Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztria miért az ott dolgozó...

Ausztria miért az ott dolgozó magyaroknak akar jól odacsapni?

Figyelt kérdés

Werner Faymann-nak már ezeregy barom ötlete volt, most azt találta ki, hogy az Ausztriában dolgozó magyarok kapjanak magyar bért és ne osztrákot.

De nem értem. A magyarok azért jobban képzettek, normálisan dolgoznak, ráadásul a többség Ausztriában lakik, és ot is adózik, költi a pénzét, stb.

Erre felvetnek olyanokat, hogy a magyarok helyére majd migránsokat tesznek, stb, miközben meg pont azon megy a vita, hogy sok kelet-európai (román, bolgár) nagyon lenyomja a béreket.


De miért van ilyen felfogásuk?

Én Bécsben tanulok, itt is szeretnék dolgozni. Viszont az egyetemen is a következő van: egy EU-s állampolgár NEM kaphat semmilyen pénzügyi támogatást, ösztöndíjat sem, max akkor, ha már 1 évet folyamatosan dolgozott Ausztriában. Ezt még meg is értem, DE!

Menekülteknek (szírek, afgánok), ha beiratkoznak az egyetemre, kapásból havi 300 euró juttatás + kollégiumi támogatás. Így vígan eléldegélhet kollégiumban.

Ők kapnak azonnal, az európaiak meg nem?


Félreértés ne essék, én nem segélyen akarok élni, de néha nekem is jól jönne a támogatás, természetesen nem bulizásra, hanem hogy besegítsen a kollégium kifizetésébe.

Láttam egy interjút, ahol egy, már 10 éve Ausztriában dolgozó, szír férfi beszélgetett migránsokkal, és a férfi elmondta, hogy a migránsok nem akarnak Ausztriában maradni, mert Ausztria nem ad lakást és kevés a támogatás.


Mi baja van a magyarokkal az osztrákoknak? Mert még azt sem mondanám igazán, hogy elveszik az osztrákoktól a munkát, mert a magyarok inkább pincérkednek, meg efféléket csinálnak, de tudok olyanról, hogy magyar alapított céget Ausztriában és sok osztrákot is foglalkoztat.


Miért a dolgozóknak kell jól odavágni?



2016. márc. 11. 20:45
1 2
 1/11 Shamash ***** válasza:
69%

Ez egy érdekes kérdés. Nem tudom rá a választ, csupán tippelni tudok.


A migránsok imádatát én sem értem. Németországból olyan koszovói és boszniai állampolgárokat toloncolnak haza tízezer-számra, akik már kinn születtek, ott nőttek fel, ott szocializálódtak, ott alapítottak családot és vállalkozást! Sokan sírtak, mivel alig beszéltek albánul vagy szerbül/horvátul, mégis ki lettek toloncolva, mondván, hogy ők nem uniós polgárok!


Kérdem én akkor, hogy az afgán, pakisztáni, szíriai és iraki menekültek és migránsok uniós állampolgárok?


Vajon mi zajlik itt a háttérben? Ki(k)nek az érdeke(i) érvényesülnek és mi lehet a céljuk ezzel?


Miért akarják a magyarokat is megfingatni a "sógorok"? Vajon a szlovákoknak is szlovák bért akarnak adni? A lengyeleknek meg lengyel bért? A bolgárokról nem is beszélve, hiszen azoknak 200 eurós fizut kellene akkor adniuk!


Vajon mi zajlik ebben az Unióban?

2016. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon kérlek az osztrákokat ne az ilyen Faymann féle liberális hülyékkel azonosítsd :)
2016. márc. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Épp ezt mondtam egy előző kérdésnél. _NEM_ a magyaroknak csapnak oda, hanem _MINDENKINEK_ aki az a fajta vendégmunkás, hogy a fizetése 99%-át nem Ausztriában költi el. _NE_ csináljunk ebből is ilyen nemzetellenes hangulatot, elég már!
2016. márc. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem csak a magyarokkal van bajuk, hanem a többi kelet-európaival.

És csak az osztrák kormánynak, nem az osztrák embereknek.


Ausztria jó hely, én is ott dolgozok.Rendesek az osztrák kollégák és ők sem nagy migráns rajongók.


Nem hiszem, hogy itt nálunk,muszlim arab munkavállalókat szívesebben látnának, mint magyarokat vagy cseheket.

Az arabokhoz ugyanis, alkalmazkodniuk kellene, külön imahely, büfében csak halalos ételek, meg minden hülyeség.


Nem véletlen, hogy az osztrák szociáldemokrata párt már évek óta hanyatlik.

Régen egyébként nem voltak ennyire hülyén az osztrák baloldali politikusok.

2016. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt lakom a nyugati határszélen, épp eleget láttam belőlük ahhoz, hogy Faymann nélkül se rajongjak értük. Egyébként nemcsak pincérkednek a magyarok, rengeteg orvos, nővér is dolgozik kint, olyannyira, hogy ha ezt meglépik a sógorok, személyzet híján helyből be is zárhatnak néhány kórházat. Miért ingáznának naponta magyar bérért, amit itthon is megkaphatnak? Azt az időt eltöltik inkább magánrendelésen.
2016. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Látom kevesen fogták fel a kérdést, meg a 3-as választ is. Sebaj :-) Keressünk ott is ellenséget, ahol nincs. Ahhoz értünk...
2016. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert a kelet-európaiak ellen az "polkorrekt" és szabad.
2016. márc. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

De ugye még most sem érted kérdező, hogy a Habsburgok önmagukban nem lettek volna elegendők a gyarmatosításra. És perszer azt se, hogy ebben nem mi vagyunk a kitüntetettek, hanem mindenki, aki így vagy úgy kirabolható. Meg azt is nehéz érteni, hogy a kirablott is védekezik, néha elég eredményesen.


Ja, hogy ez az egész kölcsönhatás eléggé mocskos? Igen. De azért valaki csak elkezdte.

2016. márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Épp ezt mondtam egy előző kérdésnél. _NEM_ a magyaroknak csapnak oda, hanem _MINDENKINEK_ aki az a fajta vendégmunkás, hogy a fizetése 99%-át nem Ausztriában költi el. _NE_ csináljunk ebből is ilyen nemzetellenes hangulatot, elég már!"


Gondolom az meg annyira nem zavarja őket, hogy az osztrák tőke kicsinálta a Boci csokit, hogy helyette Milka legyen mindenütt, aminek a profitját meg lapátolják ki az országból...


Fogják be az osztrákok! Megegyeztünk.

2016. márc. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 11:12


Legközelebb ne igyál annyit kommentelés előtt.

2016. márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!