Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek ezekről az...

Mi a véleményetek ezekről az adatokról?

Figyelt kérdés

Egy hozzászóló mindenhova beírja, hogy szerinte a világ népességének 80%-a rosszabbul él mint a magyarok, pl afrikában ahol nincs ivóvíz stb.


2012-es adatok szerint ez így néz ki:


népesség:


[link]


fejlettség:


[link]


Ezek alapján nem 80%, csak olyan 30-40!


2016. márc. 13. 19:12
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Rosszul linkeltem, Országok listája az emberi fejlettségi index alapján:


[link]

2016. márc. 13. 19:14
 2/27 A kérdező kommentje:

2014-es:


[link]

2016. márc. 13. 19:21
 3/27 A kérdező kommentje:
Látszik hogy mekkora különbség van a 2012-es és a 2014-es térképek között.
2016. márc. 13. 19:24
 4/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
Matekból nem lehettél túl jó. Pedig itt csak összeadni kéne, meg egyet osztani. Népesség szerint az első 15-ből a HDI-ben mögöttünk lévőket összeadva kijön kb 60% (4311M/7311M=59%). Számológéppel is összeadhatod.
2016. márc. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Akkor se 80 :) Az a 60 szazalek is csak 1 szinttel van lejjebb, szoval nem a legszegenyebb retegrol beszelunk.

Ha azt nezzuk, hogy mo ugyanazt a színt kapta mint a usa, akkor az egesz besorolasnak semmi ertelme nincs.

2016. márc. 13. 21:04
 6/27 A kérdező kommentje:

Akkor se 80 :) Az a 60 szazalek is csak 1 szinttel van lejjebb, szoval nem a legszegenyebb retegrol beszelunk.


Mo ugyanazt a besorolast kapta mint a usa, pedig nincsenek egy szinten.

2016. márc. 13. 21:06
 7/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
A ~200 országból 15-öt adtam össze. Azaz 15-ből aki mögöttünk van. Fogj egy számológépet (van a Windowsban is beépített, de ha Linuxot használsz abban is van, Mac-en is van), és add össze a többit. És kérj elnézést az illetőtől, amiért kétségbe vontad a szavait.
2016. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem érted mi a probléma: Beír ilyen számokat, hogy a legszegényebb réteget az emberiség 80%-a teszi ki.


Most kiszámoltad hogy 60% él középszinten, akkor 20-30 magas szinten.


Ezek szerint a valós szám 10-20%. Miért írogat ilyen adatokat, ha nem néz utána, nem számolja ki?

Meglepő hogy ennyire hülyék az emberek.

2016. márc. 13. 21:21
 9/27 A kérdező kommentje:
Szerintem nem tudod használi azt a számológépet. A világ népességének 35% százaléka ázsiában lakik, ami közepes besorolást kapott. Maradt 65%, abból hogy lesz 80?
2016. márc. 13. 21:25
 10/27 Koplárovics Béci ***** válasza:

Te rettentő sötét vagy.

1. Nézd meg az általad linkelt HDI listát. Magyarország ebben a 37. helyen áll. Van, aki azt állítja, hogy ez a lista azt mutatja meg, hogy milyen jól élnek az emberek, mennyire fejlett az adott ország. Aki előttünk van azoknak jobb, aki mögöttünk, annak rosszabb. Ha már linkelted, gondolom ezt eddig még érted.

2. Linkelted a népességlistát is. Én annyit csináltam, hogy fogtam a legnépesebb 15 országot, és megnéztem melyik van előttünk a HDI listán és melyik van mögöttünk. Mégegyszer: az első 15, azaz tizenöt legnépesebb országot néztem, nem az összes kb 200 országot. Gyengébbek kedvéért: amit számoltam az messze nem a teljes lista. Ez eddig érthető?

3. Összeadtam a 15 legnépesebb ország lélekszámát, erre jött ki a kb 4.3 milliárd ember, aki mind rosszabbul él. De a legnépesebb 15 ország még messze nem a teljes 7.3 milliárdos népesség, csak kb 5 milliárd. Ott van még 2.3 milliárd ember, akikkel nem számoltam. És ebben a 2.3 milliárdban szintén bőven akad olyan, aki rosszabbul él, mint mi. Ennek a számítását bíznám rád, bár úgy veszem észre, hogy képtelen leszel megbírkózni a feladattal. Annyi lenne a dolgod, hogy a teljes népesség listából add össze legyél kedves azoknak az országoknak a népességét, akik a HDI listában mögöttünk vannak. Menni fog?

2016. márc. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!