Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki élt közületek az NDK-ban?

Ki élt közületek az NDK-ban?

Figyelt kérdés
és pontosan hol? milyen volt? :)

2016. márc. 28. 01:20
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem éltem, de vannak ismerőseim akik igen és nagyon jó véleményük van. Olcsó kaja és pia és szexi szőke csajok tömkelege volt ott.
2016. márc. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem eltem, de baratainkat tobbszor latogattuk es turistaskodtunk Drezda-Lipcse Kelet-Berlin es meg egy par helyen (1975-1982 kozott)

1. Sokkal nagyobb nyomorban eltek, mint mi

2. Sokkal erosebb politikai nyomas alatt, es sokkal tobb korlatozas alatt eltek, mint mi

3. Szep szoke nok tenyleg voltak.

2016. márc. 28. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem éltem kint, de barátom igen. 6 éven keresztül, egy hónapot kint voltam nála, a farsangi bulikon Eberswaldeba.

Rosszabbul, nagyobb felügyelet alatt éltek mint mi. Mondjuk, velünk nem nagyon foglalkoztak. Ittas vezetés, kiabálás, éneklés, stb, meg látták az útlevelet, mosolyogtak a zsaruk és mehettünk tovább:)Ja és sok csaj és nyitottabbak voltak mint itthon:)

2016. márc. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam még kint kamaszként annak idején. Elég szürke volt, még Magyarországhoz viszonyítva is, Nyugat - Németországhoz képest meg ég és föld.


Nem volt még maszekvilág úgy mint nálunk, minden állami, szocreál ócska termékek, döcögős autópályák, ahogy még Hitler rájuk hagyta. Mindenhol szovjet katonák, ott hallottam először - és azóta sem - hangrobbanást, gyakorlatoztak a vadászgépek.


Még '89 - ben is rém komolyan vették a berlini falat, nem volt olyan könnyű még legálisan sem átkelni, és még az utolsó évben is lőttek a szökni próbálkozókra.

A belnémet határon: hova mész, minek mész, van - e kelet német márkád, nem lehetett kivinni ugyanis, bár gondolkodom Nyugaton kinek kellett volna ez a komoly értékű valuta.


A jellegzetes német "kocka" mentalitással halálosan komolyan vették a hatóságok a dolgukat, védték a dolgozók paradicsomát - hogy el ne menjenek onnan a dolgozók Nyugatra.


Sivár utcakép, Ladák, Trabantok, Wartburgok. Ha átmentél Nyugatra szó szerint mellbevágó volt a kontraszt, majd' hanyatt estél.


A kaja olcsó volt tényleg, de választék, minőség elég gyatra.

2016. márc. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Keletnémet Márkát azért nem volt szabad kivinni, mert Nyugaton lehetséges volt valutát NDK Márkára váltani, de nagyon rossz árfolyamon.


Pl. Nyugat-Berlinben a 80-as években azt hiszem 1 Nyugati Márkáért 10 Keleti Márkát adtak, míg Keleten 1 Nyugatiért 1 Keletit kaptál, és ez rontotta volna az NDK gazdaságát.


Egyébként ugyanebből azt okból bevinni se lehetett az országba NDK Márkát.

2016. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Das Leben der Anderen"


Apapmű, letölt, megnéz, tanul.


[link]

2016. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!