Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lett már a rengeteg Európában...

EagleHUN kérdése:

Lett már a rengeteg Európában megerőszakoltból valaki HÍV fertőzött? És ha igen az minek számít, gyilkosságnak?

Figyelt kérdés

Állítólag rengeteg az HÍV fertőzött AIDS-es a migránsok között, főleg a fekete Afrikaiak.

És ugye nagyon megszaporodtak a nemi erőszakok is.

És beengedéskor senki nem vizsgálta meg őket!


Mi van ha a megerőszakolt elkapja? Az gyilkosság, vagy csak testi sértés, esetleg semmi mert "nem tudott róla" a megerőszakoló?

Mennyi idő míg kiderül? Vagy megakadályozható-e valamilyen készítménnyel a fertőzés kialakulása?


Már nem emlékszem hol láttam, lehet hogy csak a Vészhelyzetben volt olyan szer ami 3 napon belül beadva meggátolja a vírust (de nem tudom létezik-e ilyen?). Az tuti hogy gyógyszere még nincs, és védőoltás is csak kísérleti fázisban.


Bocs hogy orvosi kérdéseket is kevertem a jogiak alá!

De szerintem elég fontos ez a téma, és hozzá tartozik.

Főleg ha valaki "pórul jár", tudja mire számíthat.



2016. febr. 7. 21:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Na valami ilyesmire gondoltam.

Bár ezt a "halált okozó testi sértést" már régóta nem értem, miben különbözik a gyilkosságtól.

De mondjuk itt nem is lehet lényeg hiszen a fertőzött gyógyszerekkel akár évtizedekkel is tovább élhet mint a szóban forgó esemény, így valószínű nem lehet gyilkosság.

Csak valami maradandó kárt fogyatékosságot okozó testi sértés.

2016. febr. 10. 00:06
 12/16 anonim ***** válasza:

Rosszul közelíted meg a kérdést.


A kérdést úgy lehet jogilag tisztázni, hogy normál esetben ha valaki tudja hogy AIDSes és tudatosan megfertőzi a partnerét akkor mi van?


Volt már ilyen 15 éve Magyarországon és gondatlan veszélyeztetésnek számított (vagy hasonló besorolást kapott), amit megúszott a patkány másfél év felfüggesztett nagyságrendű büntetéssel.


Tehát nem számít gyilkosságnak.

2016. jún. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Szomorú!
2016. jún. 27. 09:02
 14/16 anonim ***** válasza:

#11


Annál is inkább mert ma már ha egy HIV fertőzöttet időben elkezdenek kezelni évtizedekig is el éldegél. Nincs kizárva hogy szinte olyan hosszan mintha nem lenne fertőzött. Ez persze életkor függvénye.


Én mindenképpen súlyos életjáradék fizetésére kötelezném azt aki szándékosan fertőzött. Sokkal többre megy vele az áldozat mint ha börtönbe csuknák a ganéjt.

2016. jún. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ez Jogos lenne 14-es!
2016. jún. 30. 12:56
 16/16 A kérdező kommentje:

Csak most kezdenek kiderülni hogy hány áldozat is volt és milyen következményekkel járt:

[link]

(Bár szerintem kb 2 hét kell a terhesség megállapításához de mind1)

Lesznek még hasonló "kiderülések" úgy érzem.

A téma nincs jegelve!

2016. júl. 18. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!