Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha valaki horogkeresztet...

Ha valaki horogkeresztet tetováltat magára akkor mi a teendő, ha olyan országba utaz ahol tiltott jelképnek számít?

Figyelt kérdés

EU-s országba vagy az USA-ba vagy egy Izraelben élő muszlim barátját akarja meglátogatni..

De a mellkason egy horogkereszt villan..

Akkor mi a teendő?



2016. máj. 12. 18:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%

'De szerintem minden emberi jognak ellentmond, hogy valakit nyáron teljes ruházatra kényszerítsünk a kinézete miatt.'


Mar bocsanat, de a horogkereszt nem szuletesekor vagy veletlenul kerult ra, hanem szantszandekkal, ugy, hogy tudta mit tetovaltat magara. De, igen, hordjon teljes olyan ruhat, ami eltakarja, vagy vallalja a kovetkezmenyeit (a nemhivatalosakat is...).

2016. máj. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
42%
Tehát ha valaki az arcára tetováltat egy horogkeresztet, az egész életében hordjon símaszkot vagy töltse az egész életét börtönben? Mert ugye ahogy kilép a börtön ajtaján rögtön mehet vissza tiltott önkényuralmi jelkép használatáért. Szerintem ha a magyar jog nem is, akkor a nemzetközi biztosan megtiltja az ilyen ítéleteket. De nem vagyok jogász, csak tippelek.
2016. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
59%

"De nem vagyok jogász, csak tippelek."


Az látszik. De logikailag se áll össze a dolog: van egy törvény, ami tiltja bizonyos önkényuralmi jelképek nagy nyilvánosság elôtti használatát. Valaki ezt a törvényt szándékosan megsérti - mégis milyen alapon ne lehetne ezért számonkérni?


------

Kérdezô:

Az USAban és Izraelben amúgy törvényi szempontból nyugodtan hordhatsz horogkeresztet: semmi sem tiltja. A nem jogi reakciók persze már más kérdés...

2016. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
40%
Vannak olyanok, hogy alapvető emberi jogok, mint például a megalázó és embertelen bánásmód tilalma, és szerintem valakit lecsukni olyanért, hogy mi van a bőre alatt megalázó és embertelen. De a gyakorlat is azt mutatja, hogy évente alig néhány ilyen ügyben szabnak ki büntetést és én eddig csak olyanról hallottam, ahol valaki valamit hordott, ne pedig tetováltatott.
2016. máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%
Főleg úgy nagy akadály számonkérni valakit emiatt, hogy öregebb a tetoválás, mint a törvény.
2016. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%

"Vannak olyanok, hogy alapvető emberi jogok, mint például a megalázó és embertelen bánásmód tilalma, és szerintem valakit lecsukni olyanért, hogy mi van a bőre alatt megalázó és embertelen. "


Az mióta megalázó bánásmód, hogy betartatják a törvényeket?

Az a tetoválás nem magától került oda: az ô döntése volt.


A tetteknek meg következményei vannak: ha az arcodra olyan dolgot tetováltatsz, aminek a nyilvános viselését tiltja a törvény, akkor ja, nekifutásból tökönrúgtad magad. Csak magadnak köszönheted.

2016. máj. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
57%

"Az mióta megalázó bánásmód, hogy betartatják a törvényeket?"


Mióta a törvény megalázó és embertelen. Rendszeresen ítélnek meg Strasbourgban kártérítést embereknek úgy, hogy közben Magyarország betartotta az összes Magyarországi törvényt.

2016. máj. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
59%

"Mióta a törvény megalázó és embertelen"


Az mitôl megalázó és embertelen, hogy tilos nyilvánosan viselni náci vagy kommunista jelképeket???

Az nem lenne embertelen, ha modjuk valakinek, akinek a családját a nácik / ávósok ölték meg, annak azt kelljen eltûrnie, hogy mások ilyen jelképekkel flangálnak?

2016. máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
48%
Te tényleg ennyire értetlen van? Egy tetoválást nem lehet eltüntetni. Már kinőttünk abból a korból, hogy valakit olyanért büntessenek, amin nem tud változtatni. Vagy ha álmodban horogkereszteket tetoválok rád, akkor is az lesz a reakciód, hogy nem lehet nyilvános helyre menni horogkereszttel és büntetendő vagy a törvények szerint. Jó, ez egy elég szélsőséges példa volt, de van értelme.
2016. máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
59%

"Egy tetoválást nem lehet eltüntetni."


Ami azt illeti, dehogynem. Meg el is lehet takarni.


" Már kinőttünk abból a korból, hogy valakit olyanért büntessenek, amin nem tud változtatni. "


Az, hogy valaki magára tetováltat valamit, az a saját választása. Ne próbáljuk már meg úgy beállítani, mintha ez csak úgy megtörtént volna vele.


"Vagy ha álmodban horogkereszteket tetoválok rád, akkor is az lesz a reakciód, hogy nem lehet nyilvános helyre menni horogkereszttel és büntetendő vagy a törvények szerint. Jó, ez egy elég szélsőséges példa volt, de van értelme."


Mivel szélsôséges és nem életszerû példa + nem is errôl az esetrôl volt szó', ezért de, értelmetlen maszatolás

(a törvények nem a nagyon speciális, szélsôséges esetekrôl szólnak: ilyen alapon minden törvényhez lehetne ilyen szélsôséges példát kreálni, akkor most mind embertelen)

2016. máj. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!