Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nemi eroszaknak semmi koze...

A nemi eroszaknak semmi koze a szexhez, ugyanakkor a szexizmus osszefugg a nemi eroszakkal?

Figyelt kérdés

Feminista oldalon olvastam az alabbit:


A nemi erőszakról történő beszámolók nem tehetik nevetségessé az áldozatokat, és nem banalizálhatják a bűncselekményt, például azzal, hogy a megerőszakolást a szexszel hozzák összefüggésbe. A nemi erőszaknak semmi köze nincs a szexhez.

A szexizmust és a diszkrimináció más formáit valódi problémákként kell értelmeznünk, és a nemi erőszak alapjaként. Fel kell ismerni, hogy a médiában megnyilvánuló szexizmus közvetlenül összefügg a nemi erőszakkal.



2016. febr. 7. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy kell érteni, hogy semmi köze a szexhez. Hogy az nem két ember szexuális kapcsolata. Nem a vágy az alapja. Hanem az erőszak, a kihasználás, a megfélemlítés, a megalázás.

És azért függ össze a szexizmus a nemi erőszakkal, mert ha valakit tárgyként kezelnek, szexuális eszközként, nem egyenlő félként, akkor benne van lehetősége annak is, hogy ez nemi erőszakhoz vezet.

Nem vagyok feminista, de én így értelmezem.

2016. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szex az nem egy jogi kifejezés senkit nem érdekel a jogban, hogy azzal azonosítják e vagy sem.
2016. febr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A szexizmus nem a szexuális aktussal összefüggő kifejezés, hanem a nemek szerinti (hátrányos) megkülönböztetést jelenti. A fenti két megállapítás között nincs ellentmondás.
2016. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem aki ezt írta, az csak simán nem volt rendesen megdugva és ezért beszél hülyeségeket.
2016. febr. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%
Jájj, az ilyen feminista blődségektől ki tudnék rohanni a világból. Ők a legkártékonyabb állatfaj.
2016. febr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

A radikálisok összehordanak hetet-havat...

Pl egy közismert antifeminista oldal engedélyezett megjelenni egy olyan cikket, amiben egy pasi azon panaszkodott, hogy a felesége hordja a nadrágot a kapcsolatukban, ami Isten ellen való, és a világvége egyik előjele (ha nagyon szeretnétek, megkereshetem)

Nem kell minden idióta minden szavának nagy jelentőséget tulajdonítani...


#4 Érdekes, hogy az itt pitsogó 30 éves szűz pasik pont az ilyen nyomorukra hivatkoznak, amikor azt akarják, hogy komolyan vegyék őket. "Hánynak tőlem a nők, szóval az én szavam sokat ér"

No mindegy, ez nem támadás, csak egy észrevétel...


Mondjuk a nemi erőszak tényleg inkább a puszta megalázáshoz és a dominancia fitogtatásához áll közelebb, mint egy nemi együttléthez, viszont a szexizmushoz nincs sok köze...

2016. febr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!