Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez a "dízelbotrány" szerintete...

Ez a "dízelbotrány" szerintetek is csak fel van fújva és képmutatás?

Figyelt kérdés

Szerintem, az egészet a zöld/hippi lobbi fújja fel.


Az európai emberek imádják a dízeles autókat.Véletlen?Aligha.

Főleg a franciák meg a németek, de Magyarországon is nagyon népszerűek lettek az utóbbi években.


Adott egy batár nagy autó (akár egyterű,akár családi szedán/kombi), ami húz rendesen és nem eszik többet 7-nél 100 kilométeren.

Emellett, hiába taposod neki, akkor sem fog jelentősen megugrani a fogyasztás.

Egy benzinesnél viszont megérezni a fogyasztáson, ha sportosabban használja az ember.


A autómat, előtte csak benzinesek voltak.A kiszemelt autóban kipróbáltam az alap benzinmotort és, hát nagyon erőtlen volt.Nagyobb benzinmotornál meg a fogyasztás is nagyobb lett volna.

Aztán kipróbáltam 2 literes dízellel.Ég és föld a különbség.Megy, mint a rakéta és annyit fogyaszt, mint egy kisebb autó.


Szerintem, az európai kontinentális öntudathoz ugyanúgy hozzátartozik a turbódízel, mint az Amerikaiaknál a nagy benzinesek.



2016. márc. 20. 14:36
 1/2 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
A dizelbotránnya nem az baj hogy mennyit fogyaszt az autód, vagy hogy megy hanem az hogy egy vezető autó gyártó szándékossan hazudott illetve csalt a teszteken.
2016. márc. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Az európai emberek imádják a dízeles autókat.Véletlen?Aligha. "


Keveset eszik és ennyi. Nézz szét Ázsiában, Amerikában, Afrikában... csak az európai ekkora dízelfan. Vagyis az európai cska addig amíg bele nem szalad a az első 150-200 000km 3-4 év alatt, aztán majd elhordja a sok lomot a magyar román,szerb stb..


"Főleg a franciák meg a németek, de Magyarországon is nagyon népszerűek lettek az utóbbi években. "

Jah. Sok buta proli veszi orrba szájba, mert a szomszéd megmondta, hogy csak 5,

5 litert eszik. Aztán a fele sem igaz, fenntartani sincs lóvé, ha nem hiszed nézd meg milyen az eladásra kínált dízel használtautó park :D

Meg nézz meg egy dízeles arcot, amikor turbót, lendkereket, nagy nyomású szivattyút, PD elemet kell cserélni.. :D


"Adott egy batár nagy autó (akár egyterű,akár családi szedán/kombi), ami húz rendesen és nem eszik többet 7-nél 100 kilométeren. "

Jah, úgy hogy 170-nel húzod a lakókocsit autópályán...:D

Ez is csak ilyen ámítás. Szoktam néha hajtani 530d-t, board szerint nagyon nem 7 liter a fogyasztása, épp pár hete néztem haverom PD Sharanját, helyben hajtva 9 liter.. :D

Amúgy, ha egy nagy batár autó 7 litert eszik 100-on, akkor egy fele akkora autó miért nem csak 3,5 litert eszik?


"Emellett, hiába taposod neki, akkor sem fog jelentősen megugrani a fogyasztás."

Neem hát. Egyenesen termelni fogja a gázolajat, amit majd le kell kannázni, mert csorog ki a betöltőnyíláson.


"A kiszemelt autóban kipróbáltam az alap benzinmotort és, hát nagyon erőtlen volt.Nagyobb benzinmotornál meg a fogyasztás is nagyobb lett volna. "

Ismerek én is olyan hülyét aki megvette a 2-es Octaviát 1.4 benzinnel és csodálkozott, hogy klímával városban 15 litert eszik a 1,5 tonnás autó :D


"Aztán kipróbáltam 2 literes dízellel.Ég és föld a különbség.Megy, mint a rakéta és annyit fogyaszt, mint egy kisebb autó. "

Meg gondolom a teret is görbíti, mert arról nem hallani, hogy változott volna a fizika.


"Szerintem, az európai kontinentális öntudathoz ugyanúgy hozzátartozik a turbódízel, mint az Amerikaiaknál a nagy benzinesek."

Meg majd a korom okozta tüdőrák is hozzánk tartozik, de ne foglalkozz vele :D


Nah, szóval ne haragudj meg, de szerintem elég sok sületlenséget hordtál össze a leírásban.


A dízelbotrányt nem a zöldek fújják fel, persze konteózhatunk is, de felesleges.

Már vagy 25 éve előre megszabják milyen károsanyag-kibocsájtású új autó kaphat típusengedélyt, ami után lehet gyártani és forgalomba helyezni ( nálunk ezek az ún. Euro besorolások). Ezeket évekre előre kikötik, ennek kell megfelelni az autóknak. Néhány gyártó dízelmotorja ezeknek nem felelt meg, ha ez kiderült volna akkor azok a modellek nem kapnak típusengedélyt és le lehet húzni a rolót. Gyakorlatilag legyártottak több százezer autót, amit nem is lett volna szabad.

2016. márc. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!