Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lesz -e a Kurdoknak hazája?

EagleHUN kérdése:

Lesz -e a Kurdoknak hazája?

Figyelt kérdés

A Kurdok az Iszlám állam legnagyobb szárazföldi ellenfelei, ha nem harcoltak volna a muszlim terroristák ellen még nagyobb lett volna a baj.

A Szíriai rendezés miatt mindenképpen fölmerül a kérdésük!

Az Irakiak már kaptak Autonómiát és pénzük is van, mert az Iraki olajon ülnek.

Irán egyenlőre hallgat mert náluk is van Kurd kisebbség nem is kevés.

Törökország kapálózik de nagyon, mert náluk van a legnagyobb Kurd kisebbség és semmit nem akarnak nekik adni.

A Föld legnagyobb "kisebbségéről" van szó, akiknek nincs saját hazája.


[link]


[link]


Ez a kérdés szerintem gazdasági politikai és egyéb szempontokból is életbevágóan fontos.


Indoeurópai nép lévén kis mértékben rokonaink.

Bár muszlim hitre kényszerítették őket, sok mindent megőriztek Keresztény gyökereikből. (Nem olyan elvetemült fanatikusok mint más muszlimok, inkább állnak Európai népek mellé!)

Az egész térség jövőjét befolyásolhatják, a legérzékenyebb területen élnek. (Kőolaj, vonulási útvonalak stb.)

Egy sikeres Autonómia törekvés, vagy haza újraalapítás a mi jövőnket is befolyásolná.


(Hiszen a Magyarok Európa legnagyobb "jogfosztott" kisebbsége, akik mindenféle Autonómia nélkül élnek a környező országokban.)



2016. ápr. 1. 11:18
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmire gondoltam 10-es.

Ha nem is néhány éven de évtizeden belül valamennyire rendeződnie kell a dolognak.

Tehát valami nagyhatalomnak kellene melléjük állnia.


Európa esetleg? Jó Európa is USA befolyás alatt van, de azért nem teljesen talán.

Kína esetleg akiknek olajra van szükségük és próbálják kiszorítani ez ügyben mindenhonnan őket? Jó oké hogy Orosz barátok, de van úgy hogy az érdekeik efölé kerülhetnek.


Izrael (aki közelsége miatt mindenképpen érintett) milyen álláspontra helyezkedett? Jó jó elvileg ők is USA barátok, de egyben lázadók is és ellent mernek mondani, ha érdekük úgy kívánja! Egyenlőre ha jól tudom hallgatnak mint a sír.


Másrészt az egy Dolog hogy az oroszok egyben szeretnék tartani Szíriát. Viszont a Kurdok mint szövetségesek az Iszlám állam elleni harcban most elévülhetetlen érdemeket szereztek önfeláldozásukkal és segítségükkel. Nélkülük nem ment volna. Azaz a Reguláris szír hadseregből és az Orosz segítségből is jóval többre lett volna szükség az eredményekhez.

Ezt Oroszországnak is el kell ismernie sőt honorálnia kell!!!

Ördogan meg elmehet a ......a.

2016. ápr. 3. 11:49
 12/20 A kérdező kommentje:

Izraelre visszatérve, nekik Szíria Irán sőt mostanában már kissé a Törökök is ellenségeik.

Nekik előnyös lenne kisebb és ezáltal gyengébb Szíria, Irak, Irán, Törökország...

És egy számukra békésebb és barátibb Kurdisztán a közelben.

Nem mintha Izraelnek drukkolnék, nem csípem őket, de ez a lépés logikus lenne részükről.

2016. ápr. 3. 11:53
 13/20 anonim ***** válasza:
17%

"Izraelre visszatérve, nekik Szíria Irán sőt mostanában már kissé a Törökök is ellenségeik.

Nekik előnyös lenne kisebb és ezáltal gyengébb Szíria, Irak, Irán, Törökország"


Pontosan így van. Ezért Izrael támogatja a kurd terrorszervezeteket Törökországban és Iránban is. Izraelnek az az érdeke hogy gyengüljenek a környező országok. Ezért támogatja az ISIS-t is.


Egyébként ha létre is jönne egy nagyobb kurd állam azt egyik szomszédos ország sem ismernél el és el lenne zárva a külvilágtól. Hiába van olajuk nem tudnák eladni, továbbá ez garantálná hogy a térségben még sokáig nem lesz béke.


Amugy meg soha nem volt független kurd állam. Korábban az Oszmán-Birodalom és a Szeldzsuk-Birodalim része volt a terület, előtte pedig Bizáncé.

2016. ápr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Amugy meg soha nem volt független kurd állam."


Olvasd el a kérdésem alatt megosztott 2 cikket. Volt kurd állam, jóval a törökök előtt, de akkor még nem nevezte őket kurdoknak senki és ők sem magukat.


"Az utolsó nemzetközileg elismert kurd állam: Az Ajjúbida Birodalom"

2016. ápr. 3. 21:43
 15/20 A kérdező kommentje:
De abban igazad van hogy azon a területen nehéz lesz kialakítani úgy hogy ne legyen elszigetelt!
2016. ápr. 3. 21:44
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

Én belefáradtam már a rengeteg magyarázásba! Amúgy Szaúd-Arábia és Izrael is támogatja Kurdisztán függetlenedését:

[link]

[link]


A másik, hogy valóban nem létezett olyan állam, hogy Kurdisztán, de ennyi erővel Törökország és Irán sem létezett 1920 előtt....

Tudod, a középkorban nem volt divat a nép nevét használni államalapításra a Közel-Keleten, hanem a dinasztia nevét használták. Két olyan államuk is volt, amelyik több, mint 2 millió négyzetkilométeres nagyságrendű volt, 2 olyan államuk volt, amelyik ott van a világtörténelem 50 legnagyobb birodalmai között! Azt gondolom, ennél nagyobb magyarázás tényleg nem kell! A tények magukért beszélnek! Iraki Kurdisztánnak saját gazdasága, kormánya, hadserege van, már állítólag ebben az évben függetlenedni szeretnének: [link]

Ezzel a résszel ellenesznek majd, de utána ráteszik a kezüket a szíriai kurd területekre is, figyeld meg! Harcos nép, és amikor panaszkodunk Trianon miatt, jusson eszünkbe, van nép, amelyik 1500-szor többet tett a saját hazájáért, mint mi! Aki szerint Putyin érdeke az egységes Szíria az borzalmasan téved, Putyin eljátszik Asszaddal, mint macska az egérrel aztán dobni fogja, vagy Szíria orosz hűbérállam lesz!

Amúgy a kurdokat már senki nem tudja megfékezni, senki nem tehet szemrehányást, tényleg minden egyes négyzetcentiméterért megharcoltak! Nyilván semelyik állam nem fog önként és dalolva támogatni egy másik ország függetlenedését, ahhoz először ki kell kiáltani a független országot!

És ne felejtsünk egy dolgot: ÖNRENDELKEZÉSI JOG! Innentől kezdve ha tetszik valakinek, ha nem, független Kurdisztán létre fog jönni! És megeshet, hogy amikor te éppen szilveszterezel, már felosztott Irak lesz a Közel-Kelet kapujában!

A mi jövőnket nem befolyásolja sajnos a függetlenedésük! Én elvégre nem láttam Ak-47-essel futkosó 15-20 éves erdélyit vagy felvidékit, ellentétben Délkelet-Anatóliában, Kurdisztán iraki és szíriai részénél!

2016. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
22%

"És ne felejtsünk egy dolgot: ÖNRENDELKEZÉSI JOG! Innentől kezdve ha tetszik valakinek, ha nem, független Kurdisztán létre fog jönni! És megeshet, hogy amikor te éppen szilveszterezel, már felosztott Irak lesz a Közel-Kelet kapujában!"



Erre azért ne fogadj nagyobb összegben. Ha a szomszédos országok nem ismerik el akkor hiába tekinti magát függetlennek. Márpedig Törökország, Irán, Irak és Sziria nem fogja ezt támogatni és elismerni, igy életképtelen lesz.

2016. ápr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%

Most komolyan valaki még hisz Magyarország revíziójában? Ránézek a kurd srácokra majd a magyar fiatal generációra és egyszerűen elsírom magam! Döbbenet, egyszerűen döbbenet...! Errefelé páwa-swag-yolo meg nem tudom micsoda meg csőgatyát hord fiú létére arrafelé meg alig engedték ki a szülői házból kurd 15-20 éves gyereket már tudja használni az M-16-os gépfegyvert, az AK-47-est meg az RPG-t! 19 évesen már harcedzett pesmergák b*sszus.....ilyet Magyarországon hol látni?

Ezeknél a magyar srácoknál még egy büdös zokninak is nagyobb a nemzeti öntudata.....

Amúgy nekem van egy kurd politikusbarátom, a legnagyobb kurd párt országgyűlési képviselője(PDK-Partiya Demokrat ê Kurdistanê, Kurd Demokrata Párt) ő mondta, akár most is függetlenedhetnének, titokban 54 ország támogatja a függetlenedésüket....és hol vagyunk még a végétől...?

2016. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Balasa Bence ***** válasza:
62%

Ránézek a kurd srácokra majd a magyar fiatal generációra és egyszerűen elsírom magam"


ez így igaz, DE ez csak rajtunk, egyszerű magyar embereken múlik, és nem a fent fészkelő öltönyösökön akik tömik a feneketlen zsebüket.


én, fizikálisan nem igazán, de agyban viszont erős vagyok, büszke vagyok rá hogy magyarnak születtem.

2020. jún. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ment a zöld.
2020. jún. 5. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!