Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz mit akar az új...

A fidesz mit akar az új táppénzes törvénnyel? Komolyan bár befenyítik az orvost és a dolgozó betegeket is hogy nehogy elmerjen menni táppénzre mert baja lesz belőle?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 11:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem először olvasd el (ami még csak tervezet) próbáld értelmezni és utána beszélj.
2011. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%

Követik, Rákosit. Akkor még a táppénzen levőket is sűrűn ellenőrizték. Ha nem volt otthon,vagy esetleg söpörte az udvart,táppénzcsalóként megbüntették. Sőt,ha valakit munkahelyi baleset ért,ott is őt tekinteték hibásnak,mert csak azért történt a baleset,hogy táppénzre mehessen,és megkároswtsa a népet.

Aki nem jómodú,annak legyen még rosszabb.

2011. jún. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Egy netes cikkböl


Újdonság, hogy fizetnie kell majd annak az orvosnak, aki olyan betegnél állapít meg táppénzt, aki nem jogosult rá



Tehát ha a kormány úgy látja jónak hogy a rabszolga nem érdemel táppénzt az orvos fizet.Ezáltal 1 orvos sem fog táppénzre küldeni még ha beteg is vagy

2011. jún. 14. 11:09
 4/27 anonim ***** válasza:
35%

És ezzel mi a baj?

Ez így van sokéve külföldön mindenhol.

Ott még magándetektív módjára utánad is mennek a TB ellenőrök és ha lefotóznak, hogy pl sétálgatsz,akkor jön a felelősségrevonás. Mi ebben a gond?

2011. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

plusz még idézem ezt is


aki legalább 15 napja táppénzen van, jogosult lesz soron kívüli egészségügyi ellátásra, hogy minél hamarabb újra munkába állhasson, és a jövőben elektronikus úton is be lehet majd nyújtani a pénzbeli ellátások iránti igényt.


Tehát hogy nekik alig keljen táppénzt fizetni ha beteg vagy még gyorsabbá is teszik neked az orvoshoz jutást.


Szerintem nem sokára még több fekete munkás lesz és jól is teszik.Minek fizessen olyanért amit nem vehet igénybe.Hisz ha jól tudom a TB-t aki befizeti annak jár táppénz (vagy már az sem?) csak

2011. jún. 14. 11:12
 6/27 anonim ***** válasza:
80%
Németországban az orvos majdnem 2000 eurós büntetést fizet,ha jogosulatlanul írt ki. Mégis kiirnak,ha tényleg beteg vagy.
2011. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Miért szerinted csak az mehet táppénzre akinek eltört a lába?
2011. jún. 14. 11:13
 8/27 anonim ***** válasza:
61%

Nem az orvos azért orvos, hogy megállapítsa, hogy beteg vagy vagy nem. Ezért tanult, ezért kapja a pénzt a TB-től.

Meg fogja állapítani. Ha igaz lenne amitől te félsz,akkor nyugateurópában nem lenne senki táppénzen.

2011. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
42%

Ki fogja eldönteni,hogy hol a táppénzre küldés alsó határa?

Ez megint olyan lesz mint a média törtvény,hogy nem tudod mikor fognak megbüntetni.

2011. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
38%

1. Ez nem Németország.

2. Nyilvánvaló, hogy ez is csak arról szól, hogy a bevételek növekedjenek (büntetés fizetése) a kiadás csökkenjen (ne merjen elmenni a beteg táppénzre.)

3. Ha én két hétig beteg vagyok, akkor "sétálgatnom" kell, mivel se a gyógyszereimet, se a napi kenyeret nem hozzák házhoz, de a háziorvosom is egy másik településen lakik. Hogy ellenőrzik, hogy én dokihoz mentem, és nem bevásárolni vagy plázázni?? SEHOGY. Megkapom a büntetést, és szevasztavasz.


Igaza van a kérdezőnek, semmi okom sincs már rá, hogy ne keressek munkát feketén, hisz akármennyi adót befizetek, semmit se kapok érte cserébe. Felezték a tb-t, most még fenyegetőznek is, nem lesz nyugdíjam, ha kirúgnak, három hónapig jár, amit 20 éve fizetek, hiába fizetek EÜ járulékot, a dokinak úgyis borítékot kell vinni, hogy ne tojjon le, nőgyógyászhoz, fogászatra meg már csak magánrendelésre érdemes elmenni, ha valaki nem mazochista és számít az egészsége.


Kapják be, az a k.va nagy igazság!!!

2011. jún. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!