Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért volt, hogy az európai...

Miért volt, hogy az európai vezetők az 50-es,60-as években a homogén nemzetállamokban látták a garanciát az európai békére, majd a '90-es,2000-es évekre inkább a multikulturalizmus növelése, a nemzetállamok megszüntetése vált főbb irányzattá?

Figyelt kérdés
Bár azért voltak kitérők, kivételek a 90-es, 2000-es években is, amikor visszatért a régi politikai szemlélet (például a balkáni rendezések során a nagyhatalmak elfogadták, jóváhagyták az etnikai tisztogatásokat, ezek eredményeit Boszniában és Horvátországban, majd beálltak az albán nacionalista, szeparatista törekvések mögé is, hogy Szerbiát felosztva, déli területét, Koszovót elcsatolva létrehozzanak egy második albán államot).

2016. ápr. 24. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Beérett a deviánsok lobbija.
2016. ápr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Egyengetik az utat az iszlám előtt.
2016. ápr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Hát, nézd. Szerintem kicserélődött a politikai érdek. A huszadik évszázad első részében elkezdték Európa átalakítását, feldarabolását. Ezt kezdték velünk, magyarokkal, tehát Trianonnal. Tehát tévedsz, hiszen az 50-es, 60-as években már rég nem látták a biztosítékot az európai békére a tiszta nemzetállamok éltetésével. Csak azt hangoztatták. Azért hogy hülyítsék az embereket, hogy sunyi módon tovább ügyködhessenek az európai államok pusztításán, rombolásán. Most is ez folyik. Nem látod?


Egyébként bizonyos államok valahol, valamilyen szinten meg is érdemlik, hiszen hagyták, sőt örültek a trianoni békediktátumnak, mely tulajdonképpen Trianoni Terrornak nevezhető, melyet a magyar nemzet ellen követtett el a terrorista mentalitású Clemanceau.


A multikulturalizmus terjesztése, propagálása pedig a legfőbb fegyvere a nemzetállamokat gyűlölő és azokat gazdaságilag kizsákmányoló és nemzetközi piacokról kirekesztő globalista háttérhatalomnak.

2016. ápr. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Mert a politikusok dolga az előre gondolkodás, nem a meglévő helyzetre való megkésett reagálás (na nem mintha az eredeti állításod igaz lenne, a 60-as években már nyilvánvaló volt a mostani irány).


Bármennyire is a földhöz veritek a seggeteket, a világ globalizálódása egyre inkább kiteljesedik és egy globális világban nem lehet ósdi, elavult, nemzetállami alapokon gondolkodva kormányozni. A világ kinyílt és nem csukódik vissza a kedvetekért.


A számítógépedben, amin ezt a sok hülyeséget leírtad legalább 50 különböző ország nyersanyaga, tudásanyaga vagy egyéb hozzájárulása van. A ritkaföldfémek Kongóból meg Zambiából jönnek az alaplapba, amit amerikai mérnökök utasításai alapján Kínában vagy Tajvanon raknak össze, hogy aztán némi hajókázás után a magyar logisztikusok segítségével eladják.


Lehet itt nosztalgiázni a hűdeönálló Magyarországról, de az a fajta önállóság csak úgy lenne megvalósítható, ha önkéntesen visszaugranánk fejlettségben egy jó 60-80 évet a múltba. Az meg annyira nem gyerebe.

2016. ápr. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

A kérdés eleve rossz...


Pont azért nincs béke,mert léteznek nemzetállamok.


Béke majd akkor lesz,ha a világon egységes törvények lesznek,és a javak egy optimális arányban lesznek elosztva.


Amíg ez nincs addig a nemzetállamok egymást zsákmányolják ki.Minél több nemzetállam van,annál több a harc,háború.

2016. ápr. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Én azt nem értem, hogy minek akar valaki nemzetállamokat.

Vagyis megértem, hogy arabok, feketék és ehhez hasonlók nem kívánatosak, de például egy némettel, hollanddal, svéddel, osztrákkal mi baja van?

Ezek általában kulturáltabbak a magyaroknál, nem primitívebbek.

2016. ápr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. akkor nem abban látták a garanciát a békére.

2. a multikulturalizmust nem lehet növelni, az van. Csak lehet jól és rosszul kezelni.


A multikulturalizmus nem az, hogy egy helyen sok különböző ember található. Ilyen mindig is volt, elég megnézni a germánokat mennyire egységesek, elég megnézni a magyarokat, mennyire magyarok, és elég megnézni az arabokat, mennyire egyformák. Ami lényegesen változott, az ennek a dinamizmusa. Az embereket korábban nem a sokféleség zavarta, hanem ez lassan változott, ezért egy ember életében alig érzékelt eltérést. Ma viszont gyorsan változik, és egy ember életében ez többször is megtörténhet. A változás gyorsulásának oka pedig a technika fejlődése. A középkorban hiába akartak tömegek menni máshová, nem volt mivel, nem volt hogy, ezért nem mentek, csak lassan. Ma ott a repülő, autó, gyors hajó, az embercsempész és száz más könnytő dolog.

De az egészet félreérteni könnyebb. elvégre azt a sok esetet gondosan tanulmányozni, különbségeket észrevenni, az bizony nemcsak fárasztó, de sok türelmet igényel (a hozzáértésről nem is beszélve).

2016. ápr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"de például egy némettel, hollanddal, svéddel, osztrákkal mi baja van? "


Pl. az, hogy ezek többségében támogatják a fekákat és az arabokat és egyéb kultúraromboló népeket.



A multikulti működhetne, ha csak fehér és távol-keleti népek élnének ezen a Földön.

2016. ápr. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!