerítés semmi elhárító funkciót nem szolgál. Az, meg hogy nem szülnek eleget nyugaton, nehogy már a kelet problémája legyen. Mert azzal jönnek hogy túlszülik a nyugatot. Ugyanolyan emberek, csak régen nem voltak körülményeik hogy fejlődjenek és ezért el lettek nyomva és le lettek tarolva. Most azért fejletlenek, és azért jönnek, menekülnek az otthonukból el nyugatra, mert a nyugat okozta azt a problémát hogy nekik oda kell jönni és még nekik áll följebb hogy be kell fogadniuk őket amikor ők a vándorlás okozói.
2016. febr. 5. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Én is mennék nyugatra mosogatni, de diszkriminálnak ha meghallják hogy az akcentusom nem oda valósi."


Érdekes nekem vannak családtagjaim Németországba és barátaim Angliában, egyszer sem tapasztaltak ilyet.


"jöhet mindenki az országba és letelepedési jogot kérhet és kaphat."

Hát ez se teljesen így működik, hiszen a Kobani korábbi alpolgármesterét is simán kiutasították.

2016. febr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És milyen jogon?! Csak úgy. Nekem is vannak ismerőseim, ők látják hogy másként néznek rájuk az utcán ha hallják őket beszélni angol akcentussal mintha csak szótlanul gyalogolnának és nem tudják, hogy ők nem oda valósiak.
2016. febr. 5. 12:24
 3/13 anonim ***** válasza:

Pontosítva nem adták meg a menekült jogi státuszt, pedig szabályosan kérte.


Mindenhol lesznek ilyen emberek, most nehogy azt mond, hogy Magyarországon mindenki mosolyogva néz egy fekete bőrű magyarul beszélő emberre.

2016. febr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%

#1


Biztos hazudnak a rokonaid, mert balliberálisok.

Vagy te magad vagy Gyurcsány és azért hazudsz.

Vagy mind hazudtok!

2016. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De a hangsúly a kickstarteren van. Meg a hasonló oldalakon, van ahol csak mert szír vagy több % ot vonnak le a pénzedből. A kickstarter hogyan működhet így? Nem mondhajták hogy nem lehet hozzáférni magyarországról, ez szándékosan van így!
2016. febr. 5. 12:40
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy cég szabadon dönthet, hogy melyik országokból elérhető el. Ez a szabad piaci verseny.
2016. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezen kívül rengeteg országból nem elérhető, nem csak Magyarországról.
2016. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb problémádhoz, a kcikstarter-hez nem tudok hozzászólni, de elfogadom a 12:40-kor hozzászóló válaszát.


A másik nagy problémád: "az egyik skandináv országban hogy alanyi jogon kapjanak támogatást (alapjövedelmet) az ott élők, de a bevándorlóknak ez már nem járt. Ez mi, ha nem diszkrimináció?"

Ehhez annyi a megjegyzésem, hogy én nem várom el más országoktól, hogy tartsák el az idegen léhűtőket, és nagyon nem szeretném azt se, ha az én országom tartana el idegen léhűtőket. Úgyhogy ez a fajta diszkrimináció nem helytelen, hanem helyes. Sz*r érzés, hogy nálunk, nincs alapjövedelem, máshol pedig van, de én nem fogok a skandináv országokba rohanni, hogy adjanak nekem is, és diszkriminációt üvöltözni, ha nem adnak.

Furcsa fogalmaid vannak a rasszizmusról.

2016. febr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek, de a kickstarter engem is felhúzott, meg a youtube-videók "a te országodban nem elérhető" felirata is. Még emlékszem, amikor az internet nem arról szólt, hogy húzzuk fel itt is azokat a határokat, amiket a valóságban.
2016. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Én is mennék nyugatra mosogatni, "


Probalj meg talan komolyabb celokat kituzni magadnak. Ahogy haladsz es ersz el sikereket valoszinuleg nem fogod annyira soteten latni a vilagot magad korul.

2016. febr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!