Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van benne igazság?

Van benne igazság?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm küldte a képet neten, én megnéztem az oldalt, ti ne tegyétek. Eléggé rasszista ( én nem vagyok az ), de ez a kép felkeltette az érdeklődésem:

[link]


A szöveg jelentése nagy vonalakban ( nem fordítás, csak lényeg ): a zsidók elítélik Trump-ot, mert falat akar építeni a mexikói határra.

Következő sor: "Eközben Izraelben..."

Van benne igazság, nem?


2016. márc. 30. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:

A zsidók...

Miért gondolod, hogy csak egyféle zsidó van?

2016. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1# a szöveget elolvastad? Úgy kezdődik, hogy "a zsidó szokások..."

Pont ezért így fordítottam, hogy a zsidók. De természetesen igazad van, ahány ember, annyi féle vélemény és tulajdonság.

2016. márc. 30. 21:23
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Igazad van kérdező.

Én már régóta mondom, hogy ki kéne irtani a mocskos zsidókat. Ők csak egy fertőzés az emberiség számára.

meg a franciákat is, mert ők okozták mind trijjanont. De ha már itt vagyunk, akkor az összes környező népet ism ind le kéne mészárolni, mert evették a fődjeinket mind. Ircsukki ükkött is!

meg akkor már a németeket is le kéne ölnünk, mert mennyit szopattak már. Meg az oroszokat is, mert azok is. Meg a hollandoknak is milyen undorító már a nyelvük, öljük már le őket is.

Ja, meg az angolokat is le kéne, mert száz éve ellenük is háborúztunk, meg az amerikaiakkal is.

De amúgy milyen jó lenne már, ha mindenki megdöglene végre és akkor csak Szent Magyarok élnének a Földön, akik mind kedves és jóravaló emberek, akik soha nem ártanának másoknak. Mivel mind tudjuk, hogy mindegyik magyar ember kedves és becsületes. Ugye?

2016. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Izrael egy 8milliós ország ahol a népsűrűség 403 fő/km^2 és több tízezer menekült van és ezzel nagyjából el is érte a kapacitását. Ezzel szemben az USA népsűrűsége 34 fő/km^2 és abban a szövegben az is benne van, hogy minden illegális bevándorlót kidobna az országból és megtiltaná a muszlim bevándorlók határátlépését. Ez kicsit más, mint az izraeli helyzet.
2016. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3# ne legyél idióta, nem ezt mondtam. Elmondtam hogy nem vagyok rasszista, csupán elég ironikus, hogy a világ egyik legbiztonságosabb fala van Izraelnél és elítélik Trumpot, amiért falat akar építeni.

4# ebben viszont igazad van. Teljesen más a két ország helyzete.

Viszont az illegális bevándorlást sem szabad megengedni. Lényegtelen, hogy Izraelről, Amerikáról vagy Magyarországról van szó.

2016. márc. 30. 22:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy azt honnan lehet tudni, hogy "a zsidók" elitélik Trump kerítésépítési projektjét (azt, hogy a belinkelt kép alkotója ezt állítja, az nem éppen elégséges érv), de az ottani kerítéssel szemben azért nem azt az érvet szokták felhozni, hogy szegény menekültek majd nem tudnak átmenni, hanem pl. azt, hogy igaziból a meghirdetett célját (illegális migráció illetve drogcsempészet visszaszorítása) nem nagyon szolgálná, cserébe viszont marha sokba kerülne.


Ezekrôl lehet vitatkozni, de a lényeg az, hogy ott se arról szól a vita, hogy engedjünk-e be mindenkit vagy sem, hanem arról, hogy mennyi pénzbe is kerülne igaziból egy ilyen fal (Trump hasraütésszerûen dobálozik mindenféle számmal, illetve azt is bedobta, hogy majd valahogy a mexikóiakkal fizettetik ki), és hogy lenne-e egyáltalán érdemi hatása.

2016. márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Izraelben a fal nem a bevándorlók ellen van, hanem a Palesztin Hatóság területéről belepá GYILKOSOK, azaz a terroristák ellen.
2016. márc. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 PresidentEvil ***** válasza:
Azért a két fal célja között van egy pici eltérés. Mexikó nem küld öngyilkos merénylőket az USA-ba és nem lő át rakétákat civil célpontokra, valamint nincs olyan mexikói, az ENSZ által terroristacsoportnak minősített katonai szervezet, amelyiknek az a célja, hogy az USA-t elpusztítsa. Azonkívül, ahogy #4 is írta, Izraelre kitehetnék a "megtelt" táblát, az USA-ra viszont nem.
2016. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!