Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Más is van, aki így vélekedik...

Más is van, aki így vélekedik Európáról?

Figyelt kérdés

Én régebben ( néhány évvel ezelőtt ) szerettem volna Európai Egyesült Államokat. Vagy USA mintára vagy akár még szorosabb összefogás szintjén ( pl.: Svájc ).

Aztán 2 éve jött ez a migráns válság és meggondoltam magam. Rájöttem, hogy akiknek a legnagyobb beleszólása lenne a politikába ( németek, franciák, svédek, stb. ) mind migráns pártiak. Ezzel nem lenne baj, de nem normális ahogyan csinálják. Ezzel hosszú távon sok kárt okoznak. Vagy háború lesz a bevándorlók és az "őslakosok" között vagy egyszerűen elveszik a jelenlegi Európa.

És én nem ezt szeretném. Én Európát olyannak szeretném, mint amilyen Közép-Európa ( többsége ). Támogatja az együttműködést, de megmarad a nemzetiségi tudat.

Mostanra már kisebb uniót szorgalmazok, a hasonlóan vélekedő országok között: Magyarország, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Szlovénia, de akár még Románia is ( ha befejezik a magyarok elnyomását ).

Más is van, akinek igazából szertefoszlott az Európai Egyesült Államokról alkotott álma az utóbbi években ilyen okból?


2016. máj. 9. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Na az gyönyörű unió lenne, amiben csak mi meg a többi keleti ország lenne benne. Bambulnánk egymásra, hogy na vajon melyiktől kunyeráljunk támogatást és amikor mind ugyanúgy beint, mint ahogy mi, akkor meg majd lesünk.
2016. máj. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Nekem nem foszlott szerte az "Európai Egyesült Államokról alkotott álmom".


Szerintem ez a migránsválság hosszútávon csak megerősíti az uniót. Egyébként nem kell aggódni, a migránsválság jobbra tolta egész Európát, mindenhol megerősödtek a szélsőjobbosok ami azt fogja eredményezni, hogy a korábban migránspárti országok is ellenezni fogják ezt a fajt illegális bevándorlást. Legjobb példa erre Ausztria, de szerintem Németországgal is ez lesz, ha Merkel-nek lejár a mandátuma.

Röviden annyi a helyzet, hogy a "liberálisok" (na persze) jóvoltából most mindenki megtanulta, hogy ez így nem fog menni.


Még egy nagyon fontos dolog:

Az európai országok rájöttek, hogy ezt külön-külön nem tudják megoldani csak ha összefognak. És itt most nem a kvótára gondolok, mert az 100% baromság, hanem arra, hogy lezárták a balkáni útvonalat és elkezdtek kialakítani egy közös bevándorlási stratégiát, hogy megvédjék Schengent. Igazából, szerintem Schengen léte miatt már régen létre kellet volna hozni egy ilyen közös bevándorlási. stratégiát és politikát

2016. máj. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy mi ez a nagy nemzeti mánia.

Bőven elég, ha nem engedjük be a külföldieket az EU-ba.

2016. máj. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Épp ellenkezőleg, megerősítette bennem, hogy nem maradhat meg ez a szélsőségesen nacionalista hozzáállás, ahol mindenféle hazug módon nemzeti érdekre hivatkozva különutas politikát folytatnak az országok. Volt már két világháború az elmúlt 100 évben, amit ez a hozzáállás okozott, nem szeretnék megélni egy harmadikat.
2016. máj. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

#1

Ostoba, csökött agyú, anyagias hozzáállás, amely szerint egy uniónak kizárólag anyagi támogatásból kell állnia, illetve csak annyiból is áll.

Örülök, hogy nem vagy politikus, mert ugyan úgy EU-s pályázatokon élősködnél és abból szednéd meg magad, vagy már most is ezt csinálod.

2016. máj. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én soha nem szerettem volna Európai Egyesült Államokat, szóval nem változott a véleményem.


Az amerikai Egyesült államokkal kapcsolatban változott meg, egyáltalán nem olyan, sem elméletileg, sem a gyakorlatban, mint amilyennek feltűntetik.

Sőt, amíg nem láttam feketéket, ázsiaiakat, stb, hogy hogyan élnek, viselkednek, addig azt hittem, hogy minden ember egyforma. Ami igaz is, de csak a saját helyén, a magafajták között.


Szerintem meg nagy probléma, hogy részekre próbáljuk osztani, nyugat-közép és keletre. Minden európai beletartozna, vissza kéne állítani az kiindulási állapotot, még az oroszokkal is együtt.

2016. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!