Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az miért van, hogy az EU...

Az miért van, hogy az EU nyugati részén, a kelet-európaiaktól sajnálják a munkanélküli segélyt meg a családi pótlékot, de a közel-keleti, afrikai migránsokat meg tömik euróval?

Figyelt kérdés

Eléggé abszurd.

Előfordulhat, még a legjobbakkal is, hogy egy időre munkanélküliek lesznek.


Nekem magas végzettségem van, de én sem találtam már másnap állást, amikor leépítés-átszervezés miatt lapátra kerültem.


Egyrészt, válogatni kell, ki fizet a legjobban, milyen a munkarend, mennyi a cafeteria, hol van helyileg, kell-e ingázni.....stb

Nem két nap új munkahelyet találni, ami jó is.



2016. máj. 6. 20:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Ami kellemetlen a liberóknak az csakis a gonoszoroszok miatt és a putyindiktátorazoroszokvoltak jelenség lehet."

Szerintem elég sok magyar él kint, remélem itt is lesz olyan aki elmondja, hogy mit tapasztalt, én már leírtam a saját családi tapasztalatot, annyival kiegészítve, hogy az unokatestvérem pont most kapja Németországban a munkanélküli segélyt.

2016. máj. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
18%

"ogy mit tapasztalt, én már leírtam a saját családi tapasztalatot"



És ez kit érdekel?

Felfogtad egyáltalán a kérdést?

2016. máj. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
62%

A válasz egyszerű: ez nincsen így.


Az EU nyugati részén jogállamiság van és nincs diszkrimináció, mindenki azonos szabályok szerint kap vagy nem kap támogatást.

2016. máj. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"És ez kit érdekel?

Felfogtad egyáltalán a kérdést?"


Felfogtam és azóta utána is néztem:

"A munkanélküli segély akkor igényelhető Németországban, ha az elmúlt két évben összesen legalább egy év munkaviszonyod megvolt. Összege a fizetésed 60%-a, ha van gyermeked, akkor 67%.


A munkanélküli időtartama 50 éves korig maximum 12 hónap lehet (ha az elmúlt öt évben legalább 24 hónap munkaviszonyod volt. 58 éves kor után már 24 hónapig is kaphatod."


Magyarul előbb dolgozz két év alatt egy évet és utána megadják. Amúgy ez Magyarországon is hasonló csak, itthon három év alatt kell ledolgoznod egy évet.

Függetlenül attól, hogy német, magyar, román, kínai, afgán vagy iraki legyél.



Felfogtad?

2016. máj. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!