Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Trump vagy Clinton? Várhatóan...

Trump vagy Clinton? Várhatóan ki fog nyerni az amerikai elnökválasztáson? Te kire szavaznál? Magyarországnak melyik lesz jobb/rosszabb?

Figyelt kérdés

2016. máj. 4. 09:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

Úgy gondolom, hogy az idei elnökválasztásokat Hillary Clinton fogja nyerni, méghozzá nagy előnnyel.


Trump sok újat hozott, és olyan rétegeket próbál képviselni, akik az elmúlt évtized(ekben) kiszorultak az amerikai politikából. De, annyira radikális a retorikája, és annyi mindenkinek beszólt már, hogy sztem matematikailag nincs esélye megnyerni a versenyt. Fehéreken kívül valszeg senki nem fog rá szavazni, ez pedig elég nagy hátrány azért.


Hogy én kire szavaznék? Őszintén, nemtudom. Én jobboldali vagyok, de se Trump, se Cruz, se Kaisch, semelyik republikánus jelölt nem tetszett. A balosokra meg ugye elvből nem szavaznék, de számomra egyébként is borzasztó rossz mindkettő. Bernie balos elmélkedéseit inkább az egyetemen beszélgessék a diákok, Hillary Clintonban pedig rettentően zavar az, hogy egy volt elnök felesége. Szerintem ez a demokrácia kigúnyolása.


Hogy Magyarországnak melyik lenne jobb? Itt csak találgatni lehet.

2016. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

[link]

Jeszednszky Géza is ezt nyilatkozta Trump-ról. Pedig Jeszenszky-t alapvetően inkább a jobboldalhoz szokták kötni.

2016. máj. 5. 05:34
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

Hát, ahogy most -állítólag- a volt férje nyilatkozott, a Clintonné csak rossz lehet.


Még hogy a magyarok -meg a lengyelek- tartoznak az amerikaiaknak.


A Trump annyiban jobb, hogy nehezebb lefizetni, főleg, hogy most a másik nagypénzes melléállt -vagy csak akar, még nem biztos-.


Úgy néz ki, a nemzetközi helyzet fokozódik...

2016. máj. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%
Trumpra szavaznék, ami azért lenne jó Putyinnak, Orbánnak, a Fidesznek, valamint a keleti államoknak (+Magyarországnak, mint az EU egyetlen konzervatív állama Lengyelország mellett), mert hasonlóan jobboldali elveket vall, mint a Putyin-Orbán-Szydlo-trió.
2016. jún. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Clinton fog nyerni remélem. Trump egy katasztrófa lenne mindenki számára.
2016. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Hidd el Clinton is az.
2016. jún. 9. 11:16
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

Sőt, Clinton szerintem még magának az USA-nak is rosszabb lesz.

Nem is biztos, hogy ki fogja húzni majd a következő választásig.


De hát mindegy, nagyon szépen fog mutatni első női elnökként.

2016. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az amerikaiak választhatnak a "marhalepény pizza",és a "medveßar pizza"közt.Te melyiket majszolnád szívesebben?


Én azt gyanítom,Trump fog győzni.Angliában,a szabadkőművesek már áldásukat(és vaskos számlájukat is)adták rá.

2016. szept. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Clinton normális politikus, Trump egy veszedelmes őrült gonosztevő bohóc.

Bernie Sanders lett volna a legjobb.

2016. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
43%
Trump az amerikaiak embere, Clinton meg a globális háttérhatalomé.
2016. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!