Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európában a segély...

Nyugat-Európában a segély miért nem csak állampolgároknak jár?

Figyelt kérdés

Pár hír:


"Most elkaptak egy 16 éves marokkói srácot, aki regisztráltatta magát három országban, mindenhonnan kapja a segélyt, és közben utazgat. Volt Barcelonában, Brüsszelben, Párizsban, vagyis „kis világkörüli úton van az adófizetők pénzén”. Ez eléggé kiveri a biztosítékot azok között, akik Németországban adóznak – tette hozzá."


"Megemlítette azt is: Törökországból a migránsokkal sok olyan ember visszatér Németországba, akiket korábban kiutasítottak. Az utóbbi időben Indiából, Nepálból, Algériából, Marokkóból jött sok migráns. Sokan az otthoni keresetük három-négyszeresét kapják meg Európában segélyként, vagyis három-négyszerese ez életszínvonaluk, mintha otthon maradnának – emelte ki a szakértő."


Én ezt nem értem. Miért jó az egy országnak, és az ország adófizetőinek, hogy olyan embereknek is jár ilyen-olyan-amolyan segély és támogatás, akik nem hogy nem dolgoznak, de nem is állampolgárok? Ezzel, hogy a menekültstátuszért is havi több száz eurót kapnak a menekültek, Európa szinte tálcán kínálja a kihasználási lehetőséget, és emiatt indul útnak az erőszakos betelepülők 99,9%-a.

Luxemburg szociális hálója olyan szűk, hogy oda nem is mennek menekültek, mert semmilyen támogatásra nem számíthatnak. Svájc ugyanez.

Ha itt megtudták csinálni, akkor a gazdag európai országok miért nem?


Tudom, hogy az a 300-400 euró pl Németországban semmi, de sok menekültet ez nem érdekli, ők úgysem akarnak dolgozni.

Miért jó Európának ez a túlságosan kiterjedt szociális háló? Miért nem csak állampolgároknak jár?

A menekültstátuszért egyáltalán miért kell fizetni nekik X összeget havonta az adófizetők pénzéből? Nem elég a tető a fejük felett, meg az ellátás? Sok hajléktalannak, akik állampolgárok, még ennyi sem adatik meg.



Miért nem változtatják meg a szociális rendszert? Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ez jó egyáltalán az adott országnak/népnek.



2016. márc. 4. 16:07
 1/3 A kérdező kommentje:

Nem lenne jobb beszüntetni ezeknek a segélyezését, és a menekültstátuszért pedig nem adni egy büdös petákot se?

Máris kevésbé lenne vonzó Európa. Miért nem lépik ezt meg?

2016. márc. 4. 16:12
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nálunk is adtak nekik valamennyit, de messze nem ennyit, és hála Istennek nálunk nem is akarnak lenni.
2016. márc. 4. 16:13
 3/3 anonim ***** válasza:
18%

Ha majd megérted, hogy a segély szó a segítség szóból származik, és ha majd egyszer nagy sokára, ha értelmileg felnősz ahhoz, hogy megválaszold saját kérdésedet, megérted, hogy azon az Emberen kell segíteni, aki rászorult.,

Akkor majd megérted, hogy a dolgokat a maguk valójában kell ítélni.

A magyar is lehet sz.r szemétláda, és az általad nem ismert nyelveket beszélők is lehetnek tisztességes emberek.

2016. márc. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!