Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használt közületek gázpisztoly...

Használt közületek gázpisztolyt valaki önvédelemből közterületen, és ha igen mi lett a következménye?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát kérem akik kerültek olyan élethelyzetbe,hogy használták,viselési engedély mellett...
2016. márc. 7. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Eddig egyszer kellet kb másfél éve egy kancigány ellen. Tetszett neki a Simsonom, már a kormányt fogta miközben rajta ültem. Amikor félrekapta a fejét valamiért, előkaptam és belepumpáltam kb 3 lövést, majd áthajtottam a kezén. Kamerák erre nincsenek, kis községek csoportja. Senki nem látta, kb 50 méterre volt a falu táblájától. Vadászok szinte naponta lövöldöznek erre, meg a vadriasztók is mindig durrognak, úgyhogy senki fel sem figyelt a lövésekre. Gondolom Lakatos barátunk szomorúan tért haza, zsákmány nélkül.
2016. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fain :)
2016. márc. 7. 18:47
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Én,és volt annyi eszem,hogy utána nem hívtam rendőrt.
2016. márc. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
miért? amúgy kellene?
2016. márc. 8. 11:08
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Volt a sajtóban több eset is amikor valaki gázpisztolyos önvédelme után rendőrt hívott és a végén őt vitték be,mint fegyveres támadót,mert a többiek ellene vallottak!


SOHA NEM HÍVOK RENDŐRT!

2016. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha megvan minden engedélyed a gázpisztolyhoz, akkor nem bejelentés köteles a használata, így a legegyszerűbb ha használat után elszaladsz. Nem valószínű, hogy a rabló feljelent, és ha mégis visszakeresnének, nem vagy büntethető a rendőr hívásának elmulasztása miatt. Ha teszem azt pár bordáját eltöröd mert megrugdosod amíg folyik taknya-nyála, abban az esetben persze elővehetnek.
2016. márc. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
csak menekülés céljából időt nyerni gondoltam... senkit sem bántottam sosem,ezután sem akarok... de a dörrenésre mások is előjönnének pl este vagy éjjel :) így tuti elkapnak a kékek ha megvédem magam :D
2016. márc. 8. 20:57
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Egyszer kutyára.


Nagyszüleimhez tekertem bringával, akik a város egy külterületén laknak és van kb 1-2 km bicikliút, ahol csak a pusztában még az autóút mellett, mert nincsenek házak. Ott jött egy kóbor kutya nekem. Elestem miatta a biciklivel. Mikor a karom rángatta, akkor előkaptam a Röhm RG9 típusú zsebgázpisztolyom a kabátzsebemből és 3-at a fejére lőttem kb 5 cm távolságból.

Kicsit én is köhögtem a paprika gáz miatt de a kutya meg nyüszítve elszaladt miután még fekvő helyzetben egyszer pofán is rúgtam utána.


Semmi nem lett, felkeltem, elraktam a pisztolyt és tekertem tovább nagyon gyorsan. De azóta már tényleg MINDIG van nálam pisztoly vagy spray, mert itt is csak a véletlenen múlott hogy vittem magammal, mert éppen azt a kabátot vettem fel, amelyik zsebében a fegyver is volt. Nem tudom mi lett volna, ha ez nincs nálam. Kórház legalább.

2016. márc. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!