Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lesz -e a Kurdoknak hazája?

EagleHUN kérdése:

Lesz -e a Kurdoknak hazája?

Figyelt kérdés

A Kurdok az Iszlám állam legnagyobb szárazföldi ellenfelei, ha nem harcoltak volna a muszlim terroristák ellen még nagyobb lett volna a baj.

A Szíriai rendezés miatt mindenképpen fölmerül a kérdésük!

Az Irakiak már kaptak Autonómiát és pénzük is van, mert az Iraki olajon ülnek.

Irán egyenlőre hallgat mert náluk is van Kurd kisebbség nem is kevés.

Törökország kapálózik de nagyon, mert náluk van a legnagyobb Kurd kisebbség és semmit nem akarnak nekik adni.

A Föld legnagyobb "kisebbségéről" van szó, akiknek nincs saját hazája.


[link]


[link]


Ez a kérdés szerintem gazdasági politikai és egyéb szempontokból is életbevágóan fontos.


Indoeurópai nép lévén kis mértékben rokonaink.

Bár muszlim hitre kényszerítették őket, sok mindent megőriztek Keresztény gyökereikből. (Nem olyan elvetemült fanatikusok mint más muszlimok, inkább állnak Európai népek mellé!)

Az egész térség jövőjét befolyásolhatják, a legérzékenyebb területen élnek. (Kőolaj, vonulási útvonalak stb.)

Egy sikeres Autonómia törekvés, vagy haza újraalapítás a mi jövőnket is befolyásolná.


(Hiszen a Magyarok Európa legnagyobb "jogfosztott" kisebbsége, akik mindenféle Autonómia nélkül élnek a környező országokban.)



2016. ápr. 1. 11:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%
Ha ennyire érzékeny vagy a haza nélküli népek sorsa miatt akkor először a magyarországi cigányokért kampányolj. Mit szólnál ha Magyarország keleti felén létrehoznának egy független cigány államot?
2016. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Jó ötlet, de Schengenbe ne vegyük fel őket különben visszajön az összes.
2016. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem hasonlítható a kettő így össze. A kurd népesség eredeti helyén van, csak (sok ok miatt) nem alakult önálló államuk. Nem is olyan egyszerű ez. Ma ehhez más országoknak kell adni területeket ehhez. Gyakran nem is az a baj, hogy nem akarnak adni, hanem az, hogy a nemzetközi megítélés ezt egyfajta erőtlenségnek tekinti, emiatt a többinek is hátránya lenne.

A cigány népesség (ugyancsak sok ok miatt) szétszóródott Európában az eredeti gyökereitől. Több száz év alatt ment ez végbe. És jelentős részük integrálódott, legalábbis formailag. Ugyanez a kurdokról nem mondható el.


Ha összehasonlítani akar valaki, akkor a kurdokat a koszovói albánokkal hasonlíthatja. A cigányokat pedig azzal a szerb, török, (mostanság) arab népességgel például, amelyek nagy számban vannak jelen sok európai országban. Magyarország egy részének "Cigányországgá" tétele nagyjából annyi, mintha Németország egy részét "Új Szerbiának", "Új Törökországnak" nyilvánítanánk. És ehhez jön az összes további nemzetközi következmény.


Valami nagyszabású eseménynek kell ehhez lennie. Ahogy "Zsidóország" sem volt a II. világháború végéig, pedig nagy részük eredeti helyé élt. Izrael csak utána keletkezett, és ehhez kellett a világ (meghatározó államainak) ilyen szemléletváltozása. Hiszen látjuk, Palesztína is milyen felemás helyzetben van évtizedek óta. És változást sokan nem akarnak. Mások az érdekeik. Még akkor is, ha normális ésszel ez káros a többinek is.

2016. ápr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

"A cigányokat pedig azzal a szerb, török, (mostanság) arab népességgel például, amelyek nagy számban vannak jelen sok európai országban. Magyarország egy részének "Cigányországgá" tétele nagyjából annyi, mintha Németország egy részét "Új Szerbiának", "Új Törökországnak" nyilvánítanánk. És ehhez jön az összes további nemzetközi következmény."



Az nem zavar hogy a szerbeknek, törököknek, araboknak stb van saját hazájuk a cigányoknak viszont nincs? Ez alapján a Nyugat-Európában dolgozó magyarokat is hasonlithatnád a cigányokhoz. Igy ez az összehasonlitásod hülyeség ahogy van.

2016. ápr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

"Az nem zavar hogy a szerbeknek, törököknek, araboknak stb van saját hazájuk a cigányoknak viszont nincs? Ez alapján a Nyugat-Európában dolgozó magyarokat is hasonlithatnád a cigányokhoz. Igy ez az összehasonlitásod hülyeség ahogy van."


De, van nekik, India.

2016. ápr. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Bár eltértünk a témától, 3-as 5-ös jól kb írja.


A Kurdokról szóló Wiki cikket aki elolvasta tudhatja hogy a Kurdoknak volt hazája többször is, és azon a területen ahol most is élnek! Ahogy Izrael is létezett párszor a történelemben!

Hasonlóan hányattatott sorsúak a Kurdok az elmúlt évszázadokban mint mi vagy az Albánok.


A Cigányoknak most is van hazája India, azt hogy nem Ciganyisztánnak hívják senkit ne tévesszen meg! Genetikailag és történelmileg is bizonyítottan onnan vándoroltak Európába, ráadásul nem csak nálunk élnek sokan. Sőt Romániában, Albániában és Bulgáriában még lakosság százalékra is többen vannak mint nálunk, nem csak darabszámra. Biztos ott is vannak olyan körzetek amikből lehetne saját országuk.


Egyébként tényleg jó példa hogy a Törökök az alapján ahogy a cigányok itt csinálnának, a Németeknél kis Törökországot csinálhatnának, ugyanis lassan 20 millióan lesznek ott.

2016. ápr. 2. 16:02
 7/20 A kérdező kommentje:

De a kérdésemre még érdemi válasz nem jött.

Kéretik visszatérni a témához.

Nem érdekes sem a vallásuk vagy a bőrszínük!

Világpolitikai státusz, lehetőség, háborúk konfliktusok lehetősége érdekel.

Összejöhet-e végre nekik.

2016. ápr. 2. 16:04
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Nagyon valószínű, hogy az iraki Kurdisztán pár éven belül függetlenedni fog. Ennyiben össze fog nekik jönni.
2016. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igen. Ez valószínű. De nem fognak ott megállni. Ez a "kicsi" Kurdisztán kívülről támogatná akár fegyverrel is a nagyobb Kurd területeket.

Másrészt Szíriából most lehet le tudnak szedni egy darabot maguknak.

Sajnos mindenképpen véres útja lesz a dolognak.

2016. ápr. 2. 23:45
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle nemzeti önrendelkezési, függetlenedési törekvés kulcsa az, hogy az adott ügy mögött áll-e nagyhatalom (mint az Egyesült Államok, vagy Oroszország, pl.)


Na most, ebben igazad van, hogy a kurdok egy része, különösen az iraki kurdok, egy olyan kulturális-ideológiai világban élnek, ami az európai népek számára közel áll. Szekuláris, nacionalista, az iszlám fundamentalizmusra nem igazán kapható népek élnek az Iraki Kurdisztánban.


Adná magát, hogy az Egyesült Államok, mint az IÁ-val szemben álló legerősebb csoport, síkra szálljon a kurd államiság mellett. Itt azonban az a bökkenő, hogy Washington legfontosabb térségbeli szövetsége Törökország, illetve Szaúd-Arábia. Mindkét állam elutasítja a kurdok államiságát, különösen a törökök, akiknek a területén ugye jelentős kurd közösség él, és amelyet féltenek.


Azonkívül, a másik fél, a Moszkva-Teherán tengely sem erősen örülne ennek, ugyanis ők Szíria integritása, területi egységének megmaradása mellett szálltak síkra, lehetőleg úgy, hogy minél nagyobb legyen a siíta hatalom Irakban, Szíriában is.


Én is szimpatizálok a kurd államisági törekvésekkel, de úgy látom, a jelenlegi állás alapján, hogy a kurd független állam nem most, az elkövetkező pár évben fog létrejönni.

2016. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!