Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen volt a párod gyerekeive...

Milyen volt a párod gyerekeivel az első találkozás? Elsősorban az a szitu érdekelne, amikor a szeretővel való kapcsolat legalizálódott, de ugye ott vannak a gyerekek a régi házasságból.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Távolságtartó, kissé hűvös, de normális.Aztán jött egy gyalázkodó e-mail, ami szintén érthető volt.Mióta igazán megismert,azóta a legjobb barátnőm, bármi van, engem hív, nekem mondja el a gondjait.Az édesanyja nem igazán figyel rá sajnos...
2010. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem volt egyszerű.Be voltam kicsit tolyva, pedig nem miattam hagyta el az apjuk az anyjukat.

2 fiúról van szó, a kisebbik nagyon könnyen vette az akadályt 12évesen, a nagyobbiknak egy évébe telt, hogy megbarátkozzon velem ő akkor 15 volt.

De nagyon jó baráti viszony lett köztünk, ez talán köszönhető annak is, hogy amíg apás hétvégék voltak én igyekeztem háttérbe vonúlni, hogy teljesen az apjukkal lehessenek.Én is elvált szülők gyereke vagyok ismerem az érzést milyen az új társ a háznál, mindíg utáltam.

Aztán meg persze hasznos is volt ezen tapasztalatom, mert tudtam, hogy minek örűltem volna a mostohámtól.

Szóval én alakítottam ki, hogy legyenek kis játkos viccek,esetleges titkos meglepik az apjuk felé.Volt, hogy kirándúlni mentünk négyesben és megálltunk tankolni, apjuk fizetett, de én külön vettem mindenkinek egy-egy csokit (ezt nem látta a párom) és a skacokkal becsempésztük a kabátzsebébe, képzelheted milyen kuncogás volt :) és alig vártuk, hogy mikor veszi észere meglepődve, hogy csoki terem a zsebébe.

Ezek után még külön karácsonyi ajándékot is csináltak nekem a fiúk, marha jó érzés volt!

2010. ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Mi úgy oldottuk meg, hogy mivel mindkettőnknek van "saját" gyereke, megbeszéltünk egy "randit" egy játszótérre. Mivel az ő gyereke a kisebb, ezért hozzájuk közel. Az enyém ugyan furcsállotta, hogy minek megyünk ilyen messze, de élvezte. Míg ők játszottak (akkor még külön), addig mi leültünk beszélgetni egy padra, a többi meg kialakult. Azóta is jó a viszony minden fél között. (Tehát a gyerekek egymással is, meg a másik, nem-szülő partnerrel is. Talán a leggyengébb az én nagy fiam és a párom kapcsolata, de ezt így érzem természetesnek, nem akadok fenn rajta. Probléma, vagy szembenállás ott sincs.)
2010. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet nálunk, hogy nemrégiben különváltunk, mert a férjem megismerkedett bő egy évvel ezelőtt egy lánnyal, és úgy gondolja vele boldogabb életet élhetne, tehát az egykori szeretőjével él párkapcsolatban. (valószínű a házasságunk egyébként is zátonyra futott volna később, ez a kapcsolat csak siettette) Két gyerekünk van, egy tízenéves kiskamasz és egy egyéves. Nem akarok betartani nekik, nem akarom tiltani a gyerekeket, csak érdekelne a "másik oldal" érzelmi világa. Én sem találkoztam még vele, nem is beszéltünk, és azt sem tudom, hogy kezdeményezzek-e találkozót, vagy ha ő keres esetleg, találkozzak-e vele.
2010. ápr. 19. 11:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon távolságtartó,és félénk.

Mondjuk adódik ez abból,hogy az anyuka telebeszélte mindenféle baromságokkal a gyerek fejét,azt akarta,hogy féljen tőlem,még mielőtt megismerne,de aztán szépen lassan kialakult a kapcsolatunk.Nem mondom hogy zökkenőmentesen,de kialakult.

Biztos fura lesz ezt most olvasni,de komolyan irigylem azt a nőt,hogy Te így állsz a dolgokhoz!!!

Mi esetünkben a kislány nem fogadhatott el semmit tőlem,de ha mégis és hazavitte,akkor azt az anyja a kukába dobta,hozzám sem szólhatott,nem köszönhetett,stb,stb.

Ennek megfelelően én is hagytam Őt,köszöntünk és ennyi,megvártam míg feldolgozza magában a történteket annyira,hogy "merjen" Ő kezdeményezni.

Mostanra már nagyon jóban vagyunk,de az az egy év elég kemény volt,ami ehhez hozzásegített minket.

2010. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy félreteszed a saját sérelmeidet, a gyerekek jobban megsínylik a válást mint ti, ha barátsággal fordúlsz az új nő iránt a gyerekeid elött aránylag békében fogják megélni a megváltozott helyzetet.És az apjukat se szapúld mert csak megzavarodnak tőle. De semmi olyat ne tegyél amivel meg kéne erőszakolnod magad, ha nem akarsz ne találkozz a nővel.
2010. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukámnak is most alakul egy kapcsolata,és semmi bajom nem lenne a férivel,de nem tart tiszteletben bizonyos dolgokat,pont most írtam én is ide,de ma négyszemközt megbeszélem vele.Ami zavart,hogy nem kopogtat,hanem úgy gondolja hogy mivel én is fiú vagyok nyugodtan bejöhet,én viszont nem szeretnék előtte átöltözni,már az elején volt egy ilyen szitu,hogy már indultam fürödni,bár lehet nem hallotta és benyitott,engem ez zavar,ezért páran le is hurrogtak,amikor leírtam,de már 12 vagyok és nem szeretem ha bemászkálnak hozzám,őt nemzavarja ha meglátják,de én idegenek előtt nem szívesen vetközők le.Szerintem azért nekem is igazam van,de ma megbeszélem vele a dolgokat,és a többi majd alakul magától.
2010. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!