Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik eu-s országba a legérde...

Melyik eu-s országba a legérdemesebb kiköltözni?

Figyelt kérdés
Annyi lenne fontos, hogy könnyű legyen a nyelv és kezdetnek jól keressek. Az hogy hideg van és hamar sötétedik nem érdekel, jó akár Norvégia legészakibb pontja is.
2016. febr. 17. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Egyikbe sem.

Svájcba érdemes.

Válogathatsz a német, francia, olasz nyelv között.

Illetve, változatos a környezet is, ha akarsz a hegyekben is lakhatsz.

2016. febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hogy érted hogy egyikbe se?

Már szlovákiában is magasabb az életszínvonal, hosszú távra már oda is érdemes lenne kiköltözni ha az elmúlt évek tendenciája folytatódik. És Szlovákia mondjuk sehol sincs Németországhoz képest. Akkor miért érdemes itthon maradni, vagy miről beszélsz egyáltalán?

2016. febr. 17. 20:44
 3/9 anonim válasza:
Szerintem Hollandia. Sok a magyar, angolt nagyon sokan értik, jól lehet keresni meg az emberek is kedvesek. Bár nem tudom, hogy ez nekex mennyit számít. 18L
2016. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Dánia
2016. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Te is minden nap azt hallod a 0 végzettségű emberek kimennek Angliába és milliárdosként térnek vissza 3 év múlva?
2016. febr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én Svédországban élek, igaz több mint 20 éve, szóval a mai helyzetet nem tudom közvetlen hasonlítani, vagy a közelmúltat, de mindenesetre nem bántam meg a dolgot.

Már itt van család, barátok, biztos anyagi körülmények. Ez a három pont elég a boldog élethez.


Nyelvet tanulni szerintem egyáltalán nem annyira nehéz, mint sokan gondolják, első pár évben kisszótár mindig volt nálam, de számomra is meglepő volt, hogy adott környezetben mennyivel gyorsabban jön át a nyelv, igaz persze előtte is tanultam már, illetve miután kijöttem is, de fokozatosan elhagyhattam jóformán a klasszikus tanulást.


Aztán, hogy hova érdemes? Szerintem körülmények tekintetében nyugat / észak-nyugat, mindössze annyi, hogy nem szabad arra hajtani, hogy megyek takarítani/mosogatni, mert az is jól fizet a MO-zi átlaghoz képest -160.000 körül olvastam átlag, nem tudom mennyire reális, meg átlag amúgy is hazudik - de közel sem annyit mintha egy rendes szakmában helyezkedne el az illető.

2016. febr. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Te is minden nap azt hallod a 0 végzettségű emberek kimennek Angliába és milliárdosként térnek vissza 3 év múlva? "

Igen ilyet is hallok, ez az egyik véglet.

A másik pedig az, hogy az angliai minimálbér londoni lehetőségeit hasonlítják a magyar átlagbért kereső szüleivel élő személy lehetőségeihez. De butaságban te mindkét végletet übereled.

2016. febr. 18. 00:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyikbe sem!!!!


Migránsok vannak mindenhol, akár mennyireis mondják hogy nem. Csak lásd: Migráns lökött egy 8 éves gyereket az anyukájával a vonat elé németországban! Franciában robbangatnak, svédről meg ne is beszéljünk! Én a helyedben Ázsiába mennék! Nincsenek robbangatások, és japánban vagy pl. dél koreában elég magas az életszínvonal!


Nyelvel kapcsolatban, nincsen könnyű nyelv! A koreainak az írása könnyű, a beszéde dallamos, szerintem szép és menő egyszerre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2019. júl. 31. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt pár !!!!!
2019. júl. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!