Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova legérdemesebb kiköltözni?...

Hova legérdemesebb kiköltözni? USA/CA/UK/AU?

Figyelt kérdés

Hello!


Magamról:

Jelenleg 16 éves vagyok, BME-re szeretnék menni miután befejeztem gimnáziumi tanulmányaimat. Számítástechnikában vagyok leginkább érdekelt. Magyar vagyok, nincsenek más nemzet(ek)ből felmenőim. Édesapám számítástechnikus volt. 1998-ban egy túra során életét vesztette. 3 féltestvérem van. Apai ágon egy nővérem (18) és egy bátyám (20) illetve egy húgom anyai ágon. A bátyám és a nővérem 2008-ban édesanyjukkal és mostohaapjukkal elhatározva Kanadába költöztek, remélve hogy ott jobban boldogulnak. Jelenleg jól megvannak, van munkájuk...stbstb.


Matematika, fizika és kémia a kedvenc tantárgyaim, és jelenleg egy budapesti elit 8 osztályos gimnáziumban tanulok. Ezeken kívül pedig megszállottja vagyok az angol nyelvnek 2004 óta, amióta tanulom. Egyszerűen imádom. Közép-felső szinten beszélem, de főbb céljaim közt szerepel az emelt szintű angol érettségi és felsőfokú nyevvizsga. Imádom az angol nyelvet, sok brit és amerikai ismerősöm van akik szerint nincs magyar akcentusom, szerintük elég amerikaias. Meglehet, mivel nagyjából 3-4 éve kizárólag angolul nézek filmeket, TV-t nem nézek egyáltalán, azt se tudom milyen műsorok mennek pl az RTL klubon, de naponta több órát töltök YouTube-on angol nyelvű (leginkább amerikai) videók nézésével.


Miután befejeztem itthon tanulmányaimat (egyetemet is), szeretnék kiköltözni egy angol nyelvű országba. Ezalatt a következő országokat értem: USA, AU, CA, UK


Németül tanulok 6 éve, jelenleg középszinten, de őszintén szólva nemigen szeretem a nyelvet, ezért nem is gondoltam arra hogy mondjuk Ausztriába vagy Németországba költözzek. Nem nagyon szeretem a német nyelvet, azért tanulom mert két nyelv kell, és angol után talán ez a leghasznosabb.

Ha nem német anyanyelvű az, akivel társalgok, akkor minden esetben angolul beszélek.


Hogy miért szeretnék kiköltözni? Mert imádom az angol nyelvet, imádom használni és kis országunk egyre lejjebb süllyed. Szeretem ezt az országot, szeretem a magyar nyelvet meg minden, de karrier szempontból sokkal jobb máshol. Illetve rengeteg szolgáltatás és egyéb dolog van ezekben az országokban, amelyek nagyszerűek, de nálunk nem elérhetők.


Nekem UK a legszimpatikusabb, leginkább az eredeti nyelv miatt és földrajzi helyzete miatt. EU-n belül van, rendkívül egyszerű lenne megoldani a kiköltözést.


Észak-Amerikával (USA/CA) nincs semmi problémám, ugyanannyira szimpatikus mint Anglia, csak egyszerűbb lenne Angliába költözni európai léte miatt.


Ausztráliát nem preferálnám, leginkább földrajzi helyzete miatt, túl messze van illetve nagyon drága ott az élet.


Elég városi vagyok, mindenképpen nagyvárosba költöznék.


Ha USA: New York, Los Angeles, Chicago, Boston, Seattle

Ha UK: London

Ha CA: Toronto, Calgary, Vancouver

Ha AU: Sydney, Melbourne


És még valami, amit nagyon sajnálok: Soha életemben nem voltam ezen országok bármelyikében. Azért mert családomban csak én szeretném ezen országokat meglátogatni, és ahhoz 'drága' hogy megnézzük hogy milyen is ott.


Nektek mik a tapasztalataitok ezen országokkal kapcsolatban? Minden vélemény érdekel. Melyik ország lenne a legoptimálisabb?


Köszi!


2013. szept. 11. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem semmi ez az analitikus látásmód már 16 évesen.


Amúgy ha édesanyád / bátyád / nővéred Kanadában él, akkor te hogyhogy maradtál itthon? A helyedben ODA mennék.


Alapfelállásban is Kanada szerintem a legjobb választás ezen országok közül, de ha még a családod is tudna segíteni az elhelyezkedésnél, az még egy plusz előny.

2013. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nalam a sorrend az AU, CAN, USA es UK csak ha videk, Londonba max ha 2500£+ a fizetes, de ez az utolso helyen.
2013. szept. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mire odajutsz hogy ez egyáltalán reális és időszerű legyen nagyon sokat fog változni a világ. Szóval addig nem ezzel kell törődni, tervezni lehet..de neked még ez valóban túl messze van.
2013. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mire odajutsz hogy ez egyáltalán reális és időszerű legyen nagyon sokat fog változni a világ"


Nem a világ fog változni, hanem a jogszabályok. Az USA megint szigorít, kb. lehetetlen lesz bejutni, CA is morci egy kicsit de megnyitja újra a FSW programot viszont akkor rendelkeznek kell kb. 3 millió HUF-al, hogy beengedjenek + a papírokat is rendezni kell + ügyintézés, ezek itt több ezer CAD-ra rúgnak. Anglia a legcélszerűbb.

2013. szept. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!