Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Véleményetek szerint voltak...

Lumpenproletár kérdése:

Véleményetek szerint voltak politikai összefüggései annakidején a Labancz Anna gyilkosságnak vagy pedig nem és tényleg az az ember volt a tettes akit Asperján György a könyvében megnevezett?

Figyelt kérdés

Én mielőtt elolvastam Asperján György könyvét-először még 2007-ben(A Labancz Anna gyilkosság)sokaktól hallottam hogy politikai okokból ölték meg Annát(tudott az orvosokról sok olyan dolgot ami politikailag ártott volna nekik...stb.)de a könyvben az író annyira világosan"vezeti végig"az eseményeket hogy engem meggyőzött.


Arra lennék kíváncsi hogy a Tisztelt fórumozóknak mi erröl az egészről-a Labancz Anna gyilkosságról a véleménye illetve meglátása.


Persze nem tudom mennyi választ fogok kapni(fogok-e egyáltalán...)mert bár az országban sok embernek van véleménye erröl a"témáról"egyrészt már elég régen történt másrészt meg ugye...szerencse is kell egy-egy itteni"kérdés"kitárgyalásához"mert ha éppen tizenéves srácok veszik észre hát nekik ugye(érthetően)semmit nem mond ez a"sztori"...


Abban bízom hogy itt is"kifogok"olyan nagyszerű embereket mint ITT:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__566..


nneddudgi ÉS Pro Patria bár nincsenek egy véleményen"viszik"a kérdést és jobbnál-jobb(elgondolkodtató)válaszokat tesznek le az asztalra!


Bár itt is lennének ilyen"zászlóvívők"!


2014. máj. 17. 07:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a könyvet, de még jól emlékszem az ügyre.

A média sokáig foglalkozott a gyilkossággal, a Kék Fény is többször visszatért rá. Több gyanúsított is volt, de bizonyíték sehol.

Azt kizártnak tartom, hogy politikai oka lett volna. Olyan dolgot, ami politikailag ártott volna az orvosoknak, nem tudhatott. Abban az időben már nem volt ilyen.

A legvalószínűbb verzió az volt, hogy egy nős főorvos szeretője volt, aki nem akart miatta elválni a feleségétől. Labancz Anna pedig botrányt akart csinálni.

Sok feltételezés lehet, akár logikus is, de az igazság már aligha fog kiderülni.

2014. máj. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Igen.


A könyvben is szó van róla hogy az apja is gyilkosság áldozata lett(éppen 10 évvel korábban)és a rendörség azt az ügyet sem tudta felderíteni...


És arról is szó van a könyvben hogy az apa még 56-ban amikor zajlottak az"események"egyszercsak eltünt majd miután hazajött nem is nagyon beszélt erröl(hogy hol volt mit csinált...stb.)senkivel.


És én ebböl fundáltam ki hogy...az Anna biztos tudott valamit arról amit az apja 56-ban csinált(vagy amit vele csináltak)és ennek az okán ölték meg.


Aztán olvastam el a könyvet...


És azóta minden korábbi"verziót"felülírt legalábbis számomra Asperján György.


Az orvosos sztorikról miket érintettél szintén hallottam és azokkal is"eljátszadoztam"mint eshetőségek de aztán ugye jött Asperján György...

2014. máj. 17. 08:58
 3/22 A kérdező kommentje:

Az egyik orvosfeleség Megadjáné volt(ez a név...)akinek a férje beszélt is a gyilkossal. Az orvos és Megadjáné egy szintén orvos házaspárral ment haza a kórháznál lévő orvosi lakásokba és a gyilkos ugye ott őgyelgett...


Dr. Megadja pedig megkérdezte hogy segíthet-e valamiben...-mire a gyilkos morgott valamit hogy nem aztán odébb állt.

2014. máj. 17. 09:01
 4/22 A kérdező kommentje:

Egyébként a legdöntőbb érv hogy Asperján György igazat írt a következő:


Az akit megnevezett 2006-ban többször is be került a tévébe nyilatkozni és ott többek között elmondta hogy a gyerekei is a könyv alapján szembesültek a"dologgal"mert ő nem számolt be nekik róla.


Aztán hogy hogy nem a lánya elköltözött hazulról...


Szerintem a következő történt-otthon:


A lánya-"apa most négyszemközt...tudod a lányod vagyok...stb...te ölted meg azt az ápolónőt...nem mondom el senkinek..."


Az apa-"én"...


És a lány elköltözött.


Aztán hogy a tettes(Asperján György tettese)olyan pozicióban volt-e(vagy a szülők)hogy a rendőrök nem nyúlhattak hozzá...mert annyi butaságot elkövettek hogy az ember másre se gondol hogy DIREKT hibáztak VAGY tényleg 56-ra nyúlnak vissza a szálak Anna apja révén nem tudom...


De az meggyőződésem hogy az a gyilkos akit Asperján György megnevezett.

2014. máj. 17. 09:10
 5/22 A kérdező kommentje:

Ja...és bízom benne hogy engem nem fognak folyamatos zaklatások érni mint az írót hiszen le sem írtam azt a nevet amit ő igen...


Asperján Györgyöt(tudom mert e-maileztem vele sokat)folyamatosan zaklatták a könyve megírása után...valakik.


Ezért IS gondolom hogy a tettesnek vannak még ma is kapcsolatai...


Na mindegy...zaklasson engem is ha akar.


"Szeretettel"várom uram!

2014. máj. 17. 09:14
 6/22 A kérdező kommentje:

Szóval-lényeg a lényeg...


Szerintem az a tettes akit Asperján György megnevezett és/de amennyiben a Tisztelt fórumozók hozzá tudnak tenni valamit a témához(bár annyira naív nem vagyok hogy...na majd itt és most kiderül minden:-)...valami"szösszenetet"azt köszönettel veszem!


Például:


Anna nővérének a lánya kisértetisen hasonlít külsőre Annához.


Legalábbis lánykorában...

2014. máj. 17. 09:18
 7/22 A kérdező kommentje:

"Anna nővérének a lánya kisértetisen hasonlít külsőre Annához.


Legalábbis lánykorában..."


Nyelvtanilag"kissé"helytelen a mondat hiszen Anna már ugye 44 éve meghalt úgyhogy hogy hasonlítanának már egymásra?


Elnézést kérek...


Szóval Anna nővérének a lánya lánykorában úgy nézett ki külsőre mint Anna lánykorában.


Így helyes a mondat.

2014. máj. 17. 09:21
 8/22 A kérdező kommentje:

Ez a neve:


Dobosné Tóth Mariann

2014. máj. 17. 09:30
 9/22 A kérdező kommentje:
Mármint Labancz Anna nővérének a lányának!
2014. máj. 17. 09:30
 10/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nem volt politikai indítéka a ennek a gyilkosságnak. Egy asszisztensnő volt, aligha tudott komoly politikával összefüggő dolgokat... inkább sima szerelemféltés, frusztráció. Mondjuk nagy gáz, hogy ilyen gyilkosságot meg lehetett úszni... bár a tettes helyében nem lennék, ezzel a teherrel élni le egy egész életet.

Az író egyébként tökéletesen levezette elméletét, nyomozó sem csinálhatta volna jobban. Valszeg tényleg a megnevezett lehetett... Az akkori rendőröket lehetne elővenni, mert olyan baklövéseket követtek el, ami egy kezdő nyomozónak is szégyenére válna. Pl. a feltételezett elkövető lakásában a gyilkosság másnapján lavórban véres ruhák áznak (!!!), azt állítja, hogy a menstruáló, akkor már csak volt bnőjével feküdt le + a ruhája véres a csuklójánál, sérült a keze. Ismerte az áldozatot, kapcsolatban is álltak. Nincs normális alibije... és futni hagyják! Röhej! Nah, ez volt itt a döntő hiba! Ez egyáltalán nem volt tökéletes bűntény, itt simán elkapható lett volna a tettes!

2020. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!