Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik szeretik Oroszországot...

Akik szeretik Oroszországot azok jártak valaha nyugati országban?

Figyelt kérdés
Akik jártak nyugaton azok nem látták hogy mennyire fejlett és hogy mennyire jól működik az az ország, ellentéteben a "nagy" oroszországgal?! Az Amerikai Egyesült Államok-at is nagyon sokan utálják pedig ott is jólét van, ahogy a többi nyugati országban is! Mi a vonzó oroszországban???

2016. ápr. 6. 14:46
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Egyébként még mindig nem kaptam választ a kérdésemre! Gondolom már nem is fogok. Nincs kedvem itt veszekedni, csak valaki válaszoljon már!!!
2016. ápr. 6. 15:56
 22/27 anonim ***** válasza:
98%

USA-ban nem voltam. Nyugat-Europaban igen, mint irtam Parizsban elek. De voltam Franciaorszagban meg jopar helyen hosszabb ideig, Angliaban, Olaszorszagban, Nemetorszagban csak mint turista (ugy sokat nem figyelsz meg a mindennapi eletbol).

Oroszorszagban voltam tobb honapot nyelvi osztondijjal Moszkvaban, plusz voltam tobbszor Jekatyerinburgban, Krasznoufimszkban (tehat a "videki" Oroszorszagban is), Petervaron csak par napot.


Nekem tetszett az emberek hozzaallasa (na nem az adminisztraciora gondolok, bar mostanaban az is kezd valtozni), tetszett hogy a boltokban tobb az igazi, "hazi" termek, nem csupa GMO-s vacak, nyiltak, baratsagosak, valahogy minel keletebbre mesz annal kozvetlenebbek az emberek. Mentem orosz vonaton, szinte mindig vegigbeszeltuk az utat, nyugaton viszont ilyen meg sose fordult elo. Zarkozottabbak az emberek.


Oroszorszagban ha van egy sajat lakasod/hazad, akkor mar megelsz, mert a rezsi filleres, ingatlanado nincs, gyakorlatilag csak azt kell megkeresned amit megeszel.

Nyugaton van tobbnyire ingatlanado, franciaknal van lakhatasi ado (taxe d'habitation) amit akkor is fizetned kell minden evben ha berelsz!! (mindenki fizeti akinek van fedel a feje folott kb), plusz ha tulajdonos vagy akkor meg egy ingatlanado (taxe foncière) is, rezsi magas, charge (kozosktg) szinten nem keves.

Minimalberbol itt se berelsz normalis lakast. Foleg Parizsban (kulvarosban meg talan).


Teny, a fizetesek atlagban magasabbak nyugaton, es nem csak annyival magasabbak mint a megelhetes koltsegei, elvegre ezert jon az ember nyugatra dolgozni, de azert annyira nem kell ettol hasraesni. Vannak itt is szegenyek boven. Es az a magas nyugati fizetes se tunik mar olyan magasnak ha itt a csaladod is es el kell tartanod oket is belole. Ugy mar nehezebb a mutatvany mintha csak utalod haza a penzt ami otthon tobbet er mint itt.


A mostani Oroszorszag pedig mar nem olyan mint Jelcin alatt amikor csak az nem lopta szet aki nem akarta, es egy kollektiv depresszio volt az egesz orszag. Talpraalltak, es ez erezheto.


Van viszont valami amit az amerikaiakban becsulok, es az a versenyszellem es kitartas. Volt egyszer nyaritaborban egy amerikai srac, ahogy o odatette magat minden csapatjatekban, ahogy presztizskerdest csinalt belole hogy a csapatanak ne okozzon semmilyen hatranyt, az tenyleg rendkivuli volt, szoval ok se veletlenul tartanak ott ahol.


Arrol hogy mennyire jol mukodik egy orszag nyugaton, haat, ott kell elni par evet hogy velemenyt lehessen rola mondani, akkor ismered meg a pluszt is es a minuszt is.


Szoval nem tart egyelore ott Oroszorszag mint a nyugat, de ismerjuk el hogy nem is ugyanonnan indultak.

Fejlodes pedig kezzelfoghatoan van.

2016. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Bár ez is csak egy kérdésnek álcázott vélemény ajnározása, azért válaszolok...


Jártam Londonban, Párizsban és Brüsszelben, a nagyságos nyugati fellegvárakban és kiábrándultam belőlük. A nagy szabadság kb csak addig tart, amíg nem mondasz negatív dolgot a migránsokról és a politikáról.


Attól még hogy valahol jólét van, attól még nem lett az az ország erkölcsileg fejlettebb. Lásd: arab államok, amik az Iszlám szerint élnek, sz.rnak a saját (menekült?) testvéreikre, és belefulladnak a pénzükbe.


Oroszországban korlátozottabb a szabadság, ez tény. Engem jelenleg az érdekel, hogy hogy fogják ŐK átélni a migrációs hullámokat. Sejtésem szerint kevesebb gondjuk lesz a jövőben, mint a nyugatiaknak.

2016. ápr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
87%
Jártam Bécsben, de az már nagyon régen volt, akkor még szinte kizárólag fehér embereket láttam. Tavaly átutazóban jártam Frankfurtban, és szörnyű, mennyi igénytelen aljanép bevándorló van mindenhol. Százszor inkább élnék Oroszországban, mint ott.
2016. ápr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Jártam Párizsban, szép hely.

A jól működő "nyugati civilizáció" nagyra becsült országaiban az államadósság GDP-arányos értéke általában 80% fölött van. A jó öreg USA-ban 17000 Mrd $ (tizenhétezer milliárd dollár) - a GDP-jük 90+ %-a. Mennyi lenne, ha nem működne jól? 50000000 (ötvenmillió) embernek nincs társadalombiztosítása. USA-ban élő magyarok videóit nézem, és ők is nagy gazdasági recesszióról beszélnek, meg hogy egyre nehezebb a megélhetés (valószínűleg még így is könnyebb,mint nálunk, vagy az oroszoknál...).

Ettől Oroszország persze nem lesz jobb hely, de rosszabb sem.

Az, hogy te nem szereted őket, a te dolgod.

2016. ápr. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nem igaz, h minden nyugati orszag fejlett.. En Irorszagban elek es mondhatom k.urvara elmaradott egy hely. Az hogy tobb a penz, nem jelenti automatikusan a "fejlettseg" megletet.. Azert nyilvan Oroszorszag mas kategoria, oda akkor sem mennek ha milliokat kereshetnek ott..
2016. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Képzeld el jártam! Furcsa mi?
2016. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!