Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti mit gondoltok arról,...

Ti mit gondoltok arról, amikor gyerekek "indiántábor"-ba járnak, illetve felnőttek ilyen hétvégi programnak úgy élnek, mint az indiánok, tolldísszel táncolnak stb. (elsősorban a németeknél népszerű)?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam angol nyelvű oldalakon, hogy az őslakos indiánok számára, akik ellátogatnak Európába, ez eléggé sértőn hat, egy ilyen németországi indiános ünnepségen pl. azt vette észre egy amerikai indián, hogy tollas fejdíszeket hordanak az indiánnak öltözött németek, pedig annak vallási jelentősége van az indián kultúrában, és a nők a menstruációjukkor is táncoltak, pedig az tabu az indiánoknál.

2016. máj. 31. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk ha ez egy hagyományőrző/kultúrabemutató tábor akarna lenni, akkor az utóbbi gáz. A tollas fejdísznek pedig biztos megvan a maga helye, ezt most így látatlanban meg nem mondom. De ha hű az indiánokhoz, akkor nyugodtan.
2016. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A németeknél manapság is rengeteg rajongója van Karl May Winnetou-könyveinek, és sok német ezekből felépített egy valóságtól teljesen elrugaszkodott "indián kultúrát" és lényegében ezt ünneplik ilyen táborokban.
2016. máj. 31. 20:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, kb. erről van szó. Az átlag európainak lövése sincs az indiánok kultúrájáról, szokásairól, azt hiszik hogy mind Winnetou.
2016. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha Cseh Tamásnak jó volt, akkor miért kritizálnám ezt?
2016. jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amerikában van egy fogalom, az úgynevezett "kulturális kisajátítás" (cultural appropriation). Ez nagyon dióhéjban annyit jelent, hogy ne csinálj semmit, ami egy másik nép kultúrájához tartozik. Európai szemmel nézve elég érthetetlen, mert a kultúrák mindig is hatottak egymásra a történelem folyamán, de az USA-ban, ahol eleve az indiánok kiirtásával kezdődött a történelmük, majd a feketék rabszolgasorba hajtásával folytatódott, valahol érthető, hogy az elnyomottakat zavarja, ha a kultúrájukat mindenki csak a domináns elnyomók interpretációjában ismeri, amolyan paródiaként (mondom ezt úgy, hogy engem egyébként idegesít ez a jelenség...)


Legjobb lenne, ha elfogadnák, hogy ez a kulturális kisajátítás náluk számít bunkóságnak, Európában meg nem, és nem szólnának bele. Persze egy amerikainak ezt elég esélytelen elmagyarázni, mert a kultúráját univerzálisnak érzi (volt pár hónapja az a magyar lány, aki afrikai nőknek maszkírozta magát. Na most Amerikában ezt blackface-nek hívják és bunkóságnak számít, mert 100 éve így figurázták ki a feketéket a kabaréműsorokban. Én próbáltam magyarázni pár amerikainak, hogy nálunk nem tahóság a blackface, mert nincs meg ez a háttere, nem voltunk rabszolgatartók. Ők meg végig azt hajtogatták, hogy én ezt csak azért mondom, mert tudatlan vagyok és nem tudom, hogy Amerikában ez bunkóság. Hogy miért kell egy magyar nőnek afrikai témával kapcsolatban betartani az USA-beli illemszabályokat, és vajon ők betartják-e mondjuk Japánban a szaúdi illemszabályokat, arra nem válaszoltak...)

2016. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"őslakos indiánok, akik ellátogatnak Európába"?


Ugyan, kérem!

2016. jún. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!