Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7-8 éves gyerekek anyukáját...

7-8 éves gyerekek anyukáját kérdezném elsősorban, ti hogy álltok ezzel?

Figyelt kérdés

Szóval nekem olyan fura,hogy a mai 7-8 éves gyerekek "koravének"

Lehet nem is ez a megfelelő szó rá de nekem ez jut eszembe.

Hogy értsétek mit is akarok mondani megpróbálom elmagyarázni.

Nekem nagyon fura,hogy 8 évesen csak márkás ruhát akarnak felvenni.Olyan aranyos mesefigurás pólókat,pulcsikat...lehet kapni de a mai gyerekek ezt valahogy már nem hajlandóak felvenni.Vagy csak az én környezetemben lévők ilyenek?Ez a szülő hibája lehet?

Nem akarnak semmivel játszani,mondjuk csak a számítógéppel.Semmi játék nem jó csak ami a géphez köthető és ott is csak a márkás nagyon divatos játékok a jók.

Nálatok akiknek ennyi idős fia van ez,hogy működik?

Tudom,hogy jobb minőség a márkás ruha de akkor is 8 éves gyerekekről van szó nem?

Ti mit gondoltok erről?


2013. nov. 29. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Abból ítélve, hogy nekem az ismerősi körömben az 5 8-10 éves kislányból 3 menstruál már, nem csodálkozom azon, hogy koravének
2013. nov. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos igazad van. Nálunk 8 éves lány van, de hasonlóan viselkednek ő is és a barátai is. Tényleg nagyon koravén ő is, olyan dolgok érdeklik, ami kb. a felnőtteket. Nála az volt a fura, hogy már kb. tavaly mondta, hogy a hercegnős ruha az ciki, ő olyat már nem hajlandó felvenni. Így az összes olyan ruháját kénytelen voltam eladni. Mondjuk ilyen Minnie egeres, meg Hello Kitty-s ruhákat felvesz. A játékok. Rengetek játéka van, szinte semmivel nem játszik közülük. Ő is a számítógépet nyomkodná egész nap, de most el van tiltva tőle, mert tanulnia kell. Mondjuk a könyveket, meg az ilyen kreatív játékokat (gyöngyfűzés, színező, festés, rajz, stb.) szerencsére nagyon szereti. Nagyon más világot élünk. Régen a szülőknek is több idejük volt leülni a gyerekükkel játszani és a többi gyerek sem ilyen volt. Most pedig akárhogy is, de olyan rohanó világban élünk, hogy kevesebb idő van a gyerekekre, pont azért, hogy neki mindene meglegyen, illetve nagyon hat rájuk a környezet is.
2013. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek

Na ez a másik ami nem fér a fejembe.Én 15 voltam mikor elsőre megjött (29vagyok),most azt látom,hogy 10-11 éveseknek már megvan,mitől van ez is?Mi lesz a vége?10-15 év múlva úgy születnek a lányok majd,hogy már menstruálnak?

2013. nov. 29. 11:21
 4/11 anonim ***** válasza:

nekem is 15 évesen jött meg...

26 vagyok


én sem értem:S:S


1.

2013. nov. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak

És téged ez nem háborít fel valahol?Tudom nem lehet mit tenni,mert ha nem azt kapja a gyerek mint a többi akkor kiközösítik de miért kell ennyire hamar "felnöveszteni"a gyerekeket?

Nekem nagyon fura,hogy 8 évesen olyanokkal vannak tisztában amikkel még jó pár év múlva se kellene.De amúgy meg némelyik témában visszamaradottak.

Egy példa:a mikulás meg a Jézuska létezik meg a húsvéti nyuszi is,de viszont azzal meg tisztában van,hogyha egy nő bevérzik 5-6 hónapos terhesen az baj.Épp múlt héten mesélte egy 8 éves gyerek ezt nekem,és olyan szinte elmesélte az anyja baját,hogy csak lestem.

Nem értem miért kell 8 éves gyereknek ilyenről már tudni.Oké legyen tisztában vele hogy anya miért van kórházba de azért ennyire nem kellene elmondani neki szerintem mi a baj anyával.

2013. nov. 29. 11:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Jan-ban lesz 7 éves a fiam, de én tudatosan "visszatartom" ezektől a dolgoktól. Mondjuk van egy 4 éves öccse is, így azért könnyebb.

A ruházkodás nem nagyon érdekli, főleg a márkát tekintve, csak én próbálom az ízlését jó irányba alakítani. Vannak mesefigurás cuccai, de ugyanúgy felveszi a sima, egyszínű darabokat is.

A számítógép sem érdekli annyira (pedig minket elég sokat lát előtte ülni), szerencsére sokkal jobban szeret igazi játékokkal játszani akár egyedül, akár az öccsével vagy velünk.

Most lett elsős és már a 2. héten mondta, hogy több osztálytársának van mobilja, így ő is szeretne, ez a téma azóta is felmerül néha.

A mi telefonunkon amúgy szokott néha játszani, pl. ha valahol várni kell, így megmaradtunk ennyiben, hiszen a suliba nem lehet bevinni és mivel mi hozzuk-visszük, így konkrét értelme sem lenne. Szerintem megértette.

Persze nem tudom mi lesz pár hónap vagy 1-2 hét múlva, de abból kiindulva, hogy a tesójával alig várják, hogy du. hazaérjenek, meg hogy hétvége legyen és tervezgetik, hogy miket fognak játszani együtt, remélem ez így is marad :)


Amúgy ti nagyvárosban laktok, ahol ez a korán érés ennyire jellemző?


Mert mi egy Bp. melletti kisvárosban, ami engem néha inkább egy vidéki falura emlékeztet, így szerintem nálunk ez is sokat nyom a latba. Én Bp-en egy lakótelepen nőttem fel és szerintem ha egy olyan helyen laknánk, akkor a fiam is csak a PS-en akarna focizni suli után, nem a kertben :)

2013. nov. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Párom fia első osztályos.Iszonyat nagy a szájuk,csúnyán beszélnek,csak a számítógép érdekli őket,semmi játék.Megkérdeztem,h mit szeretnének nagyjából karácsonyra,azt felelte:egy tabletet,az osztálytársának is van,be szokta vinni a suliba!!!!!
2013. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nálunk is ez van,akkor nem csak felénk megy ez így :-(

az a baj,hogy nem is lehet ezen változtatni

2013. nov. 30. 14:54
 9/11 A kérdező kommentje:

6-os

budapest tőlünk 120 km-re van

kisvárosban lakunk

2013. nov. 30. 14:55
 10/11 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Akkor nagyon érdekes, mert tőlünk meg 8 km-re van Bp, mégis úgy érzem, mintha egy teljesen más világ lenne :)

Itt a gyerekek fociznak és szaladgálnak az órák közti szünetben, nem telefont/tabletet nyomkodnak.

Suli után edzésekre járnak vagy játszótereznek, fociznak, bújócskáznak stb.

Itthon is folyamatosan játszanak valamivel a fiaim, pl. Lego, Geomag, Jáva, fa vasútpályát csinálnak vagy matchboxoznak, amihez mindenféléből garázst építenek, na meg társasjáték, kirakó vagy rajzolnak, vágnak-ragasztanak stb.

2013. nov. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!